Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Salutare tuturor,

 

Am devenit de curand posesorul unui Hornet PC36 din 2006 si dupa ce m-a scuturat de bani cu revizia initiala si cu setul de anvelope as vrea sa fie treaba completa si sa ii pun si un briz-briz.

Din cate am cautat pe batranul Google, piesa pe care o caut s-ar numi UNDERCOWL BELLY PAN. Asadar, este vorba despre carena care vine si acopera saxofonul de la evacuare.

 

Aveti idee cum as putea intra in posesia unui asemenea accesoriu?

 

Ceva asemanator cu piesa de pe motocicleta de mai jos.(poza este de pe www.)

Dau o bere pentru indicatii. Zi frumoasa in continuare.

 

$_1.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut,

 

Mi-am luat de curand si eu, de la user-ul doua.roti un bug-spoiler(belly pan) exact ca si cel din poza. Asta e anuntul lui de pe olx: http://olx.ro/oferta/bugspoiler-ermax-honda-hornet-1998-2006-pinten-carena-burta-ID2qyiJ.html#6bd41bdfa3 .

Are mai multe modele, iti recomand sa te mai uiti prin anunturile lui,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Mi-am luat de curand si eu, de la user-ul doua.roti un bug-spoiler(belly pan) exact ca si cel din poza. Asta e anuntul lui de pe olx: http://olx.ro/oferta/bugspoiler-ermax-honda-hornet-1998-2006-pinten-carena-burta-ID2qyiJ.html#6bd41bdfa3 .

Are mai multe modele, iti recomand sa te mai uiti prin anunturile lui,

Multumesc tare mult de indicatii. Arunc o privire si ma lamuresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar putea fi unul din astea. Incearca sa bagi in 1-a cu stander-ul lasat jos, daca nu opreste motorul inseamna ca de acolo este.

Am descoperit azi o mufa care nu e cuplata nicaieri.
E cu 3 fire(rosu,verde,negru) ,pe partea dreapta a motorului sub cutia bateriei.
Stiti cumva despre ce ii vorba?
Motorul e pc 34 ,2001

 

post-14780-0-28783000-1461247753_thumb.jpg

post-14780-0-06469100-1461247762_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot nu a fost vreme de ride, sambata am rearanjat codita. Oare voi avea probleme cu ai nostri "boys in blue" ?

yep!canci semnale,numar pus aiurea...sa speri ca nu te opreste vreun RAR ca apoi sa vezi distractie.:D

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

yep!canci semnale,numar pus aiurea...sa speri ca nu te opreste vreun RAR ca apoi sa vezi distractie. :D

Vad ca are stop pe led omu', poate are semnalele integrate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UIte ca am si semnale. RAR pentru ce sa ma opreasca ? ITP facut de 1 saptamana, esapament stock. I see no problem here

Staaaaai putin.... cum adica... "esapament stock. I see no problem here"? Vreti sa insinuati ca cu o evacuare alta decat cea stoc... domnul politist impreuna cu nenea de la RAR ar avea ceva impotriva mea sau a saracutei mele motorete?

Ce UAmeni rai :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Staaaaai putin.... cum adica... "esapament stock. I see no problem here"? Vreti sa insinuati ca cu o evacuare alta decat cea stoc... domnul politist impreuna cu nenea de la RAR ar avea ceva impotriva mea sau a saracutei mele motorete?

Ce UAmeni rai :(

N-ar avea nimic impotriva, daca ai merge cu silenceru' pus :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca ar avea nimic impotriva nenea de la RAR. Treaba cu silencerul e discutabila. L-am dat jos pentru teste sau ca sa ma auda conservarii sau de ce nu l-am pierdut. Am observat in schimb pe unele moto, nu neaparat Hornet, tobe cu inscriptia not designed for highway use :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am auzit, cei de la RAR ar avea si un aparat prin care sa iti numere decibelii pe care ii ai la tine :) Nu am fost oprit pana acum, ca sa iti pot zice din experienta (nici eu nu mai am silenceru').


» Post actualizat in 27 Apr 2016 11:02

Si daca tot ma plictisesc, am zis sa pun si eu poze cu trotineta :D

 

wTuJOAc.jpg

 

iSpNQSf.jpg

 

H2YBKhY.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am auzit, cei de la RAR ar avea si un aparat prin care sa iti numere decibelii pe care ii ai la tine :) Nu am fost oprit pana acum, ca sa iti pot zice din experienta (nici eu nu mai am silenceru').

» Post actualizat in 27 Apr 2016 11:02

Si daca tot ma plictisesc, am zis sa pun si eu poze cu trotineta :D

 

wTuJOAc.jpg

 

iSpNQSf.jpg

 

H2YBKhY.jpg

 

 

Ce bine arata !! Cel mai reusit facelift pentru the real Hornet (parerea mea). Ce an e '05 ? '06 ?

 

Incepand cu modelul din '07 parca s-a pierdut ceva...

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UIte ca am si semnale. RAR pentru ce sa ma opreasca ? ITP facut de 1 saptamana, esapament stock. I see no problem here

nu prea le ai cu legile,no offence.hai sa te intreb asa:pe stop ai stanta de aprobare CE?stii ca semnalele integrate nu sunt conforme?sau si mai simplu:legea spune clar ca e interzisa montarea altor lumini decat cele din fabrica.ca ai facut ITP pe "atentie" e irelevant.mai citeste legea si ai sa vezi "the problem". :)

 

ps:stai linistit ca si eu am avut semnale integrate.ia vezi daca iti da RAR-ul ITP-ul,nu alte statii autorizate.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...