Sari la conținut

Informatii Utile Pt Brasoveni


Skywalker
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 923
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Lasă lasă că am văzut eu accidente cu voi scuteriştii (!!!), toţi puneţi picioarele pe jos atunci când frânaţi, de parcă manetele nu v-ar ajunge !

In toate accidentele pe care le am vazut nu ei erau de vina ci conservarii . Stilul nelegal in care circula e specific lor ,ma bucur ca in noul cod rutier sunt categorii iar mopedele sunt in alta ,aparte .Ca pana acuma toti soferii de pe drum ne bagau in acceasi oala cu scuteristii si de ce sa platesc eu oalele sparte de ei?

O alta prevedere buna e obligativitatea carnetului pt ei. Ori se civilizeaza ,ori circula cu altceva (cu bicicleta?) . In plus ,daca au 'suflat' o bere ,le 'sufla' politia un dosar penal .

Asta cu urmele de franare de pe incaltaminte seamana izbitor cu musculitele de pe far -'Ai mers tare!' , 'Nu ,ultima data cand am spalat farul am folosit o solutie de curatat vase ,care de nu o limpezesti bine, ramane lipicioasa o vreme iar viteza maxima a fost de 100km/h (pe drum european) ;dumneata ai scos mana pe geam ,din masina la 100km/h ?' Oricum ,asta e blablabla ca nu poate sa-ti faca nimic ...

Treaba cu mersul cu piciarele pe jos dureaza la fiecare scuterist pana ia un bicaseu/ceva ;pe langa ca-i sparge piciorul ,mai da si o tranta d'aia adevarata (si tot pe aceelasi picior) . Cine a avut un accident asemanator poate sa ne povesteasca ... .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut,

 

Mie mi l-a imbracat un tip taximetrist anul trecut si am fost multumita. Arata ca proaspat scos din fabrica :)

Eventual da-i un telefon si iti trimite poze. 0744 341 215 - Dan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Avand in vedere ca sezonul moto este pe sfarsite ofer gazduire la aproximativ 20 motociclete.Scurt si la obiect,pt cei din brasov sau imprejurimi,in service-ul din brasov,verificare stare baterie,redresari,densitate antigel,stare generala(detaliile la fata locului).La cerere reparatii mai complexe pe parcursul iernii.Tavi 0753402160 Pret 50ron/luna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Am nevoie de doua informatii de la vreun binevoitor de prin zona :)

  • unde pot imbraca saua in piele ? mi s-a taiat in cateva locuri, trebuie refacuta.
  • unde se poate repara un kit xenon de faza scurta, la care probabil s-a dus balastul ?

 

Mersi mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutări Corleone :alcy:

 

Balast îţi cumperi frumuşel altul, că-i mai rapid şi mai ieftin, iar pentru şa aşteaptă răspuns, o să intre un coleg de forum să te informeze.

Bagă kilometri ! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari si tie drace! :wavey:

 

Am cautat un balast in tot orasul, naiba sa il ia :D. Poate ca nu caut unde trebuie, de asta am zis sa intreb aici poate imi da cineva o locatie exacta de unde a mai cumparat si stie ca e ok.

 

P.S. Stii ca imi flicarea faza scurta si facea ca un disco-ball, dupa care dupa un timp isi revenea? Acum nu se mai aprinde deloc, am zis ca trebuie in sfarsit sa iau masuri :))

Editat de Don G.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

xenon la www.bixenon.ro - 0747961739

saua eu am retapitat-o in parc la somesul. e acolo un laborator foto, un magazin de panificatie si cred ca marochinarie ii zice la locu' unde se imbraca-n piele diverse chestii :)

Editat de anothergxg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Mersi pentru siteuri, am sa incerc la bixenon.ro si la rd-xenon.ro sa vad care ofera produse de calitate mai buna.

anothergxg: daca zici ca ti-ai retapitat saua acolo in parc la somesul si ai fost multumit, o sa bag si eu o fisa :D.

 

Multam fain pentru indrumari. :thanks:

Editat de Don G.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Mersi pentru siteuri, am sa incerc la bixenon.ro si la rd-xenon.ro sa vad care ofera produse de calitate mai buna.

anothergxg: daca zici ca ti-ai retapitat saua acolo in parc la somesul si ai fost multumit, o sa bag si eu o fisa :D.

 

Multam fain pentru indrumari. :thanks:

la xenon, piata e plina de chestii chinezesti, deci cam aceleasi produse si preturi le au ambii. diferenta e ca la bixenon iti asigura si montaj.

legat de retapitare, sa ceri inainte sa vezi materialele, eventual sa-ti dea 2-3 variante. io m-am dus, i-am lasat saua si m-am intors dupa ea si n-am fost foarte fericit de materialul folosit, insa calitatea executiei e buna.

Editat de anothergxg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

cate ceva din echipamentul de speed ce imi prisoseste ca am trecut pe chopper....

 

/index.php?/topic/477263-bursa-locala-brasov/page-2

 

In afara de costumul vanucci care s-a dat



S-au dat si cizmele....la geaca HONDA se mai fac ceva reduceri de bun simt



.

Editat de Thunder Rock
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Ce vulcanizari gasesc in brasov, unde sa schimb cauciucurille la un f650gs Dakar?

 

Am cauciucurile noi cumparate, Acum motocicleta se afla in afara orasului, si are pana pe spate. Oare pot veni cu ea in oras pe pana vreo 15km?

Camere de cumparat stie cineva unde pot gasi in brasov ? am nevoie de 90/90 r21 si 130/80 r17

 

Cauciucurile moto se echilibreaza dupa montaj?

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Ce vulcanizari gasesc in brasov, unde sa schimb cauciucurille la un f650gs Dakar?

 

Am cauciucurile noi cumparate, Acum motocicleta se afla in afara orasului, si are pana pe spate. Oare pot veni cu ea in oras pe pana vreo 15km?

Camere de cumparat stie cineva unde pot gasi in brasov ? am nevoie de 90/90 r21 si 130/80 r17

 

Cauciucurile moto se echilibreaza dupa montaj?

 

Multumesc

Recomand cu incredere vulcanizarea de pe Str.Vidin.

Daca nu mai ai nevoie de cauciuc si camera poti merge si pe pana acea distanta,dar grija mare sa nu strici jeanta.

Cauciucurile se pot echilibra,dar nu prea-i vad rostul.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Pe str Vidin intr-o curte(de obicei ocupati si sictiriti in sezon,acum nu stiu; la girator la sergiana din directa gara mare mergi inainte si prima str la dreapta),in spate la salsa lap dance(din aceeasi directie gara mare,faci stg la girator la faget-primul rond- si a 3a str la dreapta,vulcanizarea tot intr-o curte pe partea dreapta) si daca nu ma insel mai au cei de la Moto bartolomeu.Cam atat stiu.Daca nu te descurci,ai nr meu mai jos in semnatura si te ajut cu mare placere.Toata stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...