Sari la conținut

Informatii Utile Pt Brasoveni


Skywalker
 Share

Postări Recomandate

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 949
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salutare la toata lumea

 

poate aveti nevoie....

are la LIDL spray pentru curatat lantu, 300ml la 7 ron

 

http://www.lidl.ro/cps/rde/xchg/SID-162BFCBD-8D35AA4F/lidl_ro/hs.xsl/index_10510.htm

 

 

nu sunt cine stie de capul lor ... eu am luat anul trecut tot la " oferta " din bricostore .... dar s-a intarit substanta aia pe lant de am scos-o numai la perie + se imbacseste foarte repede...... de jante si spite nu mai spun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt cine stie de capul lor ... eu am luat anul trecut tot la " oferta " din bricostore .... dar s-a intarit substanta aia pe lant de am scos-o numai la perie + se imbacseste foarte repede...... de jante si spite nu mai spun

e CLEANER prietene nu are ce sa se intareasca, contine diluanti:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine aduce de pe Louis din Brasov? Ideea este ca am de adus doua becuri (21 wati, bulb nimc), adica valoare comanda 4 euro.

 

la Embora au un strungulet si nenea e meserias

 

zizinul uzina 2

 

0268.548.034

 

Informatia asta e buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut. Daca are cineva de reconstruit carene(lipit carene) facut mulaje dupa alceva...tobe de carbon si treburi de genu imi lasati un PM . Am un cunoscut care se pricepe si face treba f buna!Face de toate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru motocicleta adusa din Germania, am platit azi 8 mai 2012 la Brasov:

 

- 324 ron RAR (autentificare, emitere carte tehnica, ITP, etc)

- 32 ron taxa pt talon (la CEC)

- 52 ron taxa de inmatriculare (finante)

- 185 ron asigurare

- 25 ron traducerea din germana in romana a contractului de vanzare-cumparare

- 62 ron taxa de numar preferential (fara preferinta costa 17 ron)

 

Total: 680 ron (fara preferential ar fi fost 635)

Timp de executie: 1 ora la RAR, 2 ore la politie/finante, numarul de inmatriculare se elibereaza in maxim 4 ore

 

Succes nelimitat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adusul din DE cat te-a costat? (sper sa nu fiu prea indiscret? :P

 

Benzina si taxele de drum au costat impreuna 400 de euro dus si intors (din apropiere de Munchen am luat-o). Actele nu au costat nimic, aducand-o pe platforma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Vreti sa aduceti moto din Germania? Va pot ajuta cu informatii, negociere cu proprietarul in limba germana, stabilire de "rendez-vous", cazare in zona Landshut/Munchen, informatii inmatriculare pentru export si toate cele necesare. La cerere organizez si transport pe remorca. Info prin PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu placere. Personal, recomand Agrobarsa, foarte de treaba nenea.

foarte de treaba, ai dreptate. am fost si eu prin martie cu moto in remorca dupa masina. cum m-am dus singur, m-a ajutat sa o dau jos si sa o urc...lucru nu neaparat usor. nu ma asteptam la asa ceva :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ofer asistenta juridica si consultanta in vederea inmatricularii autovehiculelor FARA PLATA TAXEI DE POLUARE! Durata 3-4 luni, succes 100% garantat prin experienta si seriozitate. Cei interesati va rog lasati pm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Pt ca filtrele de ulei Mann au larga utilizare printre motociclisti, aveti la linkul de mai jos posibilitatea de a vedea ce filtru Mann se potriveste motocicletei voastre.

 

Succes nemasurat!

 

https://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_eur/index.html?ktlg_page=1&ktlg_lang=1&ktlg_01_fzart=4

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Printr-o conjuctura nerelevanta in momentul de fata sunt in posesia unui filtru de ulei CHAMPION cod F301. Se potriveste in principiu pentru Honda F4i, dar cred ca sunt mai multe tipuri de moto care-l pot folosi.

 

Pentru ca la mobra din dotare nu se potriveste il donez cuiva care il poate folosi.

 

Daca exista cineva care printr-o conjuctura asemanatoare are un filtru de ulei pt. Suzuki VX 800 (HIFLO tip HF 138, MANN tip MW65)si nu-i foloseste, facem un schimb, dar...ma indoiesc ca sansele sunt mai mari de 0.05%

 

Asadar,...primul venit primul servit.

Predarea se face in Brasov, preferabil in zona B-dul Grivitei in timpul zilei, sau Rasnov (dupa orele 19:00)

 

Contact: pe PM sau aici!

 

S-auzim de bine!

 

EDIT: Acum am vazut ca exista un topic special pt donatii. O sa pun anuntul si acolo. Daca un moderator considera ca trebuie sters de aici, il rog sa o faca.

Multumesc

Editat de Burlacu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru motocicleta adusa din Germania, am platit azi 8 mai 2012 la Brasov:

 

- 324 ron RAR (autentificare, emitere carte tehnica, ITP, etc)

- 32 ron taxa pt talon (la CEC)

- 52 ron taxa de inmatriculare (finante)

- 185 ron asigurare

- 25 ron traducerea din germana in romana a contractului de vanzare-cumparare

- 62 ron taxa de numar preferential (fara preferinta costa 17 ron)

 

Total: 680 ron (fara preferential ar fi fost 635)

Timp de executie: 1 ora la RAR, 2 ore la politie/finante, numarul de inmatriculare se elibereaza in maxim 4 ore

 

Succes nelimitat!

 

 

Mai puteti economisi 25 lei daca faceti contractul direct in romana. Nu va intreaba nimeni de el, se gasesc pe net si le completati cum vreti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pic și eu pe aici cu o reclamă...pentru mine. :D

Pe bd. Iuliu Maniu (București), lângă Student Pub, am deschis un magazin acum ceva vreme și am băgat și partea de piese pentru moto și scutere. Lucrez cu 3 importatori de căciulă, deci sper să pot găsi cam orice ar fi nevoie.

Dacă aveți nevoie de ceva aruncați cu mail-uri pe contact@zetmag.com sau sunați-mă la 021.367.48.77 sau 0752.230.399

 

Asfalt uscat și mai puțin fierbinte :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...