Jump to content

Recommended Posts

Apropo,cei din alba si/sau hd,in drumul vostru spre severin,va intalniti pt grup mai mare?

Cam cind treceti oare prin tg jiu,sa ma lipesc si eu de voi ....

Alba si HD nu cred ca trec pirn Gorj,mai mult ca sigur ca vin pe Caransebes,asa ca....

Oricum revin personal cu informatii joi dimineata,despre locul unde ne strangem,or de plecare si ce mai trebuie...

18 e perfect pentru plecarea din severin, pentru ca putem face jonctiunea si cu cei de pleaca din craiova pe la 15-16 :D

Asa se anticipeaza si multi cred ca e o ora convenabila pt toata lumea,si sper sa fie mai racoare ca sa avem si un drum lejer din punctul asta de vedere...oricum,dupa cum am spus,totul se va sti exact miercuri si cel tarziu joi dimineata revenim cu informatii exacte.

de preturi am vb cu cineva si a zis ca ar fi 500 de dinari (5 euro) camera/noapte.

pe unde mergetzi ? prin severin sau cu bacul ? si eu tot pe la ora 16:00 sper sa plec

Prin Severin o sa mergem. O sa stabilim miercuri seara toate detaliile.

Edited by cretescu

Apropo de ora de plecare vehiculata(inainte de sedinta severinenilor,care dupa cite am inteles,ei vor cam da startul plecarii).....parerea mea este ca ora 18 ar fi cam tarziu,pt ca sigur ora 18 va deveni 19(totdeauna sunt intarziati sau situatii neprevazute).....pot foarte usor aparea intarzieri la vama,intarzieri la skimbarea valutei,etc etc.

Parerea mea este ca ,kiar daca totul merge ca uns,si se pleaca la ora 18,in locatia intilnirii nu se va ajunge ,in cel mai bun caz,mai devreme de ora 20,00(cum spuneam,este varianta optimista,fara a se calcula eventuala intarziere la vama ,tigari,skimb valutar,orbecait dupa locatie,etc etc). Si ajunsi la 20,00 pina se intra(dureaza totusi),pina se gaseste loc de campare suficient,aranjat de corturi ,etc etc,mai trece cel putin 1 ora...deci vom fi cu PRIMA bere in gatlej abia pe la 21,00...ori asta mie unul mi se pare cam tarziu(este doar parerea mea).

Eu as sugera sa se stabileasca plecarea din severin plecindu-se de la estimarea ajungerii primei beri in gatlej.....o.k. mi-ar parea mie undeva,intre18,00 si maaaaaxim ora 20,00(ore in care totul sa fie aranjat la intalnire.

Realist mi s-ar parea ca pt drum sa se acorde cam 3-3,5 ore de la intrarea in vama romaneasca pina la SOSIREA in locatie.....dureaza totusi ceva vreme macar verificarea actelor la vreo 25-35 motociclisti care probabil o sa fie,skimbarea euro in dinari(asta daca se poate face intr-un singur loc etc etc.

Nu mi-o luati in nume de rau , dar daca se vrea sa se ajunga acolo intre orele 18-20 parerea mea este ca va trebui sa se plece din severin cam intre orele 15-17....e vorba de plecare efectiva spre vama romaneasca.....deci posibilile intilniri intre severin si craiova,gorj,alba,hunedoara,etc ar trebui sa se faca cam cu cel putin 15-30 minute inaintea plecarii.....

Poate luati totusi in discutie la sedinta de miercuri seara aspectele astea....

Daca totusi se ramine cu plecarea la ora 18,eu dau 10 beri(sper sa nu fie prea scumpe :)))). ) daca ajungem in camping inaintea orei 20,00

Neata !!!

S-a stabilit ca pentru plecarea la Negotin sa ne vedem la ora 6 seara in vama Portile De Fier 1,pentru ca toata lumea stie sa ajunga acolo si la maxim 6.30 sa trecem vama,dupa care,in primul oras Kladova ne oprim si schimbam euro in dinari si ne continuma drumul....deci cine vrea,ne vedem in vama la 6 si plecam peste jumatate de ora :cheers:

Edited by tuning

Din Craiova o sa plecam la ora 15:30 de la OMV.

Edited by cretescu

Din Craiova o sa plecam la ora 15:30 de la OMV.

O sa fie crunt de cald,dar si cand o sa ajungem acolo,sarim direct in "balta"...

Va asteptam!

Drum bun sa aveti!

Aveti idee cat costa intrarea? Pentru mine a fost intrebarea zilei ; de o saptamana tot este.

Edited by cretescu

Aveti idee cat costa intrarea? Pentru mine a fost intrebarea zilei ; de o saptamana tot este.

din cate stiu eu,este undeva la 4 euro de motocicleta...