Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am dat o tura astazi, putina ceata, putina ploaie, dar a meritat :) Inca n-o bag la iernat, sigur vor mai fi anul asta zile bune de motociclit :D

M-am dat si eu zilele astea da stau prin zona ca bateria mea e pe duca sa nu raman cine stie pe unde. E inca buna vremea :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut,aveti idee de unde pot cumpara filtrul acela mic de aer ptr.o Honda Hornet pc34/2001 .

referinta este 17254-KAZ-000

Mai exact ce rol are acest filtru? filtru pe care il am acum ,este rupt ,si lipseste o buna bucata din el.

 

Multumesc!

post-85739-0-64924600-1478954955_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare...carene scurte radiator ca in imaginea atasata are/aduce cineva ? :peace:

Salutare, intra aici pe postarea mea, piesele pe care le cauti sunt disponibile, acele carene provin de la firma barracuda iar eu am setul pe original cu tot cu prinderi.

https://www.facebook.com/doua.roti90/posts/1862668207295607

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, poate are cineva o idee despre chestia asta.. Socul e intreg,functioneaza,trage de toate cuiele alea.. Mi se pare ciudat faptul ca inainte cand il trageam se ducea pana in 3500-4000 de ture,acum se duce doar pana in 2000.. ceva clar s a intamplat p-acolo..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, poate are cineva o idee despre chestia asta.. Socul e intreg,functioneaza,trage de toate cuiele alea.. Mi se pare ciudat faptul ca inainte cand il trageam se ducea pana in 3500-4000 de ture,acum se duce doar pana in 2000.. ceva clar s a intamplat p-acolo..

E frig :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista posibilitatea ca pe cablul socului sa fie mizerie si sa nu il traga pana la capt. Incearca sa tragi si direct de parghia care aduce cele 4 cuie in pozitia de deschis. Ai acces in partea dreapta a motocicletei sub rezervor. Eu asa faceam inainte sa curat cablul. La mine era asa de murdar ca trebuia sa il si imping inapoi tot de acea parghie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da insa nu stiu ce variante exista, nu am gasit nimic.

Ia legătura cu George05 sau caută-i posturile, el si-a modificat frumos viespea. Variantele oem sunt ca în poze 2007-2011 apoi 2011 -> varianta simplificată fără mânere ( mie îmi par utile în ciuda aspectului ). post-39353-0-55050600-1479552329_thumb.jpegpost-39353-0-68142300-1479552350_thumb.jpeg .

 

Am tot vazut Hornet 2008 aduse din Italia care arată ca 2011+ , sunt căzute iar apoi e mai simplu de găsit codita 2011+

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am tot cautat pe acolo dar nu prea gasesc,probabil o sa mai incerc diferiti termeni de cautare,gasisem pe un site nemtesc,par a fi pentru 919..oricum eu le vreau fix pe astea.. Poate stia careva,na..mersi

da un semn te rog daca gasesti pe undeva. Imi plac si mie cum arata. Ceva poze si din fata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le stiam pe alea iaco,mersi.. da mie mi se par geniale astea din poza.. Uite aici motocicleta https://pro-bike.ro/forums/topic/101086-honda-hornet-600-2002/..mai putin si parca l as suna pe om poate le a cumparat el,sau sa imi zica pe la cine a ajuns motoru sa facem si noi o matrita :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...