Sari la conținut

Enduro Touring & Adventure


dorin-moto
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:blink: Eu am fost aproape cuminte, zi de nastere in familie. dar tot am sters-o azi vre-o 5 ore pe coclauri.Am ratat intilnirea de sub pod, ajungind acolo doar la 12,45 cred ca erati deja plecati, asa ca mi-am facut eu un traseu prin Faget-Micesti- Prunis- Straulesti-Petresti -Borzesti-Buru-Cheia-retur. Multa adrenalina pe traseul Petresti Borzesti Buru, prima tentativa de a ajunge la cabana Buru s-a sfirsit intr-o mlastina, iar apoi am iesit cumva in Buru- sat pe un drum de care cu boi neumblat de ani, plin de iarba si fara intoarcere daca ma blocam cumva. Cred ca niciodata nu am coborit cu africana o asemenea panta, printre asemenea santuri piraie si bolovani. Adrenalina la maximum, recomand traseul :goodposting:

post-4028-1289758396_thumb.jpgpost-4028-1289758425_thumb.jpgpost-4028-1289758445_thumb.jpgpost-4028-1289758472_thumb.jpgpost-4028-1289758489_thumb.jpgpost-4028-1289758510_thumb.jpgpost-4028-1289758528_thumb.jpgpost-4028-1289758551_thumb.jpgpost-4028-1289758565_thumb.jpgpost-4028-1289758582_thumb.jpgpost-4028-1289758617_thumb.jpgpost-4028-1289758685_thumb.jpgpost-4028-1289758711_thumb.jpgpost-4028-1289758740_thumb.jpg

 

integralitatea pozelor aici: http://picasaweb.google.com/10752169475344...CPXwkpWB1OjDNQ#

post-4028-1289758651_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 poze de la mine din barzesti ...parca ceva sat cu berze.Aveau ciorba de burta buna . : :goodposting:

 

post-13032-1289753383_thumb.jpgpost-13032-1289753390_thumb.jpg

 

:blink:

Mah, daca ii ala de pe valea Ariesului se chema Brazesti si ala e precis dupa cum arata pensiunea. Brazesti vine de la breaz, adica destupat la cap, nu de la berzele care filfie din aripi pe sus si mai scapa in cite un horn bebelusi :D

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brazesti sa fie !

am uitat numele deoarece eram cu gandul la croncobaurii care ma pindeau de dupe tufe la remeti! :goodposting:

da ...tura mea de ieri a fost un pic mai deosebita ....

la 12 fara ceva eram la Baraianu la camping cu gandul sa minc un mic inainte de a lua-o spre coltesti .

nu era nimeni acolo ..am plecat flamand inspre turda,remeti coltesti . inainte am oprit la buru la cabana sa cumpar ceva ...era in renovare ... :blink:

drumul spre remeti a fost ok ...soare ,erau cativa turisti la soare pe malul apei ...apoi surpriza !

se face drumul inspre remeti /coltesti . parca nu era si asa destul de explodat drumul ,am avut surpriza sa fie frezata

pina dupa manastirea din remeti ,horor...era inca ceata pe anumite portiuni,noroi in loc de drum,un versant dintrun delusor picat pe sosea cu tufe cu tot...ceata ... croncobauri si vampiri peste tot pindeau un suflet de om sa il pape! :D

BUN ...dau viteza sa ies din zona aia si alta surpriza un strat de 25-20 cm de pietris netasat la iesirea din remeti(inspre coltesti) ...roata fata so afundat...pauza...180 de grade intoarcere si inapoi .

pe podul de la intersectia cu remeti m-am intalnit cu Peter instructorul ,Ade, ETC.

Si calatoria a luat alta intorsatura inspre satul acela fara berze care falfaie .acolo la cabana povesti vanatoresti ,etc .

cam atat despre aventura de ieri .

Editat de alexandru1771
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brazesti sa fie !

Si calatoria a luat alta intorsatura inspre satul acela fara berze care falfaie .acolo la cabana povesti vanatoresti ,etc .

cam atat despre aventura de ieri .

Asa dar flamind si asuprit fiind de toate, sansa a fost sa te intilnesti cu trupa care mergea sa manince berze :goodposting:

Cam ciudata chestia aia cu "renovarea" la Buru, ca de nunti cica erau interesati. Probabil ca se tin nuntile alea in pivnita :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brazesti sa fie !

am uitat numele deoarece eram cu gandul la croncobaurii care ma pindeau de dupe tufe la remeti! :goodposting:

da ...tura mea de ieri a fost un pic mai deosebita ....

la 12 fara ceva eram la Baraianu la camping cu gandul sa minc un mic inainte de a lua-o spre coltesti .

nu era nimeni acolo ..am plecat flamand inspre turda,remeti coltesti . inainte am oprit la buru la cabana sa cumpar ceva ...era in renovare ... :blink:

drumul spre remeti a fost ok ...soare ,erau cativa turisti la soare pe malul apei ...apoi surpriza !

se face drumul inspre remeti /coltesti . parca nu era si asa destul de explodat drumul ,am avut surpriza sa fie frezata

pina dupa manastirea din remeti ,horor...era inca ceata pe anumite portiuni,noroi in loc de drum,un versant dintrun delusor picat pe sosea cu tufe cu tot...ceata ... croncobauri si vampiri peste tot pindeau un suflet de om sa il pape! :D

BUN ...dau viteza sa ies din zona aia si alta surpriza un strat de 25-20 cm de pietris netasat la iesirea din remeti(inspre coltesti) ...roata fata so afundat...pauza...180 de grade intoarcere si inapoi .

pe podul de la intersectia cu remeti m-am intalnit cu Peter instructorul ,Ade, ETC.

Si calatoria a luat alta intorsatura inspre satul acela fara berze care falfaie .acolo la cabana povesti vanatoresti ,etc .

cam atat despre aventura de ieri .

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: Eu am fost aproape cuminte, zi de nastere in familie. dar tot am sters-o azi vre-o 5 ore pe coclauri.Am ratat intilnirea de sub pod, ajungind acolo doar la 12,45 cred ca erati deja plecati, asa ca mi-am facut eu un traseu prin Faget-Micesti- Prunis- Straulesti-Petresti -Borzesti-Buru-Cheia-retur. Multa adrenalina pe traseul Petresti Borzesti Buru, prima tentativa de a ajunge la cabana Buru s-a sfirsit intr-o mlastina, iar apoi am iesit cumva in Buru- sat pe un drum de care cu boi neumblat de ani, plin de iarba si fara intoarcere daca ma blocam cumva. Cred ca niciodata nu am coborit cu africana o asemenea panta, printre asemenea santuri piraie si bolovani. Adrenalina la maximum, recomand traseul :goodposting:

 

Facusi si eu traseul acesta anul trecut si tot singur, intradevar e dificil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facusi si eu traseul acesta anul trecut si tot singur, intradevar e dificil.

Cam trebuiau gume cross sau macar gume noi :blink: Si cu vacutza asta de un sfert de tona chiar fuse adrenalina curata coborirea singuratica. Mai ales ca intoarcere nu mai era daca se infunda sau rupea de tot drumul. Nu am pus inca guma noua iar cea veche e uzata 80%, nu mai puteam urca inapoi cu ea. Eu chiar m-am bucurat ca sint singur, nu asi fi vrut sa bag pe nimeni pe acolo . Drumul ala a fost o succesiune de balti rupturi bolovani si pante imposibile. Cine vrea sa-l mai faca cu un motor mare :goodposting: trebuie sa se gindeasca de doua ori inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brazesti sa fie !

am uitat numele deoarece eram cu gandul la croncobaurii care ma pindeau de dupe tufe la remeti! :goodposting:

da ...tura mea de ieri a fost un pic mai deosebita ....

la 12 fara ceva eram la Baraianu la camping cu gandul sa minc un mic inainte de a lua-o spre coltesti .

nu era nimeni acolo ..am plecat flamand inspre turda,remeti coltesti . inainte am oprit la buru la cabana sa cumpar ceva ...era in renovare ... :blink:

drumul spre remeti a fost ok ...soare ,erau cativa turisti la soare pe malul apei ...apoi surpriza !

se face drumul inspre remeti /coltesti . parca nu era si asa destul de explodat drumul ,am avut surpriza sa fie frezata

pina dupa manastirea din remeti ,horor...era inca ceata pe anumite portiuni,noroi in loc de drum,un versant dintrun delusor picat pe sosea cu tufe cu tot...ceata ... croncobauri si vampiri peste tot pindeau un suflet de om sa il pape! :D

BUN ...dau viteza sa ies din zona aia si alta surpriza un strat de 25-20 cm de pietris netasat la iesirea din remeti(inspre coltesti) ...roata fata so afundat...pauza...180 de grade intoarcere si inapoi .

pe podul de la intersectia cu remeti m-am intalnit cu Peter instructorul ,Ade, ETC.

Si calatoria a luat alta intorsatura inspre satul acela fara berze care falfaie .acolo la cabana povesti vanatoresti ,etc .

cam atat despre aventura de ieri .

 

Nu le ai cu numele localitatilor si cu asta basta, Ai trecut prin Rimetea , Remeti e alta mancare de peste.

Toate bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blink: Eu am fost aproape cuminte, zi de nastere in familie. dar tot am sters-o azi vre-o 5 ore pe coclauri.Am ratat intilnirea de sub pod, ajungind acolo doar la 12,45 cred ca erati deja plecati, asa ca mi-am facut eu un traseu prin Faget-Micesti- Prunis- Straulesti-Petresti -Borzesti-Buru-Cheia-retur. Multa adrenalina pe traseul Petresti Borzesti Buru, prima tentativa de a ajunge la cabana Buru s-a sfirsit intr-o mlastina, iar apoi am iesit cumva in Buru- sat pe un drum de care cu boi neumblat de ani, plin de iarba si fara intoarcere daca ma blocam cumva. Cred ca niciodata nu am coborit cu africana o asemenea panta, printre asemenea santuri piraie si bolovani. Adrenalina la maximum, recomand traseul :goodposting:

post-4028-1289758396_thumb.jpgpost-4028-1289758425_thumb.jpgpost-4028-1289758445_thumb.jpgpost-4028-1289758472_thumb.jpgpost-4028-1289758489_thumb.jpgpost-4028-1289758510_thumb.jpgpost-4028-1289758528_thumb.jpgpost-4028-1289758551_thumb.jpgpost-4028-1289758565_thumb.jpgpost-4028-1289758582_thumb.jpgpost-4028-1289758617_thumb.jpgpost-4028-1289758685_thumb.jpgpost-4028-1289758711_thumb.jpgpost-4028-1289758740_thumb.jpg

 

integralitatea pozelor aici: http://picasaweb.google.com/10752169475344...CPXwkpWB1OjDNQ#

mamaaaaaaaaaa.da ce viteza aveai .... noroc cu anti radarul ....ca doamne feri de amenda si puncte pe permis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminika 21.11.2010 intentionez o mika plimbare pana in Cheile Turzii , nu de alta dar anul acesta nu am dat pe acolo , amatori?? de o scurta promenada ??????? sunt ??? :) :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.................. , nu ca nu as putea cu motorul meu :))

 

mmmm da da da te credem numa nu te jura :laugh: :laugh:

 

important este sa tina vremea cu noi

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duminika 21.11.2010 intentionez o mika plimbare pana in Cheile Turzii , nu de alta dar anul acesta nu am dat pe acolo , amatori?? de o scurta promenada ??????? sunt ??? :) :laugh:

oare merita sa bag cheia in contact pina acolo? ;) :laugh:

Editat de alexandru1771
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare merita sa bag cheia in contact pina acolo? :laugh: :)

apoi la cum e vremea cred ca ne bagam degetul i in ........ nu cheia in contact

:laugh:

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare merita sa bag cheia in contact pina acolo? :laugh: :)

io zic sa bagi mai bine cheia in buzunar si sa te urci in troleu , sa mergi pana la Tufele Violate lesinate sau cum le zice ?? voi stiti :laugh: ;)

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...