Sari la conținut

Informatii Utile Pt Brasoveni


Skywalker
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 949
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

A venit vremea de reparatii si tuning moto ;).

 

Dupa ce am citit zeci de pagini si nu am gasit nimic concret, va rog sa-mi spuneti un meserias (in adevaratul sens al cuvantului) care sa-mi lipeasca niste fisuri dintr-o carena.

 

Multam anticipat!

 

PS: meseriasu' sa aiba si un numar de telefon :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
A venit vremea de reparatii si tuning moto :finger:.

 

Dupa ce am citit zeci de pagini si nu am gasit nimic concret, va rog sa-mi spuneti un meserias (in adevaratul sens al cuvantului) care sa-mi lipeasca niste fisuri dintr-o carena.

 

Multam anticipat!

 

PS: meseriasu' sa aiba si un numar de telefon :)

salut am reusit sa dau de el omul a zis ca te ajuta tre sa vorbesti cu el nr de tel 0769605048 se numeste neala bafta si sper ca te-am putut ajuta numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Dinspre centru la judetean faci dreapta spre racadau, apoi in 100m faci stanga pe prima straduta. Treci de un chiosc pe dreapta, treci de straduta ce face la stanga, mai mergi 50m si esti atent pe stanga intre blocuri un garaj mare (Vulcanizare).Baietii au tot ce trebe pt moto. Pretu e bun.

Editat de Mougli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Unde gasesc o vulcanizare pt moto ? Vreau sa imi schimb ambele cauciucuri.

 

Merci.

 

Eris 98 strada Vidin nr. 12 eu nu am fost acolo decat cu masina dar din cate am aflat e vulcanizare si pentru motociclete

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Cine stie unde gasesc sa cumpar niste anvelope moto in brasov?

 

du-te pe vidin 12 la vulcanizare. unii/multi isi mai lasa gumele vechi acolo cand le schimba. am inteles ca nu vrei noi, de aia zic.

poate ai noroc si nu le-au aruncat...

 

:cheers:

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

In atentia tuturor participantilor la trafic (traiasca limba de lemn) :blink: , maine, 9.04.2010, sa nu o calcati/invartiti la maxim fiinca' politia scoate pe strada TOATE radarele (noi si vechi) in TOATA TARA. Cu alte cuvinte mergeti regulamentar, tot timpu - ca sa traiti mai mult, sau macar maine - sa scapati de amenzi. Ride on... safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine mai stie vreo vulcanizare moto, inafara de cele de pe Vidin si Pictor Luchian? (foarte aglomerati cu masinile) mai exista vulcanizarea pt moto de pe strada lunga? m-ar interesa una in apropiere de zona bartolomeu. multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta-l pe Calin - pe mess - kha_leen

sau kha_leen@yahoo.com

 

ideea este ca trebuie neaparat sa fie in format vectorial ce vrei sa scoti

recomand cu incredere - calitate, foloseste materiale Oracle

 

Mai stiu pe cineva in Bucuresti care face, poate la preturi mai bune decat Calin din Brasov si trimite prin Posta Romana (pret 8 lei pe pachet)

La tipul din Bucuresti (Catalin Iancu) am comandat de 2 ori si la fel calitatea este foarte buna (Oracle)

poti sa-l cauti pe mess - iencushu

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cauta-l pe Calin - pe mess - kha_leen

sau kha_leen@yahoo.com

 

ideea este ca trebuie neaparat sa fie in format vectorial ce vrei sa scoti

recomand cu incredere - calitate, foloseste materiale Oracle

 

Mai stiu pe cineva in Bucuresti care face, poate la preturi mai bune decat Calin din Brasov si trimite prin Posta Romana (pret 8 lei pe pachet)

La tipul din Bucuresti (Catalin Iancu) am comandat de 2 ori si la fel calitatea este foarte buna (Oracle)

poti sa-l cauti pe mess - iencushu

 

Merci mult pt info

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie unde pot sa-mi fac niste stikere personalizate la preturi rezonabile in Brasov? Multumesc

este o firma pe strada miraslau cred ca la numarul 1. am fost eu sa intreb cate ceva si pareau ok. nu cunosc preturi dar fac si stickere la comanda. firma e ceva de genu mac-design. multa bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pentru schimbare/demontare/echilibrare cauciucuri moto inclusiv roti cu spite va recomand cu caldura vulcanizarea de pe Str. Vidin, Nr. 12 - dl. Csabi - Tel.: 0766/538.387 sau 0268/42.73.25- au preturi f. mici comparativ cu service-urile moto, schimba inclusiv si rulmentii daca sint dusi si cel mai important au masina speciala pt. echilibrat roti moto si cunostintele necesare.

Editat de mihalceai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru schimbare/demontare/echilibrare cauciucuri moto inclusiv roti cu spite va recomand cu caldura vulcanizarea de pe Str. Vidin, Nr. 12 - dl. Csabi - Tel.: 0766/538.387 sau 0268/42.73.25- au preturi f. mici comparativ cu service-urile moto, schimba inclusiv si rulmentii daca sint dusi si cel mai important au masina speciala pt. echilibrat roti moto si cunostintele necesare.

 

Confirm si eu. Mi-am schimbat cauciucurile + echilibrare la ei si-s multumit. Pretul e 40 RON, eu am lasat si-un ciubuc. Am fost inainte la Top Auto, insa inginerul de acolo, foarte de treaba, motociclist si el, mi-a explicat ca poate sa se ocupe ca se pricepe, la pretul cat pentru 2 roti de masina (35 ron), insa nu au masina speciala de echilibrare pt roti moto, si ar fi trebuit sa astept mai mult (dar eu eram grabit) pentru ca probabil trebuia facut la strung un ax adaptor pt roata moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Pentru schimbare/demontare/echilibrare cauciucuri moto inclusiv roti cu spite va recomand cu caldura vulcanizarea de pe Str. Vidin, Nr. 12 - dl. Csabi - Tel.: 0766/538.387 sau 0268/42.73.25- au preturi f. mici comparativ cu service-urile moto, schimba inclusiv si rulmentii daca sint dusi si cel mai important au masina speciala pt. echilibrat roti moto si cunostintele necesare.

 

 

La recomandarile voastre am folosit serviciile vulcanizarii de pe Vidin si am fost foarte multumita, cu toate ca am avut parte de un mic incident : Mi-au scapat motocicleta pe partea dreapta si mi-au rupt maneta de frana, dar mi-au schimbat-o cu una noua pe cheltuiala lor. In cazul asta, chiar nu am avut nimic de comentat.

Schimbatul camerei la roata din spate m-a costat 10 ron. (pomana curata)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"MotocicliÂştii provin de regulă din rândul tinerilor sau adolescenților, influențați de cultura pop-rock, a declarat pentru Gândul psihologul Hanibal DumitraÂşcu. Sunt în general băieți Âşi au identitate de grup, cu tendința spre agresivitate a adolescenților băieți, alimentați Âşi de spirit de grup, dar Âşi de datele neuro-biologice, precum deficit serotonină la lichid cefalo rahidian, caracteristică a bărbaților. Apare apoi Âşi factorul psiho-social. Această tendință e alimentată de practici Âşi valori care presupun agresivitate-bărbăție, curaj, practici de inițiere precum mersul pe o roată, depăÂşirea unei anumite viteze, care pun la încercare curajul, neținând cont de pericol", spune psihologul. Potrivit lui DumitraÂşcu, "aceste particularități se suprapun cu neacordarea atenției din partea părinților, lipsa unui loc de muncă, slăbiciunea Âşcolii Âşi a controlului social. Grupurile de motocicliÂşti devin grupuri de referință, pentru unii ajung să fie un success personal să fie integrați într-un astfel de grup".

 

Nenea asta trebuia sa-l vada pe domnul ala mare,care a venit la intalnirea aia de pe 8 mai, cu fetita sau pe domnul mai in varsta cu barba cu chopper-ul... de fapt cele 3 fete, alea "provin de regulă din rândul tinerilor sau adolescenților" si au " tendința spre agresivitate".

NENEA HANIBAL, cred ca ti-ai gresit vocatia, dupa nume, tu esti de partea cealalta,a meseriei. Pentru un psiholog,prea etichetezi si generalizezi. Baietii aia la care te referi tu, NU SUNT MOTOCICLISTI, AIA SUNT (cum zicea cineva p-aci) KIKIREISĂRI.

 

P.S. Nu-s motociclist, nici macar incepator, dar pentru motociclistii adevarati, toata stima si admiratia,niste oameni deosebiti, iar pentru kikireisari sariti fratilor de pe-o stanca,senzatiile sunt mai tari deca pe motor si treceti in nefiinta fara sa mai nenorociti si pe altul.

 

Cu respect!!!

Editat de crazydanutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...