Sari la conținut

Informatii Utile Pt Brasoveni


Skywalker
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 949
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Multumesc mult. O sa dau o fuga pe acolo.

acum vreo 2-3 ani, pe Calea Feldioarei nu mai stiu exact daca Fabory sau alt magazin, pe persona fizica nu iti vindea, noroc ca eram cu un prieten care avea firma si am cumparat 12 surubele....pe firma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost ieri la Fabory, pe Calea Feldioarei. Vand la bucata, dar trebuie sa iti faca factura pe firma. Pentru 4 suruburi de 5 lei am facut factura :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu caut blana de oaie . a mea s-a distrus cu ocazia curatarii...

daca vedeti pe undeva , sau aveti una care nu va trebuie, dati va rog un semn.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva unde se face echilibrare pt roti de motocicleta in BV? Zona Bartolomeu, orasul vechi, preferabil...

 

 

 

 

 

 

Si eu caut blana de oaie . a mea s-a distrus cu ocazia curatarii...

daca vedeti pe undeva , sau aveti una care nu va trebuie, dati va rog un semn.

Multumesc.

 

Am vazut blana de oaie la magazinele artizanale de pe marginea drumului. Asta era in drum spre Sovata din Odorhei, acum 2 ani. Presupun ca gasesti si la Bran. Problema e ca nu prea am vazut de culoare neagra, decat albe. Si nu prea gasesti o bucata mica, trebuie sa cumperi toata oaia. :D

Editat de aship
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva unde se face echilibrare pt roti de motocicleta in BV? Zona Bartolomeu, orasul vechi, preferabil...

Am fost la vulcanizarea de pe Pictor Luchian, si nu se mai baga la motoare, apoi la vulcanizarea de pe Vidin si mi-au zis ca schimba cauciucul daca le duc roata gata demontata (neavand scule la mine nu au vrut sa-mi dea cateva chei ca sa dau acolo roata jos), asa ca in final am ajuns la Motto. Acolo am stat cu mainile in buzunar. Au demontat baietii roata, au schimbat cauciucul, echilibrat, si montat inapoi. Total 35 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ptr roluit era un nene in Sfantu Gheorghe foarte apreciat. Cat despre vulcanizari, da, din pacate si-au cam luat-o in cap toti. Prea multa bataie de cap si timp pierdut ptr ei sa dea o roata jos si sa o puna inapoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

0723435302 - Moldvai Mihaly, Str. 1Mai 69, Sf. Gheo - aste sunt datele de acum vreo 3-4 de cand am fost ultima oara la el. spor.

 

(al tau e 1150RTu alb de pe Avram Iancu? - faina scula)

Editat de m4v3rick
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la vulcanizarea de pe Pictor Luchian, si nu se mai baga la motoare, apoi la vulcanizarea de pe Vidin si mi-au zis ca schimba cauciucul daca le duc roata gata demontata (neavand scule la mine nu au vrut sa-mi dea cateva chei ca sa dau acolo roata jos), asa ca in final am ajuns la Motto. Acolo am stat cu mainile in buzunar. Au demontat baietii roata, au schimbat cauciucul, echilibrat, si montat inapoi. Total 35 lei.

 

 

@aship - Vulcanizare/echilibare pe strada Vidin numaru 12.

 

 

O sa merg pe Vidin ca e mai aproape si oricum desfac rotile. Daca nu rezolv, ramane motto. Multumesc pt. sfaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Magazinul motto din bartolomeu, compelxul din autogara RAT, capatul lui 5, au si service si vulcanizare moto, deci iti poti face si montajul la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt nou pe aici! Vreau sa stiu de unde pot cumpara niste cauciucuri pentru o yamaha r6 si o prelata.

Vreau si un pret estimativ.

Multimesc

Poti sa incerci si la Moto24

www.moto24.ro

 

Pe Avram Iancu, la intersectia cu Scolii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt nou pe aici! Vreau sa stiu de unde pot cumpara niste cauciucuri pentru o yamaha r6 si o prelata.

Vreau si un pret estimativ.

Multimesc

Salutare,

 

Pentru husa moto va asteptam la magazinul nostu sa va alegeti din stoc sau puteti consulta site-ul www.oxfordmoto.ro, iar pentru anvelope vizitati www.pneurimoto.ro sau ne puteti transmite datele specifice la email: brasov@mymoto.ro pentru a va face o oferta personalizata.

 

Weekend placut si asfalt uscat!

» Post actualizat in 10 Jun 2015 05:52

Salutare,

 

SERVICE MYMOTO BRASOV - Am redeschis!

Verificarea motocicletei gratuit! Anvelope, jocuri rulmenti, electrica, franare si multe alte aspecte! Programeaza-te telefonic la 0720.285.805!

 

Drumuri bune!

 

 

post-14474-0-43976700-1433915502_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Exista vreun strungar/prelucrator prin aschiere in Brasov de care sa ne putem folosi? Am nevoie sa re-fac o bucsa pe care tocmai am pierdut-o ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, in spate la maxi paint e un strungar f bun. Apeleaza cu incredere...

 

Multumesc. Deocamdata am rezolvat, dar e bine de stiut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare brasoveni,

Intentionez sa fac o tura in curand pe Transfagarasan, si m-am gandit sa o iau de la CJ inspre Sighisoara, dupa care Agnita, de unde ar fi mai multe variante, una inspre Arpasul de Jos (pe google street view pare drum neasfaltat, deci cam pica), sau Agnita - Voila prin DJ 105 care pare mai ok, sau Bradeni - Fagaras (fara sa mai trec prin Agnita), si acesta pare asfaltat, dar mult mai rau. Puteti sa ma ajutati careva cu starea actuala, care varianta este mai ok pt un cruiser? Mersi mult & anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...