Sari la conținut

4.07.2006-r6- Sf. Gheorghe


Danny1
 Share

Postări Recomandate

nu stiu ce s,a intamplat, eu am primit pozele de la un baiat din sfantu gheorghe. s,a intamplat ieri accidentul, si pilotul a murit. poate cineva din sfghe ne spune mai multe...

 

 

post-11532-1152090297_thumb.jpg post-11532-1152090323_thumb.jpg post-11532-1152090344_thumb.jpg post-11532-1152090542_thumb.jpg post-11532-1152090556_thumb.jpg post-11532-1152090570_thumb.jpg

Editat de Danny1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 99
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aseara,dupa ce toata dupa amiaza am auzit un motor ce se tura pe bulevard,si eu stateam ofticat ca nu pot sa ma dau,am primit un telefon:"Dane,a facut unu accident cu motorul,ala rosu cu negru,R6,cu numere de Italia!"(era gergo,de pe forum).Dupa un schimb de vorbe si o confirmare(a identitatii moto) de la alt motociclist,aflat la locul accidentului,am cerut ca primul sa mearga la spital ,sa vada daca se poate dona sange sau sa ajutam cu ceva,dupa care am plecat incolo.

 

ACESTE RELATARI,SUNT PRODUSUL "TELEFONULUI FARA FIR",DE LA FATA LOCULUI:

Baiatul avenit din Germania de curand,cu un BMW72004-2005,a cerut motorul unui prieten sa se dea cu el prin oras,zilele astea,experienta lui pe moto oprinduse acu 5ani,asa spuneau baietii de pe acolo.

 

Treaba statea in felul urmator,tipul care venea dinspre centru,pe drum cu doua benzi de sens,se deplasa cu viteza prea mare unii spun 140,altii 170. a intrat cu viteza prea mare in curba de cca150 grade,s-a speriat afranat cu spatele ,poate a prins si marcajul sub roata,a intrat in voblaj.de aici s-a pierdut controlul pe directie,a urmat o traiectorie relativ dreapta :

contact 1 motocicleta loveste bordura,la cca 2m de contactul urmator

contact 2 motocicleta se loveste de un stalp de iluminare,proiectata din bordura

contact 3 motociclistul,probabil intre contact 1-2,se desprine de pe motocicleta,iar in zbor se izbeste cu casca,FATA, de un stalp de "accesul interzis",din spatele stalpului de iluminat(cu spatiul de trotuar intre),cu care RUPE DIN SUDURA indicatorul de la baza,aterizand la vreo3-4m,iar unu din pantofi la 10m,poate mai mult.

 

Urmari,casca sparta,zona din fata lipsa de aici si leziunile f. grave,se spune de catre cativa din baietii de acolo,ca avea maxilarul(mandibula) zdrobita si impinsa pana in gat la fel si oasele fetei zdrobite si impinse spre interior,cert este ca in balta de sange pe care el a "scuipat-o" cca 1l,erau bucati de ceva ce semanau cu inele ca de vena sectionata,unii au spus ca erau si bucati de creier pe acolo,oricum din stomac era diferite umpluturi,iar mare parte din sange ,era foarte vascos si mai deschis la culoare.

 

Cam dupa jumate de ora,a trecut ambulanta cu el, urmata de masinile rudelor ,se spunea ca merg la stadionul de la gara,unde urma sa vina elicopterul sa-l preia,dar se pare ca nu a mai avut ce sa-i faca.

 

Daca cumva pare ca descrierea este prea amanuntita,detaliile prea multe,este pentru a va pune pe ganduri.

Eu care am trecut printr-un accident ,"ma bucur" ca am patit doar atat,dar stateam aseara cu fiorul pe sira spinarii,caci odata ce ai trecut prin asa ceva ,percepi altfel evenimentele aparute ulterior.

 

R.I.P. :rolleyes: :bounce: :crack:

 

vad ca s-au combinat topicurile

Editat de DLI(prietenii stiu de ce!)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa ne fereasca!! Pacat de el. Sa-i fie tarana usoara!!

Iar pt ceilalti ..nu goniti tare ..mai ales in ORAS!!!

daca o sa va uitati bine..din cate imi pare mie era casca dainese. Asa ca si cel mai scump echipament nu o sa va salveze la viteze mari...Aveti grija ca o singura viata avem...

Editat de brimex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa ne fereasca!! Pacat de el. Sa-i fie tarana usoara!!

Iar pt ceilalti ..nu goniti tare ..mai ales in ORAS!!!

curba aia te inseala.... te uiti la ea inainte sa intrii si ti se pare k o iei lejer cu viteza ceva mai mare. au mai fost ceva accidente pe,acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Groaznic de nasol. Odihneasca-se in pace.

Din pacate cam asta face viteza.

Pana la urma depinde de sofer. Ca exemplu asera pe la ora 12:30, cand era destul de liber pe strazi, ma intorceam acasa de la un prieten si eram pe la Academia Militara. Apare in spate un motociclist cu o Yamaha R (nu stiu daca era 1 sau 6). A mers omul pana la Magheru si odata nu l-am vazut sa dea in ea sa ii sara pistoanele sau vre-un slalom printre masini samd. Respect in trafic pentru ceilalti si pentru soeaua pe care mergi. Nota 10+ omului, nu pentru ca reusea sa stapaneasca herghelia dintre picioare, ci pentru reusea sa se stapaneasca pe el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si haiabuzele si cbr-urile si fzr-urile si toate motoretele forjate altundeva decat pe circuit .

 

Ca esti inca intreg e o chestie ce se poate "remedia" rapid cand te paraseste bulanul.

 

Pacat de baiat , odihneasca -se in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Absolut ingrozitor, mi s-a facut pielea de gaina!... Saracul baiat, ce moarte cumplita! Unde poate duce ignoranta/neglijenta/tampenia... RIP

 

Condoleante familiei si prietenilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred in continuare in discernamant si in autocontrol.... acest accident trebuie (chiar trebuie) sa fie dovada in + ca viteza ucide!

 

Imi pare rau de cate ori aflu despre asa ceva...

 

Orice alte comentarii sunt de prisos, acum!

 

Ochi mari, multi & bine deschisi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ingrozitor.....

 

Dumnezeu sa-l odihneasca :rolleyes: :bounce: :crack:

 

Si ca sa-i raspund unui antevorbitor... R1..6 nu sunt ucigase sau cum ai zis tu..... sunt inconstienti aliatii care se cred mai rapizi decat ingerul pazitor :crack:

Editat de Radeon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bounce: odihneasca-se in pace !

 

Treaba asta cu accidentele ma pune pe ganduri. Inca nu am motor dar in vara 07' vreau sa imi achizitionez o Honda CBR600. ( :rolleyes: prietenii si familia mi-au spus ca atunci cand imi voi lua motor acesta va fi si biletul spre RAI )

 

Condoleante familiei motoristului ! ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna

 

Numele baiatului cu care am crescut am copilarit este ZOLTANI ISTVAN (Pityu) si avea 31 ani, dupa 10 an de stat pe afara NL a hotarat sa se intoarca in RO si nu mai avea de gand sa plece nici o data, aseara dupa ce sa intamplat nenorocirea a fost tranportat la spital medicii din sf.gheorghe au relatat ca nu mai sunt sanse practic tot craniul era sfaramat totusi a fost transportat la spitalul jud Brasov cu salvarea, dupa lungi asteptari s-a spus verdictul: sanse de supravietuire 1%, dupa care la ora 4.10 min s-a stins din viata!

 

PRIETENII NU TE VOR UITA! :rolleyes:

 

 

Odihneasca-se in pace...

Editat de Ati
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...