Sari la conținut

Enduro Touring & Adventure


dorin-moto
 Share

Postări Recomandate

Eu cu Dane_Bad o sa facem duminica traseul acesta(click pe link). E putin cam distrus drumul de la Iara pana dupa Buru la granita cu Alba asa ca se recomanda motociclete cu putine valente enduristice. Intalnirea e duminica la 11 la locul traditional de sub pod pe Calea Floresti.

 

poate ma bag si eu la drum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu cu Dane_Bad o sa facem duminica traseul acesta(click pe link). E putin cam distrus drumul de la Iara pana dupa Buru la granita cu Alba asa ca se recomanda motociclete cu putine valente enduristice. Intalnirea e duminica la 11 la locul traditional de sub pod pe Calea Floresti.

 

:cheers:la asta m-as fi bagat siu dar nu po, next time

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, asa dar variante publice pentru duminica sint acum pentru toate gusturile. Plimbare montana mai off sau mai de asfalt cu baitza inclusa ca scop final. Nu uitati sa va schimbati nici unii nici altii simbata seara ceasurile, ca am mai patit-o. Cei care vor a doua varianta ne vedem in fata la Billa Manastur duminica la 10 (ora de vara).Asfalt uscat tuturor! :cheers:

 

ps. Intrarea la bazinul termal era anul trecut 9 lei. Nu cred ca au dus-o mult mai sus cu toate upgrade-urile, asa ca se "pierde" in pretul benzinei.

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cu Dane_Bad o sa facem duminica traseul acesta(click pe link). E putin cam distrus drumul de la Iara pana dupa Buru la granita cu Alba asa ca se recomanda motociclete cu putine valente enduristice. Intalnirea e duminica la 11 la locul traditional de sub pod pe Calea Floresti.

 

 

S-a asfaltat de la Buru la Aiud?Cel putin acum 2 ani era dezastru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a asfaltat de la Buru la Aiud?Cel putin acum 2 ani era dezastru.

 

Acum 3 ani era dezastru si acum 2 ani s-a reabilitat. Cum treci de Buru si intri in judetul Alba parca e alta tara. Un asfalt foarte bun ce tine pana la intersectia spre Ramet inainte de Aiud.

 

Ok, asa dar variante publice pentru duminica sint acum pentru toate gusturile. Plimbare montana mai off sau mai de asfalt.....

 

Observ ca facem cu schimbu, in sensul in care daca saptamana trecuta tu promovai tura mai off si noi cea cu asfalt, saptamana aceasta sa inversat treaba :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ani era dezastru si acum 2 ani s-a reabilitat. Cum treci de Buru si intri in judetul Alba parca e alta tara. Un asfalt foarte bun ce tine pana la intersectia spre Ramet inainte de Aiud.

 

 

 

Observ ca facem cu schimbu, in sensul in care daca saptamana trecuta tu promovai tura mai off si noi cea cu asfalt, saptamana aceasta sa inversat treaba :laugh:

Cu atit mai bine, e din nou de unde alege. E vorba de baie termala(caut un emoticon miaaam! si nu gasesc). Exista si o varianta off intre Ciucea si Boghis, pe la Sig, sa vedem ce motoare ne adunam. Traseul este facut sa se poata veni cu orice motor, la baie nu discriminam pe nimeni. Ca mai tirziu se topeste gheata de pe forestiere si raminem oricum numai intre noi, enduristii 50/50%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a asfaltat de la Buru la Aiud?Cel putin acum 2 ani era dezastru.

 

Am fost duminica trecuta pe ruta Buru-Rimetea-Coltesti-Aiud.

Asa cum spunea si Schumy, doar la iesirea din Buru si intrarea in Aiud sunt ceva gropi si denivelari, in rest asfalt foarte bun si peisaje frumoase.post-20517-0-00964000-1332598449_thumb.jpg post-20517-0-24311900-1332598552_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cu Dane_Bad o sa facem duminica traseul acesta(click pe link). E putin cam distrus drumul de la Iara pana dupa Buru la granita cu Alba asa ca se recomanda motociclete cu putine valente enduristice. Intalnirea e duminica la 11 la locul traditional de sub pod pe Calea Floresti.

 

Daca sta cineva pe ganduri daca are ce vedea pe traseu asta...pai: e foarte frumos peisajul pe portiunea Iara-Buru(si in continuare pana in Aiud), Rimetea, Cetatea Trascaului, Cheile Valisorii(prin ele trece drumul).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu demult fac offroad,de anul acesta si pe patru roti! :friends:

No ma KIKI te bagi maine la un Offroad pe 4 roti cu prajeala :what: ???

Editat de MANTOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cu Dane_Bad o sa facem duminica traseul acesta(click pe link). E putin cam distrus drumul de la Iara pana dupa Buru la granita cu Alba asa ca se recomanda motociclete cu putine valente enduristice. Intalnirea e duminica la 11 la locul traditional de sub pod pe Calea Floresti.

Salutare, vin si eu cu Floralp si Buji la Cheile Aiudului. Aduc si un gratar si o sa facem o prajeala pe drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cu Dane_Bad o sa facem duminica traseul acesta(click pe link). E putin cam distrus drumul de la Iara pana dupa Buru la granita cu Alba asa ca se recomanda motociclete cu putine valente enduristice. Intalnirea e duminica la 11 la locul traditional de sub pod pe Calea Floresti.

 

Tentant traseul asta. Vin si eu:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca mai sunt doritori. In caz ca intarziati maine dimineata sau ceva 0741 296 965.

 

A da, vedeti ca ora 11 va fi vechea ora 10 in caz ca uitati sa va schimbati ceasu'. Nu ca nu ar fi amintit Galen de vreo 2-3 ori, dar na, pentru siguranta, mai ales ca si in anii trecuti in situatia asta s-a mai intamplat sa uite cineva aspectul acesta :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noah, vad ca iese lumea in vari locuri. Nu tin sa-mi impun varianta de traseu ca nu-i concurs, ambele sint la fel de faine si ma tenteaza grozav baia la Boghis. Daca mai are chef cineva de baie eu sint oricum la 10 in fata la Billa pregatit pentru ambele variante :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noah, vad ca iese lumea in vari locuri. Nu tin sa-mi impun varianta de traseu ca nu-i concurs, ambele sint la fel de faine si ma tenteaza grozav baia la Boghis. Daca mai are chef cineva de baie eu sint oricum la 10 in fata la Billa pregatit pentru ambele variante :cheers:

 

:crack:

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca se plictiseste la Bucale :wink:

altu care n-are somn :cheers:

Si eu care-mio fac probleme ca scol lumea cu noaptea-n cap :) O zi superba tuturor la toate drumurile si in orice combinatie!

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

altu care n-are somn :cheers:

Si eu care-mio fac probleme ca scol lumea cu noaptea-n cap :) O zi superba tuturor la toate drumurile si in orice combinatie!

 

Galen, somnu intr-o zi asa de faina mai ca nu-i pacat :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...