Jump to content
Sign in to follow this  
pepsi

Cagulă - De care?

Recommended Posts

multam

am mai primit pe pm un link , multumesc si lui dar suma mi se pare destul de mare :) 160 de ron .

De-alea de 9 lei... le schimb ca pe ciorapi :-) Sa vezi ce frumos miros a Cocolino... "Cu noua cagula matreata ramane numai a ta!!!" In cagula... :laugh:

Merg pe 2 roti de foarte putin timp si inca folosesc cagula pe care am primit-o de la scoala. Din cand in cand reusesc chiar sa o trag peste ochi cand pun casca pe cap :)

In general imi place sa cred ca toata transpiratia pe care o produci la stopuri ramane macar in mare parte in cagula. Cand se largeste prea tare storcatorul masinii de spalat poate sa o faca inapoi cagula de ciclop, dupa prima spalare chiar credeam ca nu o sa o mai pot folosi.

Ce as recomanda eu, cel putin imi zic asta de vreo 2 saptamani, e sa iei 2 cagule si sa le schimbi intre ele cat de des ai rabdare sa le speli, probabil ajuta si casca sa ai cat de des cagula curata.

Doar pe vreme urata. Vara e un chin inutil, la orice drum lung transpir suficient incat treace prin cagula.

Am dopuri de urechi si captusala detasabila la casca, e suficient :)

dar imi voi lua de acum cagule mai scumpe, cele de 9 lei is de cacao, dupa doua purtari se intind si se labarteaza de nu le mai poti aranja calumea pe cap

Io am cagule d-alea ieftine din bumbac de 1-2 euro gen Louis si de 2-3 ani, purtate vara pe moto si iarna la ski; daca te simti sa o speli (ceea ce ar trebui sa faci oricum pt. igiena, ca si cu ciorapii sau lenjeria intima) dupa fiecare purtare, isi revine la sapalat, se strange la loc dupa uscare.

Dar, asa cum am inceput sa port tricouri din fibre ca nu retin transpiratia, cred ca voi incerca si cu cagula, sa vad cum e.

In concluzie, este clar mai igienic sa porti cagula cat mai des; in plus, te mai protejeaza si de curent la gat/urechi, parca si casca se aseaza mai bine pe cap, intra si iese mai usor.

Edited by khk

IN genera cred ca este bine sa porti cagula dupa un timp te i-au maselele te trage curentul la urechi casca o poti pastra mai mult timp curata.iar casca sta foarte fix.

Fara cagula nu pot pleca la drum lung. Nu ma simt bine. Plus ca transpir si trebuie apoi sa spal interiorul castii. Am o cagula Active cu nu stiu ce sistem de aerisire. Pret magazin cam 80-90 lei. Am luat-o noua la 50 lei de pe net. Foarte multumit de ea. Acopera si pieptul si e material bun. Transpir putin daca sunt cu ea pe cap chiar si pe caldura. Fara ea traspir tau de tot.

Am avut inainte una de 9 lei dar nu mi-a placut. Plus ca se aseaza si casca altfel pe cap daca porti cagula.

Eu port tot timpul. Am mai nou una ca cea de jos si ma declar multumit. Nasul il tin inauntru :)

post-16372-1274203410_thumb.jpg

am de vinzare la 10 ron/buc. 100% bumbac...

super calitate...orice cantitate... 0720829639 kosti

poza?!

Salutare tuturor.

Vreau sa.mi achizitionez o cagula din bumbac 100% si nu ar strica daca ar fi si ceva mai groasa si la un pret accesibil. Eu am gasit pe net niste cagule insa as vrea sa-mi recomandati si voi niste siteuri online serioase sau persoane de unde as putea sa.mi achizitionez o astfel de cagula din bumbac si mai groasa. Asfalt uscat !

motobistrita .

De ce anume cauti bumbac? In epoca materialelor de avangarda, respirabile/windstopper bumbacul este perimat.

Pentru ce sezon vrei s-o folosesti, etc?

Edited by l.u.v

O folosesc pentru sezonul de vara. Dar am probat o cagula de la lidl de poliester si ti se incinge capul in ea si mori de cald din acest motiv as prefera de bumbac

Edited by edward1313

Cauta la Kronau una din coolmax, in bumbac transpiri si ramane uda..

Tot acolo gasesti si din bumbac.

Edited by l.u.v

Sau este la Louis cagula coolmax vanucci cu 10 euro. Mi-am luat eu dar nu am probat-o încă. Confirm și eu ca vara nu te ajuta bumbacul sa te răcorești

Sau este la Louis cagula coolmax vanucci cu 10 euro. Mi-am luat eu dar nu am probat-o încă. Confirm și eu ca vara nu te ajuta bumbacul sa te răcorești

Este ok cea vanucci, o folosesc si eu vara.

Pt primavara/toamna (si in general temperaturi pana in 25 grade), am de o gramada de timp una din asta . Modelul de pe ea s-a curatat dupa primele spalari, dar cagula este foarte faina. Nu transpiri si nici frig nu iti este, interior placut, suficient de lunga ca sa intre sub gulerul gecii, e foarte elastica si nu s-a deformat deloc in timp.

Iar pt sezonul rece este foarte ok cea pusa mai sus de PunctRo (cea care acopera si pieptul putin).

Intrebare: cagula fara mizeria aia de tiv/cusatura in jurul "gaurii" de la ochi exista pe undeva?

(... ...)Pt primavara/toamna (si in general temperaturi pana in 25 grade), am de o gramada de timp una din asta . (... ...)

In loc de dragonul ala m-ar fi interesat una cu rapirea din serai, stii pe undeva?

Cu siguranta iti fac baietii de pe ebay una la comanda :D Ai face furori cu ea prin anumite cartiere.

Dar mai bine incerci una din asta :)

IMG_5737.jpg

O folosesc pentru sezonul de vara. Dar am probat o cagula de la lidl de poliester si ti se incinge capul in ea si mori de cald din acest motiv as prefera de bumbac

Ai descris mai sus materialul. Nu ştiu dacă este stadard Coolmax, dar eu sunt mulţumit de ea, până anul acesta am folosit numai cagule de bumbac.

Ai descris mai sus materialul. Nu ştiu dacă este stadard Coolmax, dar eu sunt mulţumit de ea, până anul acesta am folosit numai cagule de bumbac.

:agree:

Salutare tuturor !

Am nevoie urgent de o cagula si am gasit cateva pe KRONAU Moto ce ma intereseaza pe mine este daca a mai comandat cineva de pe acest site si prin ce vine comanda posta sau curier(ce curierat si in ce bani)? Din urmatoarele 3 cagule ce m-ati sfatui sa iau?

1. http://www.kronaumoto.ro/index.php/detalii/277.html

2. http://www.kronaumoto.ro/index.php/detalii/271.html

3. http://www.kronaumoto.ro/index.php/detalii/278.html

Asfalt uscat !

Nr 2 e mai proasta decat o soseta la 1 leu cumparata de la metrou

Salutari,

Eu am comandat destul de multe chestii de la ei. Daca valoarea comezii nu depaseste 100 lei, cumparatorul trebuie sa plateasca si valoarea transportului. Din cate-mi amintesc, livrarea se face prin Urgent Curier. Costul transportului este aprox 20 lei.

Bafta.