Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

A modificat cineva galeria anuland catalizatorul la hornet pc41? Sau stie cineva de unde pot lua galerie fara catalizator?

Daca urmarestisa obtii mai multi DB,atunci o putem opera de polipi :D si nu trebuie sa cumperi o alta galerie.

Editat de Skandal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut! Am un amic care are nevoie sa sertizeze o conducta de frana si nu a gasit pe nimeni care sa poata sa faca asta sau sa fie dispus sa faca asta. Ma poate indruma cineva? Mersi

Editat de drkstr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Am un amic care are nevoie sa sertizeze o conducta de frana si nu a gasit pe nimeni care sa poata sa faca asta sau sa fie dispus sa faca asta. Ma poate indruma cineva? Mersi

Salut.

Il asteptam la service.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Am un amic care are nevoie sa sertizeze o conducta de frana si nu a gasit pe nimeni care sa poata sa faca asta sau sa fie dispus sa faca asta. Ma poate indruma cineva? Mersi

 

Conducta stoc sau cu camasa metalica?

O conducta de frana cu insertie metalica nu e foarte scumpa si se poate lua noua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conducta stoc sau cu camasa metalica?

O conducta de frana cu insertie metalica nu e foarte scumpa si se poate lua noua.

E metalica si am inteles ca a costat destul de mult. Asta e motivul pentru care nu renunta la ea inca. Problema e ca nu a venit cu "mufa" potrivita ca sa o poata conecta la pompa/rezervor (nu stiu exact unde se conecteaza).

» Post actualizat in 25 Jun 2015 12:26

Salut.

Il asteptam la service.

 

Mersi. Il voi trimite la voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Am un amic care are nevoie sa sertizeze o conducta de frana si nu a gasit pe nimeni care sa poata sa faca asta sau sa fie dispus sa faca asta. Ma poate indruma cineva? Mersi

sunt niste baieti in ferentari care fac si sertizeaza furtune. muulte feluri si multe mufe de orice fel. scoate-l, ia-l cu tine si du-l sa ti faca. aprox 50-80 lei.

calea ferentari...dupa piata ferentari, spre zetari.

Editat de kokane
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt niste baieti in ferentari care fac si sertizeaza furtune. muulte feluri si multe mufe de orice fel. scoate-l, ia-l cu tine si du-l sa ti faca. aprox 50-80 lei.

calea ferentari...dupa piata ferentari, spre zetari.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, caut si eu sa cumpar pentru tatal meu suport + placa + topcase pentru un Hornet S din 2000, de preferat Givi monolock, daca are cineva de vanzare ma puteti gasi la telefon 0754 871 868, sau pe privat in functie de cum ii este fiecaruia mai usor :) O zi buna va doresc tuturor.


» Post actualizat in 26 Jun 2015 11:57

Corectie, Givi Monokey

Le tot incurc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru aprecieri.

As fi vrut sa scriu mai multe despre ea dar am postat in graba de pe telefon. O sa incerc sa editez!

 

Asfalt uscat!


» Post actualizat in 02 Jul 2015 11:28


Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute!
Asfalt uscat!

 

 

Frumos !
Sa o stăpânești sănătos !
Asfalt uscat !

 

Multumesc pentru aprecieri

Asfalt uscat!

Editat de SixBladeKnife
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa imi schimb codita la PC41. Si-a schimbat careva? aveti ceva idei sau stiti unde gasesc ceva codita faina?

Banuiesc ca ai vazut codita de pe fosta Viespe a lui @stau-de-6.din cate am vazut pana acum aia arata cel mai bine(aftermarket).evident,gusturile nu se discuta.:) sunt pe ebay din cate tin minte.nu prea multe,dar sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat despre placute,the best there is,CL xbk5.parerea mea!

 

Preturi -> link

 

Personal nu am folosit pana acum CL, insa foarte multi le recomanda. Sezonul trecut am schimbat placutele fata/spate cu Ferodo FDB-ST (sinterizate) si, desi am citit ca unii colegi se plang de faptul ca scartaie la franare, nu am intampinat nici un inconvenient pana acum, in afara de faptul ca s-au rodat destul de greu, posibil si din cauza uzurii discurilor.

 

Foarte important de cunoscut este si diferenta dintre tipurile de placute: organice, sinterizate, ceramice -> link

 

Asta mi-a rapuns un dealer cand m-am interesat de placute:

"Daca nu ai un stil de condus agresiv si nu mergi cu viteza mare, placutele TRW organice sunt foarte bune.Acestea sunt mai moi, se consuma mai repede, si au eficienta de frana de 75-80% dar sunt mai ieftine si nu uzeaza discul de frana. Placutele sinterizate sunt mai agresive, mai dure, se consuma mai greu dar sunt mai scumpe si uzeaza discurile."

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Asta mi-a rapuns un dealer cand m-am interesat de placute:

"Daca nu ai un stil de condus agresiv si nu mergi cu viteza mare, placutele TRW organice sunt foarte bune.Acestea sunt mai moi, se consuma mai repede, si au eficienta de frana de 75-80% dar sunt mai ieftine si nu uzeaza discul de frana. Placutele sinterizate sunt mai agresive, mai dure, se consuma mai greu dar sunt mai scumpe si uzeaza discurile."

Ultima parte,"uzeaza discurile" e relativa.eu merg de 5 ani pe sinterizate,initial SBS,apoi doar CL xbk5 si masurand discurile an de an nu a aparut uzura sensibil pronuntata.pot garanta ca cele cele ceramice rup vizibil discurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...