Sari la conținut

Accident Podul Grant


pretzeL
 Share

Postări Recomandate

[Petru Moldovan - am facut merge la 2 accidente care par a fi acelasi, aici e titlul original la acesta postat de pe telefon:] b 24 fef, accidennt pod grant rieju 125

Am vz din tramvai. impact frontal. era un pollitist acolo. sry de telegrafiie, sunt pe tel.

Editat de Petru Moldovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum cateva zeci de minute , politia era acolo pentru fluidizare , n-am putut sa opresc sa vad ce si cum. Nu era nici o ambulanta , deci banuiesc ca motociclistul a fost deja dus unde trebuie.

 

Motorul destul de avariat , ceva de viteza , nu pot sa spun marca/numar pentru ca nu se vedea.

Sens Crangasi - Turda.

 

Netu-i de vina pentru atatea topicuri. Rog sa se stearga cele in plus.

Editat de Valy1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a sunat un prieten acum 10 minute; zicea ca pare a fi un R6, modelul nou, rosu cu alb.

Accidentul era pe sensul de mers dinspre Lacul Morii spre 1 Mai.

 

Dar am mai vazut un topic cu un accident in acelasi loc, cu ceva de 125...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vz din tramvai. impact frontal. era un pollitist acolo. sry de telegrafiie, sunt pe tel.

 

 

M-a sunat un prieten acum 10 minute; zicea ca pare a fi un R6, modelul nou, rosu cu alb.

Accidentul era pe sensul de mers dinspre Lacul Morii spre 1 Mai.

 

Dar am mai vazut un topic cu un accident in acelasi loc, cu ceva de 125...

 

probabil ca sunt 2 accidente :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am trecut eu pe-acolo acum vreo ora si ceva am vazut 3 masini oprite si un motopolitist, nici o motocicleta insa. Eu veneam dinspre Turda, deci nu aveam cum sa vad foarte bine, locatia e chiar la intersectia cu breteaua care urca de pe Giulesti. Nu era nici o ambulanta si nici agitatie, mie atunci mi s-a parut ca s-ar fi tamponat masinile intre ele.

 

Era uscat pe jos la ora aia - aproximativ 8:30-8:40.

Editat de AdrianB1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eram pe sensul opus in masina. am oprit, am spus ca sunt medic si mi-au zis ca motociclistul e ok si vine salvarea. era un motor de viteza, parca suzuki, si motociclistul era pe jos intre motor si linia de tramvai, adica pe banda 2. o coloana uriasa de masini in spatele lui spre lacul morii. venind spre militari am vazut si salvarea smurd care a ajuns cam in 5 min decand am intrebat eu daca au nevoie de mine. daca ma duceam la ei blocam si sensul spre militari.

 

nu stiu ce s-a intamplat ca motorul era pe o parte pe banda 2 in lungul culoarului....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am trecut eu pe-acolo acum vreo ora si ceva am vazut 3 masini oprite si un motopolitist, nici o motocicleta insa. Eu veneam dinspre Turda, deci nu aveam cum sa vad foarte bine, locatia e chiar la intersectia cu breteaua care urca de pe Giulesti. Nu era nici o ambulanta si nici agitatie, mie atunci mi s-a parut ca s-ar fi tamponat masinile intre ele.

 

Era uscat pe jos la ora aia - aproximativ 8:30-8:40.

 

Banda 2, breteaua care urca din Giulesti... parca-mi aduce aminte de mine saptamana trecuta... sa speram ca motoristul e ok, eu am scapat destul de bine. Chiar curios care a fost filmul de data asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa, am ajuns la calc.

 

Scuze inca odata pentru mesajul cam confunz, eram pe strazi, m-am gandit sa postez poate era nevoie de ajutor, inteventie etc. Nu stii niciodata.

 

Motocicleta era un Riejul 125, model rosu cu alb, numar de inmatriculare B 24 FEF. (zic ca nu m-am inselat, dar na).

 

Accidentul a avut loc pe podul Grant, pe sensul Crangasi - Turda. Posibil banda 1, ma gandesc ca urcat cineva pe pod si s-a bagat in fata lui, altfel nu vad cum sa faci accident pe podul Grant. Motocicleta era insa pe banda 2 langa sina de tramvai.

 

Motorul era lovita doar in fata, avand masca, parbrizul si farul spart. Mergea pe rotile ei cand a fost mutata. La fata locul era o masina de politie si 2-3 sau loganuri. Un tip la costum, discuta cu politistul. De pasager nu stiu nimic si alte informatii nu mai am. (eram in tramvai, nu aveam cum sa intreb)

 

Cat m-as hazarda sa imi dau cu parerea si sa speculez, viteza nu parea sa fie mare. 1 la mana, era un 125, pe urcare pe pod, cat sa prinda? si 2, motorul era avariat usor din cate mi-am dat eu seama.

Editat de pretzeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, motoreta e o Yamaha R125 din 2008. Pe teribilist il cheama Stefan si are poseda permis de conducere categoria A1 de o luna, in schimb cu motoreta merge de vreo 2 ani, a mai avut o Yamaha TZR deci nu era complet afon. El mergea pe banda 1 si o minunata soferita s-a bagat brusc pe banda lui si a franat puternic, el a franat cat a putut dar din pacate a apucat sa o loveasca ca mai apoi sa ricoseze in gardurile de la 41. Are clavicula rupta, e jumate in gips, si are si un ochi vanat + juliturile de rigoare... In rest e ok, merge singur pe picioarele lui. Motoreta are carenele sparte si ghidonul rupt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mergea pe banda 1 si o masina a intrat peste el l-a lovit din stanga si il arunca in parapetul exterior, nu spre tramvai. Sau i-a intrat in fata, el a franat si a lovit-o din spate si a zburat spre stanga?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mergea pe banda 1 si o masina a intrat peste el l-a lovit din stanga si il arunca in parapetul exterior, nu spre tramvai. Sau i-a intrat in fata, el a franat si a lovit-o din spate si a zburat spre stanga?

 

dap, a schimbat banda intrandu-i in fata si el a lovit-o din spate si a zburat spre stanga ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...