Jump to content

Ce Telefoane Mobile Mai Au Motociclisti.

Recommended Posts

MotoTola V1050 3G... că l-am luat ieftin (68 dolari + TVA). ÂŞi mai ales e nou.

e fain, imi place... clapeta, mp3, cam. 1.3 MP, are si ecran extern.

pozele-s ok, destul de clare, muzica se aude decent, numa ca am un card prea mic, 32 MB, iar telefonul mai are o memorie internă de 18-20 MB. Cardurile-s scumpe în draci.

aa, Âşi cică e 3G, dar în afară de maxim 60 de minute în apel video, nu prea am folosit ratele alea de transfer mult preaslăvite nici pt dat pe net prea mult.

Aha, o funcție miÂşto e că dacă ai abonament 3G nelimitat, se poate recepționa semnal TV în regim streaming. Momentan, "prind" doar Realitatea TV pe telefon, merge fluid, se văd ticker bar-urile alea de jos, care par titrări. Deci îi fain de tot asta... sau dacă ar fi card-ul mai mare, mi-aÂş pune filme sau clipuri video... se văd superb, are rezoluție relativ mare... 240x320.

A, Âşi eu pot să zic că nu prea îi înghit pe ăÂştia care sunt antievoluție complet. Adică ăÂştia care Âşi în ziua de azi CAUTĂ voit telefoane monocrome, care nu au nici măcar o nenorocită de alarmă, nu mai vorbesc de facilități absolut importante cum ar fi o agendă încăpătoare de vreo 1000 de numere Âşi adrese de mail, Âşi alte detalii.

Căcat, dacă telefonul are tot felul de features, de ce să nu le folosesc. Atâta timp cât evoluează aÂşa de repede tehnologia, Âşi oricum se ieftinesc în draci după doar câteva luni de la apariție, nu mă grăbesc să iau ultima tehnologie exact când apare, dar după 6 luni, un an, se ia la sfert de preț, cu mici excepții.

Deci, dacă se inventează telefonu' ăla care să facă de toate, de ce să nu mă bucur de el.... :crack: Dreq, poate inventează ăÂştia Âşi cu blowjobs, sau să gătească, blah blah blah :lol:

• Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

MotoTola V1050 3G... că l-am luat ieftin (68 dolari + TVA). ÂŞi mai ales e nou.

e fain, imi place... clapeta, mp3, cam. 1.3 MP, are si ecran extern.

pozele-s ok, destul de clare, muzica se aude decent, numa ca am un card prea mic, 32 MB, iar telefonul mai are o memorie internă de 18-20 MB. Cardurile-s scumpe în draci.

aa, Âşi cică e 3G, dar în afară de maxim 60 de minute în apel video, nu prea am folosit ratele alea de transfer mult preaslăvite nici pt dat pe net prea mult.

Aha, o funcție miÂşto e că dacă ai abonament 3G nelimitat, se poate recepționa semnal TV în regim streaming. Momentan, "prind" doar Realitatea TV pe telefon, merge fluid, se văd ticker bar-urile alea de jos, care par titrări. Deci îi fain de tot asta... sau dacă ar fi card-ul mai mare, mi-aÂş pune filme sau clipuri video... se văd superb, are rezoluție relativ mare... 240x320.

A, Âşi eu pot să zic că nu prea îi înghit pe ăÂştia care sunt antievoluție complet. Adică ăÂştia care Âşi în ziua de azi CAUTĂ voit telefoane monocrome, care nu au nici măcar o nenorocită de alarmă, nu mai vorbesc de facilități absolut importante cum ar fi o agendă încăpătoare de vreo 1000 de numere Âşi adrese de mail, Âşi alte detalii.

Căcat, dacă telefonul are tot felul de features, de ce să nu le folosesc. Atâta timp cât evoluează aÂşa de repede tehnologia, Âşi oricum se ieftinesc în draci după doar câteva luni de la apariție, nu mă grăbesc să iau ultima tehnologie exact când apare, dar după 6 luni, un an, se ia la sfert de preț, cu mici excepții.

Deci, dacă se inventează telefonu' ăla care să facă de toate, de ce să nu mă bucur de el.... :D Dreq, poate inventează ăÂştia Âşi cu blowjobs, sau să gătească, blah blah blah :crack:

De unde ai luat moto 1050-ul la banii aia?? pe mine m-ar interesa un 1075 cu conectare. Am un prieten care le are pe amandoua iar la 1075 are card de memorie de 512 M si pussy cat dolls se vad super bine! :D :lol:

"A, Âşi eu pot să zic că nu prea îi înghit pe ăÂştia care sunt antievoluție complet. Adică ăÂştia care Âşi în ziua de azi CAUTĂ voit telefoane monocrome, care nu au nici măcar o nenorocită de alarmă, nu mai vorbesc de facilități absolut importante cum ar fi o agendă încăpătoare de vreo 1000 de numere Âşi adrese de mail, Âşi alte detalii."

Hai sa iti raspund ca sa poti intelege ...

compara tu un nokia 6310i cu telefonul tau ... dar la servicii de telefoane

1.baterie

2.semnal

3.auzit/microfon

daca vrei mp3 ...exista ipod,daca vrei sa faci poze .. ai camera digitala ....bla bla bla

ca sa nu intelegi gresit,nu sunt impotriva evolutiei ..dar chiar inteleg oamenii care cauta anumite modele de telefoane(99% nokia)

Sunt un fan marca "NOKIA"

Am avut foarte multe telefoane din aceasta gama dar si alte modele.

Momentan am un nokia N70 (camera 2 MP,Mp3/Mp4,3G,Simbyan,Video player...etc)Sper sa nu ma manance sa-l vand si asta pe alceva mai nou si mai scump !!

depinde .... poate "barbatii" ca tine umbla cu poseta ....

oricum,daca te uiti atent la un nokia n90 .. o sa vezi ca marimea e undeva camera digitala+ipod ... sau ,tu inca esti la aparate foto cu film si blitz atasabil?

depinde .... poate "barbatii" ca tine umbla cu poseta ....

oricum,daca te uiti atent la un nokia n90 .. o sa vezi ca marimea e undeva camera digitala+ipod ... sau ,tu inca esti la aparate foto cu film si blitz atasabil?

Respect, barbatii ca tine le pun la catarama?

Pai intrebare, daca tu mai pui la camera si la ipod, un telefon la ce iesi...nu tot la n90 :lol: ?

Acum in legatura cu n90, de ce ai ales ca exemplu cea mai "caramida" de la producatorul de caramizi? Dar daca e sa fim fair-play ai sa vezi ca n90 mai inlocuieste cu succes si alte aparate nu numai o camera si un mp3 player.

Si daca e sa ne rupem in aparate foto cu filme si blitz ia d-aci LG

LG? poate in caz ca o sa vreau tv .. la telefoane ma limitez la 2-3 firme care stiu ce e aia telefon nu accesorii pentru copii cu fitze

" Pai intrebare, daca tu mai pui la camera si la ipod, un telefon la ce iesi...nu tot la n90 "

ba da , iesi la pret tot acolo, numai ca asculti muzica in ceva calitate mai buna(de sute de ori),faci poze cu o calitate mai buna(cu mult) ...

caramida= termen dat de unii copii telefoanelor prea mari pentru fitzele lor

ia vezi un se p910i .. ca sa nu mai punem nokia in calcul

se p910i nu este mai mare decat N90,N90 e urat ... chiar ff urat in comparatie cu P910i doar ca este putin mai performat( doar camera) si nu ma contrazice ... ca am p910i si am avut N90 pe mana vreo 2 sapt

Am avut in total 2 telefoane: de la fostul job (primul telefon) si de la actualul job (al doilea telefon). Primul a fost un Alcatel 311 (foarte bun, avea tot ce-mi trebuia). Al doilea (si actual) este un SonyEricsson T230 - foarte prost telefonul, cu un sistem de operare de zici ca a fost programat in subsol.

Off-topic:

Eu am un "Crosley CR62 Corded Phone" (vezi imaginea mai jos), dar am o problema cu el: este un pic cam greu si obosesti repede cand esti in oras cu el. :crack:

28583512.JPG

P.S.: Chiar ne gandeam cu niste prieteni sa ne facem un telefon mobil cu carcasa unui clasic (asemanator cu cel din imagine). Intrebare pentru cei versati: credeti ca s-ar putea face treaba asta? Adica sa conectezi discul telefonului la circuitul digital, astfel incat sa poti sa formezi numere cu el?

Un bip cinstit! :crack:

se p910i nu este mai mare decat N90,N90 e urat ... chiar ff urat in comparatie cu P910i doar ca este putin mai performat( doar camera) si nu ma contrazice ... ca am p910i si am avut N90 pe mana vreo 2 sapt

nu te contrazic ,ca imi e frica de tine ca ma bati ...tu esti tipu ala care bate rockeri asa de plictiseala .. nu?

P.S.: Chiar ne gandeam cu niste prieteni sa ne facem un telefon mobil cu carcasa unui clasic (asemanator cu cel din imagine). Intrebare pentru cei versati: credeti ca s-ar putea face treaba asta? Adica sa conectezi discul telefonului la circuitul digital, astfel incat sa poti sa formezi numere cu el?

Un bip cinstit! :crack:

Nu exact ce vrei tu, dar pe-aproape: http://www.thinkgeek.com/gadgets/electronic/7830/

Intradevar N90 e un telefon "caramida" ,dar la ceea ce stie sa faca eu zic ca totusi e mic.Sa nu mai punem in discutie N93-ul care e putin mai mare ca n90-ul dar categoric cu mult peste N90.Lucrez in domeniu si am pa dispozitie aproape toate telefoanele din clasa N(si multe altele).

LG? poate in caz ca o sa vreau tv .. la telefoane ma limitez la 2-3 firme care stiu ce e aia telefon nu accesorii pentru copii cu fitze

" Pai intrebare, daca tu mai pui la camera si la ipod, un telefon la ce iesi...nu tot la n90 "

ba da , iesi la pret tot acolo, numai ca asculti muzica in ceva calitate mai buna(de sute de ori),faci poze cu o calitate mai buna(cu mult) ...

caramida= termen dat de unii copii telefoanelor prea mari pentru fitzele lor

ia vezi un se p910i .. ca sa nu mai punem nokia in calcul

Pai tocmai ca au si tv pe el :crack: Si nu, "caramida" e un telefon care e mult prea mare pentru ce stie sa faca,cel putin din punctul meu de vedere. Si tot n-ai raspuns la intrebarea unde le duci pe toate?

P.S. Vezi ca s-a facut test intre n91, Ipod si W950, n91 si Ipod au iesit egali la masuratori (la player), iar W950 nu l-au testat ca era inca prototip, dar tot pe acolo va iesi sau poate chiar mai bine, asa ca mai lasa-ma cu afirmatii bazate pe "dovezi". Ia-ti tu cingatoare de politai texan si pune de la stanga la dreapta telefon, ipod, aparat foto, calculatoru, o lanterna si eventual si un televizor. :crack:

Am avut asa: la inceput un nokia 3330. A urmat nokia 3510. I-a trecut vremea si lu' asta si a venit dragul de nokia 6230. Nu a tinut mult; dupa 2 luni a urmat un k700i. M-am plictisit si de asta si l-am dat, ca apoi sa-mi pot lua moto e1000. Evident, m-am plictisit de asta si l-am dat. Mi-am luat apoi 6630. Dar nu mergea bine asa ca mi-am facut rost de 3230. L-am tinut putin timp si mi-am luat v3(mai mult ca sa le fac in ciuda unor colege). Deocamdata il mai pastrez...dar imi place mult n91....si cine stie :crack: :crack:

numa' bine!

• 2 weeks later...
  • 2 months later...

seria nokia

primul 5110 pierdut cand m-am imbatat :drink:

al doilea 1100 pierdut cand m-am imbatat :cheers:

al treilea 5110 se pare ca nu m-am imbatat destul de rau ca sa-l pierd si p'asta :friends:

si al patrulea 6310 pierdut cand m-am imbatat in fata usi(noroc ca am dat spaca la un vecin ca sa-l mi-l dea inapoi)

:blink: :what: :D

primul telefon alcatel ot 311 pe care mi l`a furat cineva, sau l`am pierdut....

apoi un nokia 1100 care avea si lanterna :drink: pe asta l`am uitat intr`un bar :cheers: si nu, nu eram beata!

al treilea motorola v360 pe care l`am scapat de la etajul 9...din pacate nu a supravietuit :friends:

si acum am un lg c3310.... nu prea ma tine bateria...adik maxim 4 zile ceea ce e nasol dar e rezistent la pumni si cazaturi :blink: