Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

De la mine a luat si farul :P


» Post actualizat in 24 Mar 2016 12:02

N-arata rau cu farul acela. Daca lumineaza si acceptabil eu as zice sa-l tii.
My2cents.

 

E tot bec H4, e plug & play, lumineaza chiar ceva mai bine decat cel stock pentru ca nu are sticla "texturata".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Varta. La fel ca si la Luk. Am dat Hornetul cu ea si avea 4 ani fp.

In Bucuresti gasesti pe stoc vis a vis de stadionul Dinamo.

Pe VFR am Unibat de cand l-am luat (2013) si nu am probleme. Habar nu am cand a fost schimbata inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.ce baterie recomandati pt pc 34?

 

Model baterie: YTX7L-BS 12V 6Ah

 

 

Yuasa sunt bune insa si cele mai scumpe.

 

Varta abia m-a tinut un sezon si a crapat, sa nu mai aud de ei veci (btw, pe vremuri erau cele mai bune baterii/acumulatori, recent am impresia ca multe de pe piata nu sunt originale)

 

VoltOn, surprinzator, dar are deja 3 sezoane si inca o mai duce (ce poti sa mai ceri de la o baterie care costa 99 ron?)

 

 

Ma gandeam sa o inlocuiesc cu un Exide cand va fi vremea, insa nu are rost, voi lua acelasi model de VoltOn pt ca si-a facut treaba mai bine decat alte branduri mult mai scumpe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta treaba cu Varta. Eu cred ca la mine nu a fost vorba de noroc ci de faptul ca am cumparat de la dealerul oficial,nu din alta parte si probabil am evitat produsele contrafacute.

Oricum pe viitor o sa tin minte feed-backul asta. Multam!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ai noroc poti sa patesti cu oricare marca. Eu am ceva numit Landport, daca ar trebui sa-l schimb as lua tot Landport sau JMT sau EXIDE. Pentru Hornet este cam ieftin bateria si oricare are 2 ani de garantie, nu merita sa stai pe ganduri.

Salutare.ce baterie recomandati pt pc 34?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare am comandat exide pe maine ajunge.sper sa fie ok.multumesc pt info

» Post actualizat in 29 Mar 2016 19:54

salutare.revin cu o intrebare.. in iarna am dat jos jantele de pe motor jos de le-am vopsit. cum le-am dat jos asa le- am pus inapoi.intrebarea mea este daca trebuia sa pun ceva vazelina la ax sau nu.sunt incepator si nu le prea am cu mecanica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He he, am ajuns la pagina Χ Ξ Σ pe topic..

 

:tempted:


» Post actualizat in 31 Mar 2016 08:10

usor murdara :) asa-i frumos

 

Arata foarte bine.

Galeriile merita putin polish, poate si jugul la furca daca l-ai vopsi ar fi un plus.

 

De curiozitate, te dai numai prin oras cu ea? Qualifier-ul ala abia daca are putine urme de uzura pe centrul anvelopei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He he, am ajuns la pagina Χ Ξ Σ pe topic..

 

:tempted:

» Post actualizat in 31 Mar 2016 08:10

 

Arata foarte bine.

Galeriile merita putin polish, poate si jugul la furca daca l-ai vopsi ar fi un plus.

 

De curiozitate, te dai numai prin oras cu ea? Qualifier-ul ala abia daca are putine urme de uzura pe centrul anvelopei.

ma voi ocupa si de micile detalii, dar momentan n-am timp, ca trebuie sa ma bucur de ea ...

anvelopele sunt puse de 2 luni :), le-am pus cand am vopsit-o ... ma dau peste tot ... de exemplu ieri am facut 200 :P plus ca este plina de insecte nu arata chiar asa rau jugul si furca

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si doua facute de fotograf profi :)

Thanks Claudiu Albu pt paintjob.

Foarte bine arata motocicleta ta!

Si eu am o viespe tot gri pe care as vrea s-o vopsesc, dar la iarna, acum prefer sa dau banii pe benzina decat pe vopsea :) Stii cumva cum se numeste sau ce cod are culoarea pe care ai folosit-o? Stai linistit, a mea n-o sa fie la fel, eu ii fac jugul negru si nu-i pun bugspoiler :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

titanium mat grey


» Post actualizat in 02 Apr 2016 18:23

se intampla oarecum frecvent si mai ales in ture ridicate sa-mi sara din a doua in neutru ... Aveti idee ce poate fii ?

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am patit si eu de cateva ori.

Am redus la doua chestii care sunt legate dupa parerea mea

 

Foloseam ulei 5100 si cred ca nu intra foarte bine in viteza a 2-a.

De cand folosesc 7100 nu am mai avut aceasta problema. (ori m-am invatat sa bag in viteza :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu nush daca e de la ulei. La mine mergea bine cu 5100 si nasol cu 7100, cu BelRay foarte bine si acu merge nashpa cu Silkolene. Revin la BelRay si vad daca isi revine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...