Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Salut, am fost și la tester cu honda, nici o problema, dar turometrul tot nu merg. Când o sa am mai mult timp o sa îl desfac tot sa verific fiecare mufa în parte sa le curat, coate are contact slab pe undeva. O sa anunț dacă reușesc să-l fac sa meargă. O zi buna tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare , a încercat cineva să înlocuiască eșapamentul la hornet de 600 cu unul de 900? As vrea sa fac modificarea asta , dar nu știu dacă apar probleme. La 600 este o singura toba pe dreapta iar la 900 sunt de doua, pe stânga și dreapta. Încă mai caut o galerie de 900, restul pieselor le am. Știu că trebuie modificata codiță, trebuie sudat un suport pentru toba din stânga, etc. Dar vreau sa știu dacă afectează negativ performantele motorului.

Editat de ciprianntph
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 05.07.2006 la 14:59, Emppu a spus:

 

la fel... mie de ex mi se pare ca Banditu arata mai bine decat Hornetu. :rolleyes: din fericire, avem de unde alege... si posibilitatea de a ne exprima parerile. Numa bine.

da, si eu visam un hornet de 600 , am luat de 2 saptamani un hornet de 900 si pot sa spun ca nu exista comparatie, aia mica e pistol cu apa

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 15.06.2021 la 14:21, ciprianntph a spus:

Salutare , a încercat cineva să înlocuiască eșapamentul la hornet de 600 cu unul de 900? As vrea sa fac modificarea asta , dar nu știu dacă apar probleme. La 600 este o singura toba pe dreapta iar la 900 sunt de doua, pe stânga și dreapta. Încă mai caut o galerie de 900, restul pieselor le am. Știu că trebuie modificata codiță, trebuie sudat un suport pentru toba din stânga, etc. Dar vreau sa știu dacă afectează negativ performantele motorului.

Salutare! Daca tot te-ai apucat de modificat, da-i inainte. Nu-mi dau cu presupusul pentru ca poate gresesc. Chiar si-asa, care este motivul "tuningului"?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, mulțumesc pentru răspuns. Mai aveam un pic și decretam acest topic decedat. 😁

Motivul este următorul: am un pitic pe creier care îi spune centrului de echilibru că am greutate mare pe dreapta. Prin urmare nu pot sa stau normal pe sa, ci un pic îndoit de spate. Priblema a observat-o și un amic, mergând în spatele meu. Nu se întâmpla tot timpul. Doar uneori am impresia că mă înclin pe dreapta. Nu cred că trotineta nu e echilibrata, amicul mi-a spus că rotile sunt in linie.

Acum caut o galerie de 900 sau un atelier să o modific pe cea de 600.

Știu că motivul este hilar...dar na piticul dictează.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 21.06.2021 la 9:10, ciprianntph a spus:

Salutare, mulțumesc pentru răspuns. Mai aveam un pic și decretam acest topic decedat. 😁

Motivul este următorul: am un pitic pe creier care îi spune centrului de echilibru că am greutate mare pe dreapta. Prin urmare nu pot sa stau normal pe sa, ci un pic îndoit de spate. Priblema a observat-o și un amic, mergând în spatele meu. Nu se întâmpla tot timpul. Doar uneori am impresia că mă înclin pe dreapta. Nu cred că trotineta nu e echilibrata, amicul mi-a spus că rotile sunt in linie.

Acum caut o galerie de 900 sau un atelier să o modific pe cea de 600.

Știu că motivul este hilar...dar na piticul dictează.

 

Sa nu fie din furca man, cauciucul fata e uzat egal? Faza amuzanta acu 12 ani am cunoscut pe cineva care zicea la fel, eu am mers cu motoru lui dar nu mi s-a parut ca trage dreapta. De cand mergi cu ea?

La 19.06.2021 la 13:13, Vallach a spus:

 

Ce bine ca ne-ai lamurit, dupa 15 ani de topic..

Si eu care am trait 12 ani in minciuna 🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

salut la lume , o intrebare am scurta si la obiect , in curand o sa iau un hornet de 900 , prea multe nu stiu despre ele decat ca , dupa nu stiu ce an de fabricatie is rezolvate nu stiu ce probleme existente la anii anteriori , stie careva sa explice rapid despre ce ani de fabricatie vb si despre ce probleme  , merci anticipat ptr rasp .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Aloha. Am gasit acest suport pt Hornetel, a mai folosit cineva, pot pune niste genti laterale de la Motodetail?Multumesc frumos anticipat

 

 

https://www.silverstonemotor.com/en/support-top-case-honda/3578-givi-t214-support-for-side-bags-of-honda-600-hornet-1998-2006-8019606088680.html

Nu inteleg, pretul este pt  montare pe o sigur a parte?😲

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 09.04.2022 la 10:48, Djenavar a spus:

Aloha. Am gasit acest suport pt Hornetel, a mai folosit cineva, pot pune niste genti laterale de la Motodetail?Multumesc frumos anticipat

 

 

https://www.silverstonemotor.com/en/support-top-case-honda/3578-givi-t214-support-for-side-bags-of-honda-600-hornet-1998-2006-8019606088680.html

Nu inteleg, pretul este pt  montare pe o sigur a parte?😲

Salut! Sunt in perecheScreenshot_20220413-193608_Chrome.thumb.jpg.bcb3a4891f3763495f379bd7b0e843f3.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am spus pt că la FZ6 am achiziționat niște suporți Givi similari pt genți laterale textile care se prindeau de suportul de topcase (pe care îl aveam deja pe moto), nu se puteau folosi fără el. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, ENEOS a spus:

Eu am spus pt că la FZ6 am achiziționat niște suporți Givi similari pt genți laterale textile care se prindeau de suportul de topcase (pe care îl aveam deja pe moto), nu se puteau folosi fără el. 

Auch, cred ca am inteles ce vrei sa spui, ma si miram ca este atat de ieftin, inteleg ca se refera in poza strict la chestiile laterale de care se prind doar gentile, incep sa cred ca o sa plec doar cu geanta normala si tank bag

Zici ca se refera doar la chestia incercuita?Am trmis mail si mi.au raspuns ca ,kitul este compatibil cu Hornet 600 2006

20220414_091300.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Djenavar a spus:

Auch, cred ca am inteles ce vrei sa spui, ma si miram ca este atat de ieftin, inteleg ca se refera in poza strict la chestiile laterale de care se prind doar gentile, incep sa cred ca o sa plec doar cu geanta normala si tank bag

Zici ca se refera doar la chestia incercuita?Am trmis mail si mi.au raspuns ca ,kitul este compatibil cu Hornet 600 2006

20220414_091300.jpg

Întreabă dacă se poate monta fără suport de topcase! 

Vezi că există importator Givi în Ro, gentimoto.ro, dă un telefon și te va lămuri omul. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles.Multumesc frumos pentru ajutor

Am sunat la gentimoto.ro,am vb cu ei, comand de la ei.Multumesc frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Am cumparat dar am o problema, nu inteleg cum se scoate al 2.lea surub de la manerul de pe codita😱 nu am acces la el si nu inteleg cum se poate ajunge la el😬

Cel cu gaura de inbus are si o piulita, in schimb celalt nu am acces la el din cauza  coditei

20220504_164933.jpg

20220504_164913.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 31 minute, Djenavar a spus:

Am cumparat dar am o problema, nu inteleg cum se scoate al 2.lea surub de la manerul de pe codita😱 nu am acces la el si nu inteleg cum se poate ajunge la el😬

Cel cu gaura de inbus are si o piulita, in schimb celalt nu am acces la el din cauza  coditei

20220504_164933.jpg

20220504_164913.jpg

 

pai, scoate dopul ala de plastic si cu un imbus il desfaci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...