Jump to content
Sign in to follow this  
pepsi

Cagulă - De care?

Recommended Posts

Am o intrebare, vinde cineva de la mine din oras o casca Nolan, arata fain, nui noua, cere pe ea 30 E, infine, problema ii ca mie cam mare o pun pe cap, si se misca usor, nu ca casca mia actuala, intrebarea mea : o cagula ar fii solutia????

:finger: :crack:

Cagula nu va avea un efect semnificativ, pentru ca este foarte subtire (mai bine o caciula de blana? :finger:). Daca o cumperi ca sa te apere si nu doar pentru ca cere legea, ia-ti una care sa stea fixa.

La un impact frontal la 90 km/h cu masina, pantofii iti sar din picoare oricat de bine legati ar fi (de asta vezi pantofi pe jos la accidente). Deci nu te juca cu marimea castii, pentru ca vei vrea sa iti stea pe cap daca doamne fereste faci accident.

pentru ca vei vrea sa iti stea pe cap daca doamne fereste faci accident.

:finger:

Cu o casca care-tzi joaca pe cap itzi potzi proteja capul doar de gainatzul porumbeilor.

oki, am inteles ideea, ms :finger:

inca ceva: cagula ce rol are?

Edited by pepsi

Stiu un accident cu urmari f nasoale pt pasagerul care avea casca pea mare. S-a lovit in casca si a trebuit dus la spital. Motociclistul avea echipament corespunzator si nu a patit mare lucru, deci atentie!!

DUPA PAREREA MEA SOLUTIA AR FI O CASCA MARIMEA TA .....DEOARECE DACA ESTE MAI MARE NU TRE MAI PROTEJEAZA LA IMPACT(DOAMNE FERESTE)

DRIVE SAFE

diferenta de bani intre superoferta si o casca sa-ti vina bine e infinit mai mica decat o neplacere banala, de exemplu o scurta vizita la neuroghirurgie sau alaturi, la cimitir.

Daca iti joaca pe cap n-o mai purta ca nu te protejeaza.Si casca mea o inceput sa imi joace si o sa o schimb cat mai repede posibil

da un click pe reclama din dreapta sus si dute la cagule, sau pe scurt: http://www.motorteam.ro/category.php?cat=21

la aproape 6mil de lei vechi, cred ca nu bate vintul, nu trage curentul, nici viziera nu se abureste, nici capul nu te doare cind te trosnesti, nici casca nu-ti mai trebuie! As comanda si eu una, dar nu ma tine buzunarul :bounce:

bajeti de la motor team: cred ca imi datorati o bere, macar una la 10 clickuri :)

Edited by TaviS

Holly shit!!! :) Cred ca e greseala,poate 59 lei,dar si asa e mult. :bounce:

Poate 5,9 lei. O cagula din Coolmax era 20 de lei anul trecut la SMAEB.

nici cea mai tare cagula din lume nu cred sa fie 200 euro...e greseala de tipar...

Io nu cred sa fie greseala de tipar. 5.9 e cam putin, abia iti iei una de la Louis pe banii astia; 59 e deja cam mult avand in vedere ca-i doar din bumbac...asa ca, banuiesc ca e pretul de la altceva, poate o pereche de ventile :bounce:

Platesti probabil firma (SUOMY)

Platesti probabil firma (SUOMY)

Avand in vedere ca poti lua o casca de aceiasi firma cu 500 de lei, tot de la ei, ma indoiesc sa fie o cagula 590.

Dar uite am gasit io o cagula care merita sigur 590, cu tot cu suport:

post-10420-1173047909_thumb.jpg

Vreau!!!!! Se da si in rate?? Daca nu ma combin cu niste prieteni

si daca era cusuta cu fir de platina aurita prin argintare si cand o dadeai jos din cap iti facea cartofi prajiti si cred ca nu merita banii :bounce:

Vreau să îmi cumpăr o Âşosetă de tras pe cap că asta pe care o am acum mă cam nemulțumeÂşte. E un model cam aiurea, e făcută ca fața să ramână descoperită Âşi asta nu îmi place deloc.

Ce ați alege dintre vreo 3-4 bucăți 20011000, una ca asta 20011040 sau una ca asta 20972503 ? Menționez că vreau s-o folosesc doar când e vremea mai aiurea (frig în general).

Cateva 20011000 sunt bune vara sa nu transpiri direct in casca (eu spal mai multe odata la masina de spalat). 209725 e ok de frig, dar vezi ca e pe marimi, mai bine o iei direct pe probate de la Kronau.