Sari la conținut

Accident 18.05.2010 Intersectie Doamna Ghica - Sos. Fabrica de Glucoza


bogdan192
 Share

Postări Recomandate

In fiecare dimineata si seara trec pe acolo... deh stand in ototpeni fac drumul asta si de 2-3 ori pe zi. ce se intampla pe strada aia cand se duce si cand se intoarce lumea de la servici e de nedescris... de multe ori cand pleaca oamenii de la serv si vin spre colentina nu va zic ca o iau si pe contrasens si nu de cateva ori mi-a fost mirarea sa dau nas in nas cu ei...acolo ar trebui sa stea politia pt ca nu se mai poate.e un haos ce se intampla. oricum...madalina sa te insanatosesti repede...noroc ca ai casco la mobra ca in principal sanatatea conteaza...fierul se repara. Asfalt uscat la toti si fiti cu ochii in 8 ca in 4 e deja prea putin la cum se circula la noi.

(021)9544

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 68
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

insanatosire grabnica colega :peace:

 

ghica ghica.. ce drum frumos era ala odata.. mergeam cu mobra pe el prin 92-93 de tie era mai mare dragu..acu e de tot k.ktu.. dimineata la 9 si seara la 18 sa te feresti de el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tragi o linie imaginara in prelungirea lu'd-na Ghica pe petricani in sus, or sa se intilneasca. Zicea mai jos ca fata venea PE PETRICANI din directia d-na Ghica.

Mesaj completat

post-5582-1274179685_thumb.jpg

 

Iarta Serbane da` eu nu trebuie sa trag nicio linie... m-am uitat in titlu si p`orma am incercat sa identific. Intersectia de mai sus e horror nu se poate intampla acc usor acolo, rar de tot exista doar tamponari. In ultimii 2 ani tot ce am avut la Petricani x Fabrica de Glucoza au fost colective sau mortale deci....

Mesaj completat

Am 3 foto in galeria din semnatura.

 

Noroc cu fotografiile facute acolo... accidentul nu s-a intamplat nicicum la Glucoza ci la Petricani nr. 34, celebra strada desfundata spre ghetourile dinspre lac (acolo se descinde cu batalionul doar...). Imi scapa acum numele strazii. Daca e importanta pot reveni cu numele ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze pentru dezinformarea neintentionata cu privire la locatie, m-am mutat cu munca in zona de cateva saptamani si inca nu cunosc numele tuturor stradutelor. Tot ce stiu e Doamna Ghica si calea ferata, restul sunt elemente de decor. Promit sa fac marcaj GPS daca Doamne fereste oi mai intalni vreun accident.

 

Spor la recuperat pagube si reparatii, Madalina.

Editat de bogdan192
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost cu dakaru

Am ajuns la putin timp dupa accident, motoreta era deja ridicata.

Conservaru cu gura mare ca a accelerat, ca o vazuse oameni pe trecerea de la 50 m distanta si ca ea trebuia sa opreasca pe acolo, etc - porcarii de genu asta. Un idiot.

 

Motociclista era speriata rau, de inteles dupa un zbor de soiu asta. a avut impact pe casca pe partea dreapta daca imi amintesc bine (nu foarte puternic dar e vopsea impregnata pe ea din masina lu ala, asa c nu o curatati.) Mana parea lovita si se pare ca am zis eu bine ghips cam 2 saptamani - vad ca au confirmat mai sus.

 

@shadow_me bine ca ai scapat - fierul se face repede. Atentie maxima in continuare la masini palsate suspect pe strada, cu soferi care te vad sau par ca te vad.

Ala te-a a vazut dar in mintea lui tu trebuia sa opresti la trecere ca nustiu ce pieton era pe troutuar. Pe scurt nu avea nici o notiune despre prioritate. Sunt multi ca el pe strazi. Poate data viitoare are noroc de un autobuz sau tir. sau si mai bine vidanja care circula pe acolo, ca o merita.

 

Motoreta - carenaje ciufulite pe bot si coada, janta atinsa, furca al fel. Atentie la cadru, trebuie evaluat bine, sa ii rogi pe baietii de la service sa iti masoare distanta intre roti cu furca noua, la nivel de milimetru. Daca ai casco e si mai bine

 

 

Zona curbelor de pe petricani e plina de idioti care intorc pe dubla continua. nu mergeti tare pt ca o fac intre curbe si in zonele fara vizibilitate. cau unu la 10 min (de obicei merg pe jos la munca in pipera si ii vad)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate data viitoare are noroc de un autobuz sau tir. sau si mai bine vidanja care circula pe acolo, ca o merita.)

 

Doamne ajuta! e plin de astfel de imbecili pe soselele noastre, selectia naturala e singura care ne scapa de ei(din pacate de multe ori cu victime colaterale), ca Polutia romana doarme pe ea sau opreste copii de 16 ani pe yzf 125 pt tobe zgomotoase

 

Zona curbelor de pe petricani e plina de idioti care intorc pe dubla continua. nu mergeti tare pt ca o fac intre curbe si in zonele fara vizibilitate. cau unu la 10 min (de obicei merg pe jos la munca in pipera si ii vad)

 

Foarte de acord cu tine. Am lucrat in zona si confirm. + multi bizoni de Pipera care intra in curbele alea ca pe Hungaroring. Am vazut acolo Opel Astra caruia i s-a ridicat de la sol o roata de pe spate in timpul efectuarii curbei. + aripa dreapta fata infundata la masina de serviciu din cauza unui taran care a incercat sa taie curba el fiind pe banda 1 iar eu pe banda 2. Din pacate sunt pretutindeni,iar numarul lor creste pe zi ce trece. Romania. Guta & Salam top hit. Sa traiti bine!

 

Cu respect, Alex Dobre,27 ani, inginer

Editat de dobre_alex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfuuuu. Mi-a spus ieri o colega de munca, ca a fost accident in dreptul trecerii de pietoni. Mai inainte de accidentul asta era alt accident cu un Opel Astra...

Dar nici prin gand nu mi-a trecut ca ar fi fata pe care o vad aproape in fiecare zi pe drumul spre munca. De pe la Iulia Hasdeu ne intersectam si chiar o admiram ca merge asa frumos... Azi cand am trecut prin zona si nu am vazut-o, m-am gandit ca o fi din cauza orei la care am plecat de acasa dar se pare ca nu... Insanatosire grabnica "fata cu Kawa verde" :D si mult noroc la reparatii!

 

P.S. Petricani colt cu strada unde tre' sa te duci sa-ti cauti scuterul dupa ce ti s-a furat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uite cum arata acum...eu nu am putut sa ma uit atunci la ea...am sa o vad deseara.

Din fiecare plastic e zburat ceva,toata plasticaraia trebuie schimbata...roata fata,radiatorul cica e infundat...Sper sa nu aibe ceva si cadrul...

Ooooffff...nu mai pot,mi se rupe sufletul in 15 cand o vad asa...E atat de naspa,e averea mea si tin atat de mult la ea.

Mereu am zis ca am sa merg cat mai bine,fara viteza si nebunii.Lasa sa fiu eu prostul traficului,sa dau semnal si nicioadata sa nu ma grabesc...si daca am sa patesc ceva o sa fie din vina unui mare i.diot.Eh..si asta a si fost...si cel mai tragic e nesimtirea lui,dadea vina pe mine,ca eu as fi avut viteza ( acolo am mereu sub 40 la ora,caci e trecerea de pietoni si canalizarea), ca eu trebuia sa-l las sa treaca, cand totusi eram pe drum cu prioritate si el nici macar nu se uita spre mine,ci in directia opus,bosorogi care considera ca lor li se cuvine totul...Mi-e sila.Sper sa nu-l mai vad in veci.

Tot ce vreau e sa-mi fac motorisca cat mai repede si mi-e groaza cat o sa dureze...ga-mi-as,plang dupa un fier...Cand am facut credit pt ea si pt echipament,mi-am socotit banii cat sa-mi ajunga de chirie si alte cheltuieli,rata,benzina si intretinerea ei...iar pt mine sa am bani de paine.Nu-mi permiteam nici un suc,dar ziceam mereu ca asta e...voi stati la terase,eu ma plimb si sunt cea mai fericita,asa...acolo in prostia mea...Iar acum o vad cum arata. Ma dor toate de la impact,am pieptul si mainile pline de vanatai,dar nu-mi pasa,ma dor degetele cand scriu,nu pot nici o cana sa o tin in mana...dar as da orice sa o vad iar intreaga.

 

Sper sa reusesc sa-mi recuperez banii si de pe casca,s-a zgariat,viziera e putin zgariata si ea,sistemul de prindere e busit,dar imi este teama sa o mai port.

 

PS:masina a fost un logan argintiu de ilfov :IF-07-CIN

post-45485-1274262510_thumb.jpg post-45485-1274262541_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banii pe echipament ii primesti din cate am inteles doar daca ai facturile sau chitantele doveditoare, pentru cat ai dat pe ele.

Oricum ...naspa, ce sa mai. Mersul in oras este mereu solicitant tocmai pentru ca strazile sunt pline ochi de prosti, chiori, handicapati cu nervii la pamant etc etc.

Bafta la recuperare.

 

PS: Daca era a mea si pe mine m-ar fi durut sufletul la fel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te tii de capu' lor,chiar daca nu ai facturi,tot iti iei in jur de 50% din valoarea echipamentului,ai face bine sa le duci o oferta cu pretul echipamentului din Romanica,pentru ca aici sunt mai scumpe,si dupa pretul pe care il dai tu,iti mai scad iei 40%-50%,in cazul in care nu ai facturi!!!Insanatosire grabnica si multa bafta!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratele meu s-a tavalit din cauza unei domnisoare care avea asigurare Allianz; s-a dus la ei si i-au spus sa mearga la o firma unde pot sa repare motorul si sa-i vanda echipament; s-a dus la united motors, acolo i-au dat o factura proforma in valoare de 1200 E, care acoperea toata paguba, inclusiv echipament; cu ea s-a dus la Allianz, acolo i-au spus ca mai mult de 1050 nu ii pot da, el a fost de acord si i-au bagat banii in cont; deci nu au cerut factura de la cumpararea echipamentului; bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cine are asigurare?

 

 

 

 

Si uite cum arata acum...eu nu am putut sa ma uit atunci la ea...am sa o vad deseara.

Din fiecare plastic e zburat ceva,toata plasticaraia trebuie schimbata...roata fata,radiatorul cica e infundat...Sper sa nu aibe ceva si cadrul...

Ooooffff...nu mai pot,mi se rupe sufletul in 15 cand o vad asa...E atat de naspa,e averea mea si tin atat de mult la ea.

Mereu am zis ca am sa merg cat mai bine,fara viteza si nebunii.Lasa sa fiu eu prostul traficului,sa dau semnal si nicioadata sa nu ma grabesc...si daca am sa patesc ceva o sa fie din vina unui mare i.diot.Eh..si asta a si fost...si cel mai tragic e nesimtirea lui,dadea vina pe mine,ca eu as fi avut viteza ( acolo am mereu sub 40 la ora,caci e trecerea de pietoni si canalizarea), ca eu trebuia sa-l las sa treaca, cand totusi eram pe drum cu prioritate si el nici macar nu se uita spre mine,ci in directia opus,bosorogi care considera ca lor li se cuvine totul...Mi-e sila.Sper sa nu-l mai vad in veci.

Tot ce vreau e sa-mi fac motorisca cat mai repede si mi-e groaza cat o sa dureze...ga-mi-as,plang dupa un fier...Cand am facut credit pt ea si pt echipament,mi-am socotit banii cat sa-mi ajunga de chirie si alte cheltuieli,rata,benzina si intretinerea ei...iar pt mine sa am bani de paine.Nu-mi permiteam nici un suc,dar ziceam mereu ca asta e...voi stati la terase,eu ma plimb si sunt cea mai fericita,asa...acolo in prostia mea...Iar acum o vad cum arata. Ma dor toate de la impact,am pieptul si mainile pline de vanatai,dar nu-mi pasa,ma dor degetele cand scriu,nu pot nici o cana sa o tin in mana...dar as da orice sa o vad iar intreaga.

 

Sper sa reusesc sa-mi recuperez banii si de pe casca,s-a zgariat,viziera e putin zgariata si ea,sistemul de prindere e busit,dar imi este teama sa o mai port.

 

PS:masina a fost un logan argintiu de ilfov :IF-07-CIN

post-45485-1274262510_thumb.jpg post-45485-1274262541_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adica? Nu ma speria :D

Oricum ma astept la cele mai mari rahaturi

 

si eu trec prin ceva similar... cel mai naspa e ca ala iti pune asigurare in mana si isi pune palma in c*r ... si tu dai si umbla colo colo... in prima faza o sa dureze pana face inspectorul poze pana duci devizu pana ia la cercetat aia dosaru... si asa o sa treaca cam 1 luna in cel mai ok caz si se rezolva. eu acu am aflat ca dupa 30 zile a ajuns adresa de la asig la politie si acu tre sa astept. sa inchida nene aia dosaru si dupa ai sa intre ce o intra.

eu iti urez succes.

 

toata stima si tot norocu

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai omul e vinovat de vatamare din culpa daca ai mai mult de 12 zile de ingrijiri medicale pe certificatul de la medico-legal. E datoria politistilor sa te indrume la institut apoi sa-i deschida conservarului dosar penal. La mai putin de 60 de zile de ingrijiri se dispune NUP daca intervine impacarea partilor. E perfect legal sa-i ceri bani ca sa-l ierti, poti face un act notarial cu impacarea si primirea sumei. In felul asta ii educam ca sa nu mai umble ca bezmetici ca altfel ramane numai cu amenda si suspendarea permisului si nu prea simte mai ales ca s-a vazut dupa cum conduce ca e nesimtit. Vorbeste cu politistii ca sa nu incerce vreo musamalizare,dupa cat esti de informata se pare ca nu si-au facut datoria.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai omul e vinovat de vatamare din culpa daca ai mai mult de 12 zile de ingrijiri medicale pe certificatul de la medico-legal. E datoria politistilor sa te indrume la institut apoi sa-i deschida conservarului dosar penal. La mai putin de 60 de zile de ingrijiri se dispune NUP daca intervine impacarea partilor. E perfect legal sa-i ceri bani ca sa-l ierti, poti face un act notarial cu impacarea si primirea sumei. In felul asta ii educam ca sa nu mai umble ca bezmetici ca altfel ramane numai cu amenda si suspendarea permisului si nu prea simte mai ales ca s-a vazut dupa cum conduce ca e nesimtit. Vorbeste cu politistii ca sa nu incerce vreo musamalizare,dupa cat esti de informata se pare ca nu si-au facut datoria.

 

Foarte tare ce zici tu aici... pe langa faza cu 12 zile ( nu mai comentez ca se pare ca nu ai citit incadrarile...) care e treaba cu musamalizarea ca nu inteleg??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si uite cum arata acum...eu nu am putut sa ma uit atunci la ea...am sa o vad deseara.

Din fiecare plastic e zburat ceva,toata plasticaraia trebuie schimbata...roata fata,radiatorul cica e infundat...Sper sa nu aibe ceva si cadrul...

Ooooffff...nu mai pot,mi se rupe sufletul in 15 cand o vad asa...E atat de naspa,e averea mea si tin atat de mult la ea.

Mereu am zis ca am sa merg cat mai bine,fara viteza si nebunii.Lasa sa fiu eu prostul traficului,sa dau semnal si nicioadata sa nu ma grabesc...si daca am sa patesc ceva o sa fie din vina unui mare i.diot.Eh..si asta a si fost...si cel mai tragic e nesimtirea lui,dadea vina pe mine,ca eu as fi avut viteza ( acolo am mereu sub 40 la ora,caci e trecerea de pietoni si canalizarea), ca eu trebuia sa-l las sa treaca, cand totusi eram pe drum cu prioritate si el nici macar nu se uita spre mine,ci in directia opus,bosorogi care considera ca lor li se cuvine totul...Mi-e sila.Sper sa nu-l mai vad in veci.

Tot ce vreau e sa-mi fac motorisca cat mai repede si mi-e groaza cat o sa dureze...ga-mi-as,plang dupa un fier...Cand am facut credit pt ea si pt echipament,mi-am socotit banii cat sa-mi ajunga de chirie si alte cheltuieli,rata,benzina si intretinerea ei...iar pt mine sa am bani de paine.Nu-mi permiteam nici un suc,dar ziceam mereu ca asta e...voi stati la terase,eu ma plimb si sunt cea mai fericita,asa...acolo in prostia mea...Iar acum o vad cum arata. Ma dor toate de la impact,am pieptul si mainile pline de vanatai,dar nu-mi pasa,ma dor degetele cand scriu,nu pot nici o cana sa o tin in mana...dar as da orice sa o vad iar intreaga.

 

Sper sa reusesc sa-mi recuperez banii si de pe casca,s-a zgariat,viziera e putin zgariata si ea,sistemul de prindere e busit,dar imi este teama sa o mai port.

 

PS:masina a fost un logan argintiu de ilfov :IF-07-CIN

post-45485-1274262510_thumb.jpg post-45485-1274262541_thumb.jpg

 

 

 

 

 

Mi-a placut tare mult cum ai scris. Inteleg ca iti iubesti motorul. Mai rar ca tine. Respect!

Si sa te faci bine cat mai repede.

Editat de cezarzanf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Nightwolf

Sigur,e posibil sa nu fiu la curent cu incadrarile,in loc de 12 zile or fi 16 dar mi se pare suspect ca nu au informat fata despre cum urmeaza sa procedeze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Nightwolf

Sigur,e posibil sa nu fiu la curent cu incadrarile,in loc de 12 zile or fi 16 dar mi se pare suspect ca nu au informat fata despre cum urmeaza sa procedeze.

 

Sunt 11 de fapt...de la 10 in sus, 10 fiind limita ...

 

Informat despre cum urmeaza sa procedeze cine? Ea sau Politia? S-a discutat de N ori aici, e chiar si un thread sticky pus la rubrica de accidente cu privire la procedura. Si scuza-ma, nu trebuie sa-ti spuna politia ce trebuie sa faci daca ai suferit un prejudiciu. Fata, banuiesc!!!, a semnat niste acte. Daca le-a semnat inseamna ca le-a si citit. Acolo sIcrie ce si cum... iar dpdv al musamalizarii sa fim seriosi ce ar putea sa se musamalizeze? Directiile de deplasare? :D Sa fim seriosi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...