Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multumesc.

 

George05 - tu comentezi de dragul numarului de posturi?

Nope. Dar tu întrebi banalități din manualul tehnic ca ți-e prea lene sa cauți? Activez pe acest forum de ceva ani, multi din ei pe Viespe și răspund oricand cu mare drag. Dar personal sunt satul de de ăștia cărora le e lene sa caute prin forum(și nu e greu deloc) și pun aceleași întrebări over and over am fost destul de concret?

Bafta la Viespe!

» Post actualizat in 01 Mar 2016 20:00

 

stiu ca-i o culoare ciudata :) dar mie imi place

 

 

Nice job! Sa nu uiți sa pui poze cu toate cele montate. Jantele sunt tot vopsite normal sau câmp electrostatic?

» Post actualizat in 01 Mar 2016 20:03

 

Dpmdv orice ulei produs de o firma decenta este in regula, numai sa faci schimbul la timp.

Asta e cel mai important lucru și mai bine zis de atât nu se poate!

 

Man, am pățit și eu cu motorex faza cu săritul din treaba de viteza aiurea și inițial am crezut ca sunt eu neatent, dar când a început sa se repete am zis pas.

Cat despre nave spatiale, cu BelRay mi-am bușit 2 ambreiaje. Și nu am fost eu de vina. 😊

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-s vopsite electrostatic ci vopseaua este mata all over ... pozele urmeaza pe vineri-sambata, oricum eu sunt cel mai nerabdator :))

Asta cu vopseaua mata e cu dus si intors....se pateaza ca naiba, se curata greu si orice urma de murdarie cat de mica se vede din cosmos....ce e drept cand e proaspat curatata arata ca dintr-un film SF. Nu vorbesc din auzite. Am avut viespea mata (negru) vreo doi ani.

George nu te intreaba degeaba daca jantele sunt vopsite electrostatic. Sufera destul de mult la uzura si vopseaua clasica va trebui sa o refaci din cand in cand. Pe viespe si eu le-am avut vopsite normal si marginile au avut de suferit. Pe VFR am mers pe varianta mai scumpa de vopsit electrostatic iar rezistenta e mult peste vopsirea normala, bineinteles.

Spor la bricolat viespea si "poze sau nu s-a intamplat"!

Editat de Sorin128
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare cu ce, prin ce proces, pot revopsi suportii la scarite?

 

Acum 2 ani am coafat putin Horneta si m-a pus dreq sa vopsesc suportii negru (la pistol in atelier de vopsitorie auto), iar suportul din dreapta s-a lustruit bine in zona de contact cu gheata intre timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma gandesc sa iau un spray de vopsea sa rectific zona respectiva, apoi sa mai dau cate putin cand incep sa se curete din nou, asa ca si o solutie simpla.

Daca voi face ceva mai consistent la Horneta pe viitor, includ si vopsirea electrostatica a suportilor.

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare bondari, am schimbat acum cateva zile raportul viespului din dotare, punand pinion de 14 in loc de 15, pe fata. Dupa cateva zile de plimbari in diferite medii pot spune ca a fost cea mai buna schimbare pe care o puteam face. In ture mici efectiv a inviat iar senzatia de cuplu in treptele superioare este fenomenala, ajuta enorm in depasiri. Asadar, daca vreti sa inviati putin viespul, recomand cu caldura schimbarea raportului. -1 pe fata echivaleaza cu +3 spate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ai dat pe jante ?

pe jante este un negru mat, dar strip-ul reflectorizant mi-a afectat poza :) vopsit normal, cand vor probleme le vopsesc in camp electrostatic ...

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...