Sari la conținut

IMZ M72


valicaddy
 Share

Postări Recomandate

HUH,l'm back :grinbandit:

mai 'nainte am ajuns,abea asteptam sa vad ce s-a mai scris p'acilea,arunc un ochi,s'am fujit sa ma hodin oleaca.

 

 

 

 

mare dreptate ai! :friends:

la inceput l-am considerat o gluma,insa ulterior am descoperit ca trebuie sa renunt la multe daca vreau sa-l am,si sunt dispus s-o fac!cu schumburi,cu bani,cu tepe cu ce'o mai fi,vand tot ce se poate vinde si investesc in el,pentru ca IL VREAU!

am dat doar 350 ron pe el,si am sarrit deja fo 500 evro,evident,bani si schimburi,si nici nu se vede nimic. ata ete - Davai Moscova

 

 

iar cu aripa aia.. cre ca tot rematu o papa numai sa stiu ca nu mai am aripa si sunt nevoit sa cumpar alta.

 

daca nu gasesc 2 aripi de m 72 [pentru care sunt dispus sa ofer orice - inclusiv bani] o sa optez pentru doua noi.

 

astept acuma neshte cilindrii,cam scumpi oleaca,dar macar supapele sa fie ok,ca pistoane i'om baga de kau,da-le dreq :grinbandit:

pe urma pun blocul de forma pe cadru cu cilindrii cu tot pentr o ULTIMA incercare de a confectiona 2 coate cat de cat ok,prevad totusi,ca si d'astea imi vor trebui doua noi.

 

bafta la surubarit! :cheers:

 

cu cilindrii e hotarirea ta...eu ti-am spus ca te ajut cu un set motor bun,nu demult am vindut un set care a fost pe cota 0 si cu alizare si hunuire a fost trecut in cota2(78,45)de ce a fost dus direct in 2?..pt.ca pe cota 1 gasesc greu pistaone originale..

 

set alizat si honuit cu pistoane(rusia,segmanti,bolturi)600 de lei,setul bineteles care il trec de pe 0 diret pe 2.sau in cel mai fericit caz daca gasesc pistoane cota 1 il trec pe 1.

 

eu ti-am spus ca te ajut cu un set motor sau doar cilindrii si pui ce vrei tu in ei..

 

mai completez ceva aici..atentie mare daca cumperi cilindrii.. daca sint trecuti de cota 1 spre 2 aia ii duci abia in cota 3 automat,mai ales daca sau folosit cu pistaone de m72,pistoanele de m72 uzeaza tare aiurea cilindrii deobicei ca nu au ultimul segment cum e la k750.

 

spor :cheers:

 

continuam cu m-ul..cind va fi gata va fi de vinzare,eventual cumparator va avea posibilitatea sa vada ce cumpara.

il voi face ca pt.mine chiar daca e de vinzare,va fi aproape 100% original fara cirpeli,(improvizati pt.moment cum se mai poarta)va fi aproape cum la fatat masa.

 

nu am o limita de buget pt.el, cit papa atita ii dau ;)

 

an fabricatie 1956,are certificat si carte de identitate,daca nu ma insel si unic proprietar.

post-20619-0-95921100-1331229866_thumb.jpg

post-20619-0-47910700-1331229871_thumb.jpg

post-20619-0-42384300-1331229875_thumb.jpg

post-20619-0-84775300-1331229878_thumb.jpg

post-20619-0-35566400-1331229882_thumb.jpg

post-20619-0-72264600-1331229886_thumb.jpg

Editat de dany_oldmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Asa ma gandeam si ieu...an fine ,am o carte mai veche cu mobre, a dracului mobra m-u asta cica al poti modifica racing realmente usor,ma refer sa al faci de curse

[nu cros] ai si o poza cu ceva m 35 cica [de curse]...nici dinala nu prea am mai vazut ...ceva poze cu ciudateni...m 52,m77 :huh:

post-39423-0-83380300-1331239959_thumb.jpg

post-39423-0-20566000-1331239987_thumb.jpg

post-39423-0-77131800-1331240026_thumb.jpeg

post-39423-0-66940800-1331240129_thumb.jpeg

post-39423-0-08602200-1331240170_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa ma gandeam si ieu...an fine ,am o carte mai veche cu mobre, a dracului mobra m-u asta cica al poti modifica racing realmente usor,ma refer sa al faci de curse

[nu cros] ai si o poza cu ceva m 35 cica [de curse]...nici dinala nu prea am mai vazut ...ceva poze cu ciudateni...m 52,m77 :huh:

 

astea au fost niste experimente sau prototipuri orcum..nu sa facut de serie asa ceva orcum.. numai clasicele m72,primele modele care sint mai rare de armata foarte vechi si cele clasice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astea au fost niste experimente sau prototipuri orcum..nu sa facut de serie asa ceva orcum.. numai clasicele m72,primele modele care sint mai rare de armata foarte vechi si cele clasice.

 

Off topic.Dany esti foarte greu de urmarit.Incearca sa aplici regulile gramaticale cu strictete sa nu creada incepatorii ca esti un agramat si un nescolit.Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic.Dany esti foarte greu de urmarit.Incearca sa aplici regulile gramaticale cu strictete sa nu creada incepatorii ca esti un agramat si un nescolit.Merci.

 

recomand sa nu fiu urmarit de persoanele scolite...scriu cum are chef mushiul meu..sa fi tu sanatos,am scoala si diplome detule...nu-mi ajuge un perete sa le pot afisa...pun virgula si alte chesti.unde are chef mushiul meu...apropo..acu 2 luni am terminat ultima scoala de MAISTRU,pe linga aia mai am una de TEHNICIAN MECATRONIST si inainte de astea de mai sus mai am una de MECANICA FINA(ceasornicar).deci sa fi tu sanatos..stai linistit in banca ta si nu incerca sa intri cu mine in ring ca pierzi prin ko.

 

fa un efort si sari peste posturile mele ca orcum nu sti despre ce vb.

 

hai spor :cheers:

 

pt.nime'n drum am facut poze la aripi,sa vezi mica diferenta la lungime,cele cu aparatoare sint putin mai scurte si difera niturile putin.

 

cum nu stau sa urmaresc greselile gramaticale pe aici..(cum o fac unele persoane ca nu mai pot de fiarele mele) am incercat vopseaua de la polon, super vopseaua si pigmentul e incredibil.

 

recomanda vopseaua fara nici o discutie.

post-20619-0-59369000-1331315726_thumb.jpg

post-20619-0-48650100-1331315731_thumb.jpg

post-20619-0-04586000-1331315736_thumb.jpg

Editat de dany_oldmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Rua, M35 este motocicleta de curse de fabrica, din cate am mai citit pe forumurile de afara, e un colectionar rus care detine 2 in perfecta stare. Bine, nu sunt diferente decat la motor, rezervor si alte dracarii.

 

Vopseaua la polon este 40 de euro cutia de 3 litri la care se mai adauga un 16-20 euro pt transferul bancar plus cam aceeasi suma pentru transport. Iesi mult mai convenabil daca se aduna mai multi si comanda mai multa piese.

Editat de mihai_prd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: frumos....[culoarea]...scoru la litu ? [informativ]...spor la treaba tuturor care mai surubariti cateceva...[nu ortografie :grinbandit: :grinbandit: :grinbandit: ]......

 

40 de euro 3 litri daca nu am insel,dar daca cumperi numai vopsea nui avantajos ca te costa mult transportul si transferul bancar,e bine de luat la gramada cu mai multa lume cum am facut si eu,Mihai prd.stie exact costurile ca el ne ajuta cind facem cumparaturi :cheers:

Nu se vede cine stie de din cauza blitului de la aparat,dar culoare e super.

De luni voi incepe sa pun pe cadru, se va vedea mult mai bine in combinatie cu negru mat de pe restul de fiare.

 

multumesc Dani,multumec!

 

macar una de fata de as gasi d'aia mai lunga,aia de spate 'oi face cumva sacrificand-o pe ai ataiata de fata,aialalta,dupa cum am spus o papa rematu.

 

 

daca aveam o aripa in plus te ajutam fara discutie,sint in cautare si eu de citeva.(nu au astia care urmaresc greselile gramaticale dinti in gura cite m72 am eu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te lasa dane da pe ei rupele dintii lupul ii de partea ta.in loc sa isi vada fiecare de treaba lui si sa nu tot corecteze la unu si la altu ca doar nu ii profesor de limba romana mai bine s ar interesa mai mult de unde sa isi procure piese pt fiarele astea rare.ma ascultati de un lup nebun dani pe multa lume a ajutat cu piese de multe ori cu bani putin si cateodat a mai dat si de pomana asa ca....fiecare cu treaba lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Rua, M35 este motocicleta de curse de fabrica, din cate am mai citit pe forumurile de afara, e un colectionar rus care detine 2 in perfecta stare. Bine, nu sunt diferente decat la motor, rezervor si alte dracarii.

 

Vopseaua la polon este 40 de euro cutia de 3 litri la care se mai adauga un 16-20 euro pt transferul bancar plus cam aceeasi suma pentru transport. Iesi mult mai convenabil daca se aduna mai multi si comanda mai multa piese.

sal.. ar trebui sa faceti plata cu card paypal si aveti un comision foarte mic de cat prin transer bancar,la 98e mi au luat 3e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Comanda mea la polon este de obicei cam 1500 euro si atunci nu imi mai renteaza paypalul.

 

Krazule, ia zi mah ce oglinda vroiai, din asta?

post-263-0-05463300-1331414812_thumb.jpgpost-263-0-22879900-1331414816_thumb.jpg

 

Sau tobele, deja inoxate si necuratate?

 

 

 

 

 

post-263-0-62239300-1331415049_thumb.jpg :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te lasa dane da pe ei rupele dintii lupul ii de partea ta.in loc sa isi vada fiecare de treaba lui si sa nu tot corecteze la unu si la altu ca doar nu ii profesor de limba romana mai bine s ar interesa mai mult de unde sa isi procure piese pt fiarele astea rare.ma ascultati de un lup nebun dani pe multa lume a ajutat cu piese de multe ori cu bani putin si cateodat a mai dat si de pomana asa ca....fiecare cu treaba lui

Si mata esti cam dificil de urmarit,Honda San nu zice rau. Ia zi-mi,voinicule,cum se numeste un om care zice ceva si nu se tine de cuvant? Dar doi oameni care se sustin si fac asta urata treaba cum se numesc? Sa auzim de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eram in targ. de plictiseala am intrat pe forum de pe telefon,am vazut coatele - am incremenit,insfarsit coate :banana:

abea am asteptat sa ajung acasa deoarece nu puteam deschide poza de pe tel. am ajuns in cele din urma,fuga fuga la PC'u, si mno.. :disappointed: nu-s de m.

 

oglinda in schimb o vreau,ca d'asta caut,cat ma costa?

 

:cheers:

Oglinda-i moca. Mah, si daca iti dau coate de M in stare f buna, ce dai pe ele? Nu m-am uitat prea bine la ele, da cred ca-s de inox.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum afara e iarna in toata regula am mai mesterit(pe linga alte moto)putin la m72,dupa cum povestea mosul de la care am cumparat m-ul am facut verificarea.

 

in afara de pistoane nu sa umblat in motor(era virgin) ;)

uzuri:

-ambelajul bate(nu foarte tare) dar pun unul nou.

-volanta si tot ce tine de ambreaj cu uzuri(punem tot kitul nou sau unul in stare impecabila)

-rulmenti ambelaj trebuie schimbati automat si alte maruntisuri cu uzuri.

-pistoanele alea de nipru si cilindrii se schimba automat, cu un set pe cota 0 orijinal

 

incet dar sigur merge treaba :) timpul alocat pt.m72 e foarte mic din pacate..

post-20619-0-84464900-1331581605_thumb.jpg

post-20619-0-43170000-1331581610_thumb.jpg

post-20619-0-74716300-1331581614_thumb.jpg

post-20619-0-01948500-1331581618_thumb.jpg

Editat de dany_oldmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

diferente la claxoane:pe unul ii stantat in ruseste iar celalant ii bosch plus ca cel rusesc mai are o clema de reglaj in partea de jos iar cel de bosch are surub de reglare cu cap pt surubelnita

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...