Sari la conținut

Bukowina Motor Club


chif
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 326
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ar fi fost mai bine sa spui "ce c a c a t " si nu "ce shit", pacat de nume..

Bukowina e denumirea austriaca, nu stiu daca Stefan cel Mare stia de Bucovina (sau poate de apa minerala..).

Editat de chif
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi fost mai bine sa spui "ce c a c a t " si nu "ce shit", pacat de nume..

Bukowina e denumirea austriaca, nu stiu daca Stefan cel Mare stia de Bucovina (sau poate de apa minerala..).

ok, n-am stiut, atunci scuze

am folosit "shit" pentru filtre

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ÂŞi dacă asta e denumirea austriacă de ce o preferați față de cea românească? Vă credeți în Austria? Hai să îți spun ce părere am eu despre Bukowina: bunica mea Âşi sora ei locuiau în acelaÂşi sat, la 500 de metri una de alta, doar că una era în România Âşi una în Bukowina. Cât de bine crezi că le era? Dar bunicului, care s-a mutat din Bucovina în Bucovina doar cu hainele de pe el Âşi cu tancuri în urmă doar pentru că ruÂşii au tras o altă graniță Âşi Cernăuți a ajuns brusc în altă țară Âşi toată viața lui a obținut o singură dată viză să meargă să îÂşi viziteze sora rămasă în Ucraina?

 

E o denumire de kăkat. Că numai aÂşa sunteți în stare să scrieți Âşi să citiți. Nu Âştiu dacă să Âşi întelegeți. ÂŞi mi-e ruÂşine de voi. PuÂşti tembeli puÂşi pe fapte mari cu denumiri "COOL". :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" Don't argue with the idiot! And don't argue with me either. " De la tine am luat-o si te ascult. Oi fi si tu cool, ca vad ca scrii in engleza. Sau asta e limba oficiala de unde esti? Daca Bucuresti e nume romanesc, hai sa-l scriem asa iar daca Bukowina e austriac de ce sa-l romanizam? Am vrut doar sa pastram numele original al zonei si in nici un caz sa fim smecheri cu nume cu multi de Y si W. Iar la chestia cu "pustii" te inseli amarnic. In plus, incearca sa nu jignesti ca nu te face mai destept.

Editat de chif
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

" Don't argue with the idiot! And don't argue with me either. " De la tine am luat-o si te ascult. Oi fi si tu cool, ca vad ca scrii in engleza. Sau asta e limba oficiala de unde esti? Daca Bucuresti e nume romanesc, hai sa-l scriem asa iar daca Bukowina e austriac de ce sa-l romanizam? Am vrut doar sa pastram numele original al zonei si in nici un caz sa fim smecheri cu nume cu multi de Y si W. Iar la chestia cu "pustii" te inseli amarnic. In plus, incearca sa nu jignesti ca nu te face mai destept.

Chestia aia în engleză e un citat, iar engleza e de facto limba de comunicație universală, germana nu este. Bucovina se numea aÂşa de dinainte să ajungă austriecii acolo, iar numele e ucrainean ("ținutul fagilor" sau "Făget", că mai există o localitate cu numele ăsta). Austriac nu mai e nimic pe-acolo, decât numele ăsta stupid al clubului. ÂŞi apropo, Bukowina e numele polonez, austriecii l-au luat ca atare. Dar dacă vă simțiți austrieci, de ce nu?

 

Scuze de jignire, nu sunteți copii tâmpiți. Sunteți adulți. Inteligenți, dacă asta credeți despre voi. Cei mai inteligenți tipi din ce a rămas din Bucovina. Dacă asta e tot ce a rămas pe-acolo, mă bucur că am plecat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer... si eu ma bucur! In sfarsit gandim la fel! Si daca treci cumva prin NiuIorc se le dai niste lectii in limba universala in care gandim noi, romanii si sa-i inveti cum se scrie "de facto" orasul lor.

Daca s-ar fi chemat Bukowyina Ryiderrs Mottor Cloob te-as fi inteles dar asa, esti un mister. 99% din cluburi au denumiri in engleza, noi, nu, dar nici asa nu e bine pt unii.

Chestia asta devine plictisitor de amuzanta. :rolleyes:

Editat de chif
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi fost mai bine sa spui "ce c a c a t " si nu "ce shit", pacat de nume..

Bukowina e denumirea austriaca, nu stiu daca Stefan cel Mare stia de Bucovina (sau poate de apa minerala..).

 

corect ..... o sa vb ca trec zilnic pe la voi prin radauti

 

ovina,neowina,tot aia e

Felicitari! si la mai mare

 

 

nu-s din bucovina dar ii respect asa ca ai grija sa nu gresesti prin vorbe ...."ovina"

 

ÂŞi dacă asta e denumirea austriacă de ce o preferați față de cea românească? Vă credeți în Austria? Hai să îți spun ce părere am eu despre Bukowina: bunica mea Âşi sora ei locuiau în acelaÂşi sat, la 500 de metri una de alta, doar că una era în România Âşi una în Bukowina. Cât de bine crezi că le era? Dar bunicului, care s-a mutat din Bucovina în Bucovina doar cu hainele de pe el Âşi cu tancuri în urmă doar pentru că ruÂşii au tras o altă graniță Âşi Cernăuți a ajuns brusc în altă țară Âşi toată viața lui a obținut o singură dată viză să meargă să îÂşi viziteze sora rămasă în Ucraina?

 

E o denumire de kăkat. Că numai aÂşa sunteți în stare să scrieți Âşi să citiți. Nu Âştiu dacă să Âşi întelegeți. ÂŞi mi-e ruÂşine de voi. PuÂşti tembeli puÂşi pe fapte mari cu denumiri "COOL". :rolleyes:

 

 

nu vb de "pusti: ca nu-i stii pe cei din radauti ......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E o denumire de kăkat. Că numai aÂşa sunteți în stare să scrieți Âşi să citiți. Nu Âştiu dacă să Âşi întelegeți. ÂŞi mi-e ruÂşine de voi. PuÂşti tembeli puÂşi pe fapte mari cu denumiri "COOL". :crack:

Scuza-ma, tu esti de (cuvant urat). Te bagi fix ca (cuvant urat). Cunosti membrii clubului de-ti permiti sa-i faci "pusti tembeli"?! Chiar m-am aprins...

 

ovina,neowina,tot aia e

Ce lung in (cuvant urat) esti in fata calculatorului...

 

Scuze de jignire, nu sunteți copii tâmpiți. Sunteți adulți. Inteligenți, dacă asta credeți despre voi. Cei mai inteligenți tipi din ce a rămas din Bucovina. Dacă asta e tot ce a rămas pe-acolo, mă bucur că am plecat.

Placerea este de partea mea...

Oricum, care este problema ta? Cauti scandal... ?! :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@xcs : pustiule, tu l-ai vazut in viata ta pe irascibil sau pe ceilalti? tu ar cam trebui sa iti sufli mucii inainte sa te iei de oameni pe aici....sau sa iti iei un motor,sa ai motive sa bantui pe aici. PS: mai ai pozele alea cu tine cu mana in nas pe holul scolii generale?le pusese un amic de-al tau pe care-l suparasesi .....remember?

 

on-topic - personal mi se pare cretina alegerea numelui cu k si w ,dar e decizia lor..puteau sa isi puna si xcs sau dshfgdsf ca tot aia ne era. De aici si pana la a reprezenta o regiune a tarii e cale lunga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@xcs : pustiule, tu l-ai vazut in viata ta pe irascibil sau pe ceilalti? tu ar cam trebui sa iti sufli mucii inainte sa te iei de oameni pe aici....sau sa iti iei un motor,sa ai motive sa bantui pe aici. PS: mai ai pozele alea cu tine cu mana in nas pe holul scolii generale?le pusese un amic de-al tau pe care-l suparasesi .....remember?

Se vede ca nu ma cunosti. Pozele alea sunt vechi si au fost puse de cineva care a incercat sa traga teapa cu un motor (nu mai zic de el) pus la vanzare pe forum. Eu am explicat situatia pe forum si asa a gasit el sa se razbune... posteaza poze si informatii "din auzite" despre mine pe Pro-bike... De suflat mucii? Stai linistit, am nasul uscat... Si auzi, nu trebuie sa ma vezi in poze... eu mai merg si pe la intruniri si evenimente (de genul mitingului pentru Alex sau SMAEB). Nu fug de nimeni acolo. Oricine poate sa vorbeasca cu mine fata in fata. Va legati de nume (al clubului din care nu fac parte) si de varsta mea... asta nu va zice nimic? ..........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu m-am legat de club....orice club moto eu il vad ca un lucru f bun in RO, deci ma bucura infiintarea unuia nou. Era o parere personala asupra numelui.

Despre tine, pot spune doar ca persoanele de care te-ai luat au ceva ani buni peste tine,iar exprimari de genul "ce scula mare ai in fata calculatorului" si altele de genul asta, nu sunt potrivite...sau ca te-ai aprins tu f tare...ar fi trebuit sa tremure restul de teama ?

Poate am exagerat si eu, daca e asa imi cer scuze fata de membrii clubului, eu mi-am spus parerea doar fata de numele ales, nu fata de ceea ce vor ei sa faca.

De mult timp e plin forumul de oameni( a se citi copii) care nici macar n-au motor sau n-au avut si fac (...) mare pe net ( ca sa te citez) - asta ca sa vezi de ce m-au deranjat replicile tale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca Dumnezeu ii iubeste pe cei saraci cu duhul ca multi mai sunt. Ba voi pe langa faptul ca aveti capul cat o nuca mai sta si creierul lejer in el... sau sunteti frustrati, aveti probleme hormonale ceva, abuzuri in copilariile voastre neterminate? Ma refer la indivizi precum skywalker, AdrianB1 si altii care or mai fi. :disappointed: Sa-ti dai cu parerea e ok, e normal dar nu mi se pare ok sa jignesti. Deci retineti pe viitor.

Editat de sirmotto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu m-am legat de club....orice club moto eu il vad ca un lucru f bun in RO, deci ma bucura infiintarea unuia nou. Era o parere personala asupra numelui.

Despre tine, pot spune doar ca persoanele de care te-ai luat au ceva ani buni peste tine,iar exprimari de genul "ce scula mare ai in fata calculatorului" si altele de genul asta, nu sunt potrivite...sau ca te-ai aprins tu f tare...ar fi trebuit sa tremure restul de teama ?

Poate am exagerat si eu, daca e asa imi cer scuze fata de membrii clubului, eu mi-am spus parerea doar fata de numele ales, nu fata de ceea ce vor ei sa faca. De mult timp e plin forumul de oameni( a se citi copii) care nici macar n-au motor sau n-au avut si fac (...) mare pe net ( ca sa te citez).

Man... tu ai multumi si ai vorbi respectos cu cineva care te face ovina? Nu ne cunoastem, poate nu ne-am intalnit la intruniri. De aia nici nu m-ai vazut calare pe motor... Nu mai spun nimic despre mine ca deja suntem offtopic. Cei care ma cunosc, ma cunosc. (da, si sunt si pe forumul motociclism.ro).

Nu ma intereseaza varsta. Am prieteni buni care au depasit pragul de 40 de ani. Cand cineva ma ataca nu ma uit la varsta lui, motorul lui sau dracu mai stie ce...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca Dumnezeu ii iubeste pe cei saraci cu duhul ca multi mai sunt. Ba voi pe langa faptul ca aveti capul cat o nuca mai sta si creierul lejer in el... sau sunteti frustrati, aveti probleme hormonale ceva, abuzuri in copilariile voastre neterminate? Ma refer la indivizi precum skywalker, AdrianB1 si altii care or mai fi. :disappointed: Sa-ti dai cu parerea e ok, e normal dar nu mi se pare ok sa jignesti. Deci retineti pe viitor.

 

m-ai prins. Cred ca trebuie sa fi foarte destept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...