Sari la conținut

IMZ M72


valicaddy
 Share

Postări Recomandate

omul are ambielaj de K750 rusesc in motor. La un moment dat cele 12 role de pe fiecare fus maneton vor sapa suficient de mult incat sa bata rau. Aia e la M72, K750, MT12 etc. Deci la capitolul viata pana la reparatie capitala stam cam tot atat mai conteaza rulmentii palieri care or avea viata ciclica mai mare si mai conteaza ce ulei pui si daca mergi drumuri lungi usurel. Ca are setul motor bun - e un lucru pozitiv. Poate-l convingi la anul sa vina la intrunire. Poate apari si tu (Vali) cu M-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu are de K dar ce conteaza, ambielajele se pot reconditiona oricand cu piese de calitate. A, pardon, adica se pot reconditiona la ei, ca la noi utilajele care ar fi putut face asta sunt vandute la fier vechi de multa vreme. Noua nu ne treb'e! A, si inca ceva, se mai reconditioneaza cand nu au trecut pe la injinerii rumuni care le centreaza perfect cu un ciocan si mai mare si apoi, sa fie siguri ca nu se mai misca, le asigura cu niste suduri generoase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salutare

are cineva idee care e cea mai buna varianta a incarcarii, aprinderea am rezolvat-o cu o bobina de japoneza dubla, am scapat de distribuitor iar scanteia e super in schimb nu stiu ce variante am in locul dinamului care e facut muci, ideal ar fi 12 volti , este vre-o adaptare desteapta care sa nu implice si flex pe carter ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, moka, dacă s-ar putea. Eventual să vină Âşi vreun electrician spaniol de la alde ăÂştia de o comercializează, să o monteze la fel de scump.

Fratie, 200 de euroi sunt opt milioane, jumate din salariul meu pe o luna, mi se pare totusi un pret bun insa nu pentru romnia, o fi penntru Germania eu juma de luna nu imi permit sa mananc dinam,
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

post-263-0-58315700-1316379770_thumb.jpg

 

 

 

 

Acu e la fimari, la ala "Ipu-convicted to live", o mai calareste G. Depardieu, ca ii place. Poate o marit in Franta, desi mi-ar placea sa ramana aici, ca are nr noi.

 

Kit de conversie de la 6 la 12 V, fara nici o modificare a carterului sau alte acareturi, 200 euroi.

 

IMG_0547.JPG

 

 

Pentru nenea Victor, sa nu se uite mult dupa el.

 

 

 

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Merci Mihai, dupa ce am vorbit cu tine am intrat pe net si am vazut conversia. Normal ca la salariile noastre este mult 200 E. Dar i-si face toti banii orice conversie pe 12v si daca are si ceva putere... nu mai comentez. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cu ajutorul neprețuit al lui Edi din FocÂşani, care Âşi-a pierdut azi toată ziua cu mine (mare om, mare caracter, sărumâna boierule), am mai luat din ograda lui nea Mitică un em-ulete.

 

post-263-0-94329700-1319139594_thumb.jpg

 

Cum mă aÂştepta, drăguțul...

 

tn_13863e260bcb31e5ae5e679acba6bfe1.jpg tn_733128f5bea0ae21b926a57617c84232.jpg tn_fe2aee25783c20b5227ce3e843b199d6.jpg tn_27778ca4c9e1741224596ce026da41b8.jpg

 

 

 

Vând/schimb piese de M72, deja m-am aglomerat prin garaj. Orice piesa, la cerere.

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...