Sari la conținut

Accident Piata Universitatii (sens de mers spre Unirea)


MisterMe
 Share

Postări Recomandate

In jur de ora 7 jumatate cand ma introceam acasa am vazut din autobuz un accident moto...motocicleta era urcata intr-o dubita, nu am vazut ce model..am vazut ca era multa politie in zona, multa lume stransa si o masina, probabil Mercedes E-Klass lovita din spate, cu capacul portbagajului serios sifonat...

Stie cineva detalii despre acest incident?

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In jur de ora 7 jumatate cand ma introceam acasa am vazut din autobuz un accident moto...motocicleta era urcata intr-o dubita, nu am vazut ce model..am vazut ca era multa politie in zona, multa lume stransa si o masina, probabil Mercedes E-Klass lovita din spate, cu capacul portbagajului serios sifonat...

Stie cineva detalii despre acest incident?

 

Asfalt uscat!

 

Ala eu .... ala eu.... normal ca nu prea stie nimeni nimic pentru ca mai toti motociclistii care au trecut pe acolo si-au vazut linistiti de drum.

Motocicleta este un Honda Hornet negru.

Multa lume stransa..... circul tipic romanesc. La 2 minute dupa ce s-a luat motocicleta de acolo s-a "spart gasca".

Masina de care zici ca ar fi un E-Klass este defapt un Hyundai Accent gri. Si de asemenea mai exista inca o masina implicata in accident, cea care a acrosat motociclistul. ;)

Motocicleta a fost luata de fratele motociclistului.

Daca va intereseaza si soarta motociclistului, este bine. Am stat de vorba cu el la spital.

Pot sa va dau detalii gramada, chiar si numele agentilor care se ocupa de caz. :agree:))))

Binenteles nelipsita presa care relata de la locul accidentului cum ca motocicllistul avea viteza, bla bla bla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Binenteles nelipsita presa care relata de la locul accidentului cum ca motocicllistul avea viteza, bla bla bla.

 

Pitica aia de la B1 chiar m-a calcat pe nervi. Futu-i in dinti cu "avea viteza" al lor cu tot. Frate-su' nu stia cum sa duca motoreta mai repede d-acolo ca sa ajunga la spital si proasta i se baga in suflet sa-l intrebe cat poarta la pantof. Incep sa ma gandesc serios la niste bocanci anti-presa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pitica aia de la B1 chiar m-a calcat pe nervi. Futu-i in dinti cu "avea viteza" al lor cu tot. Frate-su' nu stia cum sa duca motoreta mai repede d-acolo ca sa ajunga la spital si proasta i se baga in suflet sa-l intrebe cat poarta la pantof. Incep sa ma gandesc serios la niste bocanci anti-presa.

deci de la B1 era ;)))) oricum i-ai zis cateva la un moment dat. :agree:))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hornetist? Stiti cumva mai multe detalii, numar, nume, pls?

 

da, stiu si nume si numar.... am ajuns si la spital si am vorbit si cu el. Cum ziceam pot sa dau si numele agentilor care se ocupa de accident. L-am ajutat pe fratisu cu motoru impreuna cu Wolf. Nu le-am postat ca am zis sa nu devina o mare balaceala, cum se mai practica pe aici. ;)

Editat de HellBells
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.mai intreb cine era de vina?

 

2.mai exact ce are motociclistul,de e in spital?

 

 

 

 

si app de reporterita....un nume? sa o balacarim pe ea ,daca pe altcineva nu se poate ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am vazut cum sa intamplat din momentul in care sa auzit scartait de frana. Conduceam autobuzul pe sensul dinspre uniri spre romana am auzit frana si cand mam uitat am vazut motociclistul cum se ducea pe frana direct spre masina din fata, a lovit masina in spate a ramas cu mainile pe ghidon a facut o tumba peste masina si a aterizat pe spate pe asfalt.echipamentul de protectie era cel minim cerut de legislatie. nu am vazut alta masina implicata in accident decat cea pe care a lovito motociclistul dar nu exclud sa fi fost si alta masina implicata. motociclistu parea ok sa ridicat si sa asezat pe iarba in rond . pana sa schimbat semaforu deja ajunsese politisti din intersectie la el si 1 motociclist il ajuta (va dati seama ca nu am oprit ca nu puteam)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am vazut cum sa intamplat din momentul in care sa auzit scartait de frana. Conduceam autobuzul pe sensul dinspre uniri spre romana am auzit frana si cand mam uitat am vazut motociclistul cum se ducea pe frana direct spre masina din fata, a lovit masina in spate a ramas cu mainile pe ghidon a facut o tumba peste masina si a aterizat pe spate pe asfalt.echipamentul de protectie era cel minim cerut de legislatie. nu am vazut alta masina implicata in accident decat cea pe care a lovito motociclistul dar nu exclud sa fi fost si alta masina implicata. motociclistu parea ok sa ridicat si sa asezat pe iarba in rond . pana sa schimbat semaforu deja ajunsese politisti din intersectie la el si 1 motociclist il ajuta (va dati seama ca nu am oprit ca nu puteam)

 

Martor al accidentului nu am fost, eu am ajuns acolo imediat ce a plecat ambulanta spre spital, ma intorceam acasa ca pieton. Am vorbit cu motociclistul la spital, omul era K, pe picioarele lui, relativ bine [sifonat ca dupa orice accident]..... dar a fost dus totusi la spital pentru pentru investigatiile standard [ortopedie pentru fracturi, chirurgie pentru leziuni organe interne, neuro pentru cap si coloana]. Omul avea casca, iar rucsacul din spate i-a amortizat impactul cu solul.

Stiu de existenta celei de a doua masini de la motociclist si politie. Poate aceasta masina a trecut mai neobservata pt ca nu era fff avariata.

 

Cat despre reporterita.... habar n-am cine era [Wolf a recunoscut-o cum ca ar fi de la B1]. Oricum, destul de deranjant strumful [reporterita], nu puteai sa faci nimic pe acolo fara sa te trezesti cu ea pe cap.... politia nu putea sa-si faca treaba.... noi nu puteam sa ridicam motocicleta si sa o incarcam ca ne bazaia ceva. Plus ca avea un stil agasant de a pune intrebari si le formula de asa natura incat sa auda ce vrea. Avea nevoie de un subiect tare. Ea se pare ca stia deja cine-i vinovatul, desi politia inca nici nu finalizase masuratorile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca era in direct de ce nu ati urlat "Viteza are tactu'!!!!!" ? ;)

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca era in direct de ce nu ati urlat "Viteza are tactu'!!!!!" ? ;)

 

Pentru ca astepta si reactia asta. :agree: Si de obicei cand reactionezi astfel la mizeriile lor le dai satisfactie si le "confirmi" spusele. Cel putin asa le percepe telespectator insetat de sange si scandal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In jur de ora 7 jumatate cand ma introceam acasa am vazut din autobuz un accident moto...motocicleta era urcata intr-o dubita, nu am vazut ce model..am vazut ca era multa politie in zona, multa lume stransa si o masina, probabil Mercedes E-Klass lovita din spate, cu capacul portbagajului serios sifonat...

Stie cineva detalii despre acest incident?

 

Asfalt uscat!

 

 

Honda hornet 600, acrosat din dreapta dezechilibrat si la randu-i acrosand un hiundai argintiu, motociclistul scapat ca prin minune doar cu cateva vanatai si un deget luxat, mobra avariata la partea fata: furca, aripa, galerii...

 

Asfalt uscat si nu aveti incredere in gaborii dirijori ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Honda hornet 600, acrosat din dreapta dezechilibrat si la randu-i acrosand un hiundai argintiu, motociclistul scapat ca prin minune doar cu cateva vanatai si un deget luxat, mobra avariata la partea fata: furca, aripa, galerii...

 

Asta este adevarul?

Mesaj completat

eu am vazut cum sa intamplat din momentul in care sa auzit scartait de frana. Conduceam autobuzul pe sensul dinspre uniri spre romana am auzit frana si cand mam uitat am vazut motociclistul cum se ducea pe frana direct spre masina din fata, a lovit masina in spate a ramas cu mainile pe ghidon a facut o tumba peste masina si a aterizat pe spate pe asfalt.

 

Sau asta este adevarul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal, ca daca nu avea viteza ar fi stat sprijinita pe cric, cu viteza zero. Si eu am zburat peste masina si aveam maxim 60/h, undeva in intervalul 50-60.

Oricum, si hornetul e de viteza? ;)

50 la ora in contextu in care trebuia sa ai 30 ca sa eviti o chestie najpa e deja viteza.

nu, hornetu e scuter sau cioper puturos.

inteleg perfect ca victima de fatza e nevinovata. in multe cazuri motoreanu e nevinovat. dar avand viteza prea mare pt contextu dat nu se poate proteja evitand sau atenuand consecintele magariilor savarsite de ceilalti.

n-am vazut accidente in care motoreanu sa fi circulat prudent cu viteza aia (care nu are o valoare fixa) recomadata de militan. cel mult cazaturi.

multi prefera sa dea forja si sa moara nevinovati dpdv legal. inspirata alegere.

Editat de localghost
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta este adevarul?

Mesaj completat

 

 

Sau asta este adevarul?

 

Amandoua sunt adevarate, doar ca conducatorul autobuzului a surprins a doua parte a accidentului care a fost mai "galagioasa" si a atras atentia. Primul impact a fost mai usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caterinca e ca s'au format 2 tabere la accidente: unii care spun ca mobristii sunt de vina no matter what (localghost, HD cu liniute, etc) si altii ii combat pe primii. Iar intre astea doua tabere obiectivul si realul se pierd in balarii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caterinca e ca s'au format 2 tabere la accidente: unii care spun ca mobristii sunt de vina no matter what (localghost, HD cu liniute, etc) si altii ii combat pe primii. Iar intre astea doua tabere obiectivul si realul se pierd in balarii.

 

tocmai d-asta m-am abtinut sa dau detalii despre motociclist sau motocicleta mai mult decat trebuie. Una e sa-ti dai cu parerea despre accident pe baza informatiilor pe care le detii si alta e sa sa gasesti repede vinovatul, sa prezinti filmul accidentului fara ca macar sa fii fost la fata locului sau cercetarile politiei sa fie incheiate. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai tu chiar ai pierdut esentialul... Motociclistul se spune ca ar fi fost acrosat, dar daca nu exista urme pe o alta masina, decat pe cea in care s-a infipt el, este singurul vinovat.

Mesaj completat

 

 

Bine, sunt frustrat. Acum te-ai mai calmat?

Mesaj completat

 

Chiar nu ma intereseaza concluziile politiei. Oricum motociclistii sunt de vina in majoritatea cazurilor, chiar si atunci cand d.p.d.v. legal au dreptate.

a doua masina care de fapt a fost prima implicata este un seat leon si are semne pe bara din fata care a atins mobro suficient cat sa strambe suportul scaritei pasagerului si sa dezechilibreze motoristul, sa intre in voblaj, sa piarda controlul si sa acroseze acel hiundai argintiu! si e adevarat pana la urma motociclistul e iesit vinovat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai tu chiar ai pierdut esentialul... Motociclistul se spune ca ar fi fost acrosat, dar daca nu exista urme pe o alta masina, decat pe cea in care s-a infipt el, este singurul vinovat.

Mesaj completat

 

 

Bine, sunt frustrat. Acum te-ai mai calmat?

Mesaj completat

 

deci?...urme sunt....esti si mai frustrat,ah?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ HD sa intelegem ca nu ai B ul ?

Mesaj completat

a doua masina care de fapt a fost prima implicata este un seat leon si are semne pe bara din fata care a atins mobro suficient cat sa strambe suportul scaritei pasagerului si sa dezechilibreze motoristul, sa intre in voblaj, sa piarda controlul si sa acroseze acel hiundai argintiu! si e adevarat pana la urma motociclistul e iesit vinovat!

 

pai de ce e vinovat motoristul?

 

de ce nu cel cu seat??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...