Sari la conținut

IMZ M72


valicaddy
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

se pare ca se implinesc 64 de ani (25 oct 1942) de cand primele M-uri au fost trimise pe front. si cateva din ele (sau cele care au urmat) inca mai circula... vom bea o bere in cinstea lor. sau mai bine o vodca ;)

..vally mama, se pare ca nici nu vom mai putea face altceva in curind, legat de sculele astea.

Ca de tomnit nu le mai tomneÂşte nimeni, că nu mai îi cu ce Âşi nu mai îi cine... :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La cat mai multe! Sa ne zici daca vopseaua aia "hammerschlag" chiar e rezistenta.

care vopsea??? :D :D

 

traducerea nu imi apartine. sper sa fie de folos

sa-ti dea dumnezeu sanatate si fericire :) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca se implinesc 64 de ani (25 oct 1942) de cand primele M-uri au fost trimise pe front. si cateva din ele (sau cele care au urmat) inca mai circula... vom bea o bere in cinstea lor. sau mai bine o vodca :)

 

 

sincer cred ca poti sa o torni si in rezervor.. marea calitate a motoarelor astora e sa mearga in orice conditii si sa ajungi unde trebuie..

eu stiu ca la ij am pus bezina + ceva motorina sa fie putina ungere ca nu am avut alta solutie pentru inca 15km... se mai intampla..

 

oricum privesc cu mare respect uralul, nirpu, oamenii care le tin pe roti si au grija de ele si cu prima ocazie imi iau unu cu atas..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

oricum privesc cu mare respect uralul, nirpu, oamenii care le tin pe roti si au grija de ele si cu prima ocazie imi iau unu cu atas..

..cu mare respect , pentru ca oamenii astia is cam cedati nervos de cind le tot tin pe roti , si s-ar putea sa nu se stie cind fac o criza.... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca putin si termin treaba la "avion"....crek joi il duc la rar......

maine ma duc sa cumpar sampanie.....ca doar trebuie.....va mai tin putin in suspans....poze in forma finala va pun maine......sau........poimaine....

mai vedem.. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

TOBE FISHTAIL PENTRU M72

 

ma intrebase cineva de pe forum daca am de unde sa fac rost. am gasit adresa asta. daca mai apare ceva postez.

 

http://www.boxer-motor.de/Shop/index.htm

 

 

 

eu unul am fost incantat sa vad ca sunt lucrate frumos. cineva a gasit unele cu adevarat superbe, cromate, le-a pus la un zundapp. inca nu am aflat de unde... :cheers:

de cand caut............................

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

TOBE FISHTAIL PENTRU M72

 

ma intrebase cineva de pe forum daca am de unde sa fac rost. am gasit adresa asta. daca mai apare ceva postez.

 

http://www.boxer-motor.de/Shop/index.htm

eu unul am fost incantat sa vad ca sunt lucrate frumos. cineva a gasit unele cu adevarat superbe, cromate, le-a pus la un zundapp. inca nu am aflat de unde... :friends:

de cand caut............................

se gasesc tobe de alea????unde?la ce pret?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut.... am tot citit topicul asta si au inceput sa ma atraga M-urile... Intrebare .. de unde fac si io rost de unu?? sa il reconditionez asa frumos. sau de un BMW sau de un Zundapp???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...