Sari la conținut

Accident 13 Septembrie-vulcan


alexmediaprint
 Share

Postări Recomandate

acum 20 de min. cand am venit sper casa am vazut un accident exact in fata la fabrica de la vulcan, aprope de prosper in 13 septembrie.Era aglomeratie mare, cred ca era o motocicleta de teren, motociclistul era echipat full din cate am vz. dar era sub o masian parcata si nu se misca, avea un picior gol.mai mult nu stiu, erau vreo 3 echipaje + multi alti motociclisti veniti.

 

Sper sa fie bine motociclistul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, este vorba de un prieten foarte bun, Macleod de aici de pe forum

 

Din relatarile lui telefonice (pana acum) venea pe banda III spre Lira si in intersectie, de pe contrasens, i-a facut stanga in fata o masina. A evitat-o pe cat posibil dar tot a luat-o. De lovit nu s-a lovit foarte rau, a fost dus cu Salvarea si acum e la Municipal la investigatii.

 

Multumiri baietilor de la KawaMotors carora le-am dat telefon imediat cum m-a anuntat Macleod de accident si care au ajuns imediat, au recuperat motorul, casca, etc si au ajutat Politia sa stabilieasca daunele si sa faca masuratorile de rigoare.

 

Mai clar o sa va relateze el cand o ajunge pe net.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

acu m-am intros de la spital

sunt ok. Atat psihic cat si fizic. Inafara de faptu ca am un junghi pe partea stanga pe omoplat nu e nimic. Putin amerteala si dureri de cap, care de altfel sunt absolut normale cand dai cu capu de sosea si de alte lucruri.

Multrumesc in primul rand celor care au fosta acolo, Kava Motors in special.

Mai multe detalii nu am sa dau acu. inca sunt foarte ametit. M-au salvat proctiile pe care va sfatuiesc sa le purtati. fara ele eram poate chiar mort.

Despre motor inca nu stiu cat de grav e.Vedem maine poimaine.

Inca oda mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, bine ca esti OK!!!!!! Ma speriasem dupa primul post...

 

Vedeti, oameni buni, care circulati in slapi, in tricou si in bermude, eventual si fara casca??? Atat am avut de spus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citesc de ceva vreme acest forum dar acum cind vad ca unele eveniment sint relatale eronat nu pot sa nu intervin.

 

"Din relatarile lui telefonice (pana acum) venea pe banda III spre Lira si in intersectie, de pe contrasens, i-a facut stanga in fata o masina. A evitat-o pe cat posibil dar tot a luat-o. De lovit nu s-a lovit foarte rau, a fost dus cu Salvarea si acum e la Municipal la investigatii."

 

Ar fi de spus urmatoarele ca sa vedeti in adevarata lumina accidentul:

- acolo sint doar 2 benzi pe sens

- nu in intersectie

- si masina si motocicleta se deplasau in aceasi directie (NU "de pe contrasens, i-a facut stanga in fata o masina")

- motocicleta a lovit aripa din spate stinga (NU inteleg faza cu evitatul)

- prietenii care au venit repede in zona sa-l ajute au inceput cu injurii la adresa soferului fara sa stie exact ce s-a intimplat se pare

- martorii oculari intimidati de prezenta motociclistilor s-au ferit sa depuna marturie

 

Eu zic ca e corect sa spuneti exact ce s-a intimplat... ca din ce s-a spus pina acum...

 

Multa bafta MacLeod si insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa mori tu ca nu sunt trei benzi (poate mai multe daca stai sa te gindesti ca acolo se cam circula pe SIRURI nu pe benzi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa mori tu ca nu sunt trei benzi (poate mai multe daca stai sa te gindesti ca acolo se cam circula pe SIRURI nu pe benzi)

 

Eu am vorbit civilizat si am relatat niste chestii. Nu am zis ca detin adevarul suprem. Scuteste-ma de atitudinea romaneasca de scandal cu expresii de maidan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andrei, ma bucur ca esti bine. Ma speriasem cand am citit primul post si apoi postul lui Thomas... Ai grija de tine cat poti de mult. Multa sanatate si sa ne vedem cu bine! :bounce:

 

 

@ser79ban si whynotnow: incercati sa nu va certati. Si asa exista prea multa cearta si :crack: pe forumul asta... Think about it! :crack: Bine ca MacLeod e ok, right? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MacLeod,

 

M-am nimerit si eu aseara pe Sebastian exact dupa ce s-a intamplat pozna.

Am ramas impresionat cand am vazut ce protectii purtai. Felicitari, daca nu le aveai sigur iesea mult mai rau!

Ma bucur mult ca esti OK si sper ca nici motorul nu are mare lucru.

 

Multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MacLeod,

 

M-am nimerit si eu aseara pe Sebastian exact dupa ce s-a intamplat pozna.

Am ramas impresionat cand am vazut ce protectii purtai. Felicitari, daca nu le aveai sigur iesea mult mai rau!

Ma bucur mult ca esti OK si sper ca nici motorul nu are mare lucru.

 

Multa sanatate!

 

apropo de protectii...toata lumea imi spune ca-s paranoic si speriat de bombe cand ma vede ca imi pun plasa cu protectii si genuchierele la absolut orice drum, chiar si de 1-2 kilometrii. :rolleyes: nu inteleg atitudinea asta...poti sa ai ghinion maxim sau sa dea vreun oligofren peste tine la 50 de metrii dupa ce ai plecat de pe loc.

 

in alta ordine de idei, bravo lui ca a purtat protectiile si ca astfel si-a salvat pielea de la lucruri mult mai grave ! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din relatarile lui telefonice ....

..............

Mai clar o sa va relateze el cand o ajunge pe net.

 

@whynotnow, telefonul lui catre mine a fost cand era jos, era in stare de soc si imi spunea alandala ce s-a intamplat. Apoi pana sa postez pe net nu am mai avut vesti direct de la el ci de la baietii de la KawaMotors si parinti. De aia am si specificat ca el va explica mai clar cand va ajunge pe net

Atitudinea lor a fost, din cate am inteles, mai dura fata de gura-casca si "judecatorii" de ocazie.

 

Concluziile legale vi le va relata el.

 

P.S. Motorul e cam varza, abia l-am adus in garaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

acu m-am intros de la spital

sunt ok. Atat psihic cat si fizic. Inafara de faptu ca am un junghi pe partea stanga pe omoplat nu e nimic. Putin amerteala si dureri de cap, care de altfel sunt absolut normale cand dai cu capu de sosea si de alte lucruri.

Multrumesc in primul rand celor care au fosta acolo, Kava Motors in special.

Mai multe detalii nu am sa dau acu. inca sunt foarte ametit. M-au salvat proctiile pe care va sfatuiesc sa le purtati. fara ele eram poate chiar mort.

Despre motor inca nu stiu cat de grav e.Vedem maine poimaine.

Inca oda mersi

Bine ca esti tu OK , ca motorul il repari tu incet-incet. BAFTA !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo de protectii...toata lumea imi spune ca-s paranoic si speriat de bombe cand ma vede ca imi pun plasa cu protectii si genuchierele la absolut orice drum, chiar si de 1-2 kilometrii. :bounce: nu inteleg atitudinea asta...poti sa ai ghinion maxim sau sa dea vreun oligofren peste tine la 50 de metrii dupa ce ai plecat de pe loc.

 

in alta ordine de idei, bravo lui ca a purtat protectiile si ca astfel si-a salvat pielea de la lucruri mult mai grave ! :crack:

 

 

:rolleyes: ca bine zici ca da 1 "neatent" (ca sa folosesc 1 termen .. finut) astazi am patit chiar asta.. am plecat de la victor babes (luasem niste hartii de la spital de acolo) si am facut dreapta spre Piata Muncii, si chiar la prima trecere de pietoni (chiar inainte de catedrala aia catolica de pe dreapta cum vii dinspre dristor) eram pe banda 1 nu era nici dracu .. si respectivu facea la stanga dinspre pasaj, s-a uitat drept la mine si a intrat .. abia daca am apucat sa strang 1 pic frana..rezultat carena stanga muci.. carena dreapta zgariata, tibia (unde i-am dat in coltu dreapta fatza) vanata. Acu zic sarumana pt ghete ca nu mi-am rupt bunatate de glezna.. anyway

 

Aseara chiar eram la Kawamotors cu 1 prieten sa-si schimbe uleiul cand au venit baietii cu motorul lui MacLeod si chiar ma intrebam ce s-a intamplat cu proprietarul..

 

DRIVE SAFE si ca Ochii in 100

 

Later Edit: Multumesc motoristului care m-a ajutat sa ridic motoru :crack: raman dator cu 1 bere

Editat de TalpaIute
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu e mai rau... asteptam detalii despre accident si starea motocicletei si speram ca intotdeauna sa fie ultimul accident...cat despre protectii fratilor dupa 2 accidente in 5 luni ultimul vorba aia ma pupat un tir pe buca(bascula) stanga.....si nu am patit nimic datorita: castii,cizmelor, pantalonilor si gecii desi nu avea protectii dar era tapana.Credeti-ma ca nu prea ma mai gandesc sa ma sui fara protectii pe motor(atunci cand o sa-l scot....) si de cate ori vad cate unul care are doar casca si restul e in bermude, tricou si poate o casca ma trece un fior pe sira spinarii gandindu-ma la cum poate arata o pilitura de os pe asfalt......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...