Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cand se incinge tare iti arunca apa pe furtunul de la supra plin?

 

 

 

da

ma panicasem la un momentdat! credeam ca am rezervorul de lichid de racire spart! dar...am verificat supraplinul si...pe acolo curgea :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Hai sa o arat si eu pe a mea.

E din 2001 si are vreo 12500 km pe bord care stim cu totii ca sunt sau nu sunt reali.

A venit vinerea trecuta si am facut vreo 200 km pana acum ca am mers doar prin oras.

post-11737-1186043680_thumb.jpg

post-11737-1186043746_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, Hornetul e de la baietii din Severin, mai exact din Motru.

Pozele sunt de pe site-ul de vanzari, nu am apucat sa ii fac altele.

Pana acum sunt foarte multumit de cum merge, cum se comporta.

Trebuie sa ma apuc in curand sa ii fac RAR-ul si sa il inmatriculez definitiv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

is seriosi baietzi eu am deja vreo 4.000 de km cu al meu si nu am avut chiar nici o problema ..dar ei mi`au spus ca nu stiu la cat e schimbat uleiu si filtrele..si eu le`am schimbat chiar dupa ce l`am luat e frumos hornetu si vad ca ai si toba :burnout: eu astazi imi scot filtrele din toba sa vedem cum suna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

12mii :burnout: Inca vreo 2-3 cicluri din astea de schimbat uleiu si... one Hornet less on the streets. :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

12mii Inca vreo 2-3 cicluri din astea de schimbat uleiu si... one Hornet less on the streets.

 

si tu...bandit convins...o sa te bucuri! :burnout: :hurt: :)

 

apropo...ti-am vazut motoreta la intrunirea de la Sibiu! arata super misto! :P

 

on topic: intr-adevar...in cartea tehnica...intervalul de schimb al uleiului este de...12 mii de km! Mi se pare fantastic de mult pt. un motor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si tu...bandit convins...o sa te bucuri! :crack: :crack: :crack:

 

apropo...ti-am vazut motoreta la intrunirea de la Sibiu! arata super misto! :ok:

 

on topic: intr-adevar...in cartea tehnica...intervalul de schimb al uleiului este de...12 mii de km! Mi se pare fantastic de mult pt. un motor!

 

Taci acolo! Tradatorule! :P

 

Doar pe la poze am vazut ca ai fost si tu la SB. Daca tot mi ai vast mopedu treia sa te bagi in seama sa bem si noi o beroasa la un pachet de povestiri ceva. :) Ms de complement. :hurt: Well io s fan naked in general si Bandit in special. Normal, place si Hornelu. Am un pretin care are una bucata si mai facem schimb, ne mai alergam. :burnout: E super de treaba Hornetu asta. :ok:

 

Ontopic: o scrie ce o scrie acolo. La mine scrie 6 mii, ca la majoritatea motoretelor. O fi progresat tehnologia in materie de producere a lubrifiantilor. Dar mie tot enorm mi se pare 12mii. :crack: Cine isi iubeste motoreta ii trimite la pascut pe injinerii aia. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E Foarte Frumoasa Succes In continuare. poti sa imi spui si mie de unde ai cumparat Farul ala ? ca vreau sa iau si eu unul, si cu toba cum ai facut? eu acum vreau sa`mi iau o toba de cbr900 am gasit un termignoni la 150 euro de carbon si vreau sa o pun tot cam asa cum ai puso u ai facut flansa ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru apreciere.

Farul l-am cumparat din anglia,iar toba nu m-am decis inca cum sa o montez dar in loc de cea de carbon i se va monta o toba BLUEFLAME care este Handmade in Uk,si este un model folosit pt pista.Pt montarea tobei,care are prindere Bolt-On a trebuit sa fac o flansa ca sa pot sa fac prinderea Bolt-On si la Hornet-ul meu.Si cred ca si toba mea este de CBR900.Si daca vrei mai putem sa discutam despre modificari Hornet si pe messenger.

Numai Bine si Asfalt Uscat.

 

--- Mesaj completat în 16 Aug 2007 17:25 -------------
Mai este de lucru dar...:lol::D se apropie de sfarsit:D

post-11845-1187274285_thumb.jpg

post-11845-1187274317_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze ca intervin si eu in zona si lipsa mea de informatie legate de motoare.

De curand fac scoala pentru A si am si achizitionat un Honda hornet.

Intrand pe acest site, am vazut la motociclete de strada si topicul cu honda hornet si am zis ca pot apela la cunostintele si bunavointa posesorilor de acest model.

Va dati seama ca intrebari ar fi destule, si nesfirsite, tinand cont ca sunt incepator.

Voiam doar sa aflu o parere de la cei care au acest model, si dac aam facut o alegere buna, sau nu.

 

Multumesc anticipat pentru raspunsurile pe care mi le dati.

 

Ma numesc Vasile, sunt din bucuresti... si nu sunt in nici un club.

 

O zi buna tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@catamenia...:cheers: este super motoreta! ai grija totusi la peste 7-8000 de ture, unde...te poate surprinde ca incepator! Este o motoreta super fiabila daca ai grija de ea! :o

 

@pt. posesorii de hornet: am ajuns cu ea...pe ceas...la 240! Dar...cred ca si filtrul de aer K&N si toba LeoVince au ceva de spus! :D Bine...pe ceas!

 

I-am schimbat anvelopa pe spate tot cu un Dunlop Sportmax D208! Inainte am avut varianta GP, dar...acea varianta nu se mai fabrica, asa ca am luat echivalenta.... D208RR! Se apleaca singurica pe curbe! Sta excelent! Acum...urmeaza sa o bag putin si pe Tunari sa vedem pe circuit cum sta cu anvelopa asta si cu filtrul sport!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo si eu am ajuns la 240 pe ceas fara filtru k&n si toba sport

 

la 240 eram la 11000 de ture! :o deci...mai merge, dar...nu mai puteam sa ma tin eu pe motoreta! :D

 

Si eu am suport de numar sport! arata super bine pe motoreta! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pune o poza cu spatele sa vad cum arata cu suportu de numar P.S am si semnale mici de carbon pe spate si pe fatza mi`am luat niste oglinizi galbene cu putzin crom..mai sport ele si au si semnale am mai facut ceva loc prin fatza si am dat si parbrizul jos ca nu`mi prea place cum arata..cand ies afara din orash il montez iar se monteaza ff ushor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...