Sari la conținut

Informatii Utile Pt Brasoveni


Skywalker
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 949
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Domnilor brasoveni, un cunoscator si pasionat in ale Simsonului gasim prin preajma? Nu de alta, dar am si o eu bijuterie din asta!

Un Simson 425 S din 1960 (nu scrie nicaieri ca ar fi AWO) si vreau sa o slefuiesc! Bijuteria!

Adica sa ne sfatuim si sa vedem ce si cum e mai bine sa facem la batranica, si ca in orice situatie asemanatoare, e bine sa ai pe un pasionat alaturi, un pasionat cu parul alb, de preferat, si cu o bogata experienta in ale Simsonului.

 

Deci, ne vedem la un pahar de ... ce o fi (vin fiert pe vremea asta) si sa punem cumva tara la cale?

 

Se ofera cineva sa mai iasa din rutina?

Va astept cu drag!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

In BV era Loti (din Sacele),dar el a plecat,dar stiu ca se ocupa de amortizoare spate,nu stiu daca si de cele de voblaj. Tot de amortizoare spate,parca se ocupau ceva tovarasi din Targu Secuiesc,zona aia, care erau destul de cunoscuti,mai ales in lumea enduro/cross. Cred ca mai poti intreba la orice service de amortizoare spate, in principiu e cam acelasi sistem minus arcul (cum e la amortizoarele spate).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salut,

 

as avea nevoie de un mic ajutor, daca se poate oferi cineva sa ajute.

Am gasit o Yamaha TDM 900 (click aici pt link) de vanzare in Brasov, si ar prinde bine daca e cineva din Brasov dornic sa ajute, sa vada motorul.

Eu sunt din TM, si cel putin in perioada imediat urmatoare nu pot sa ajung pana in Brasov.

 

M-ar interesa:

- estetic: ce defecte vizibile are (zgarieturi, etc); daca uzura ar corespunde cu kilometrii pe care ii are

- tehnic: daca e ceva ce nu pare in regula (atat cat se poate vedea/auzi/simti, fara proba in mers).

 

Am vb cu proprietarul, si il da in proba doar cu banii jos (si sunt de acord cu el in privinta asta).

El mi-a zis unele lucruri, dar ar prinde bine si o parere neutra. Poate mi-a scapat ceva sa intreb, si daca as vedea motorul in fata si m-as invarti in jurul lui mi-ar sari ceva in ochi.

 

Fac cumva sa ajunga niste beri la persoana care se ofera sa ajute.

 

Multumesc.

Editat de v1n3ri
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut,

 

as avea nevoie de un mic ajutor, daca se poate oferi cineva sa ajute.

Am gasit o Yamaha TDM 900 (click aici pt link) de vanzare in Brasov, si ar prinde bine daca e cineva din Brasov dornic sa ajute, sa vada motorul.

Eu sunt din TM, si cel putin in perioada imediat urmatoare nu pot sa ajung pana in Brasov.

 

M-ar interesa:

- estetic: ce defecte vizibile are (zgarieturi, etc); daca uzura ar corespunde cu kilometrii pe care ii are

- tehnic: daca e ceva ce nu pare in regula (atat cat se poate vedea/auzi/simti, fara proba in mers).

 

Am vb cu proprietarul, si il da in proba doar cu banii jos (si sunt de acord cu el in privinta asta).

El mi-a zis unele lucruri, dar ar prinde bine si o parere neutra. Poate mi-a scapat ceva sa intreb, si daca as vedea motorul in fata si m-as invarti in jurul lui mi-ar sari ceva in ochi.

 

Fac cumva sa ajunga niste beri la persoana care se ofera sa ajute.

 

Multumesc.

 

Ai gasit pe cineva sa se uite la motoreta? Mai e de actualitate. Daca da, te ajut eu. Te rog mesaj pe privat, telefon (in semnatura), mail (tot in semnatura)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salutare.

Pe cine recomandati din zona pentru reparatii carene? Mai exact am nevoie de reparat cateva fisuri, prinderi, o zona topita de toba si probabil revopsit/colantat.

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. are cineva un rezervor de plastic de ceva cross? am nevoie sa testez pe al meu DRZ daca pot adapta altceva ... ( sunt prea limitat ca autonomie)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut, maine o sa ajung prin Brasov cu motoreta, o sa am treaba la etapa de viteza in coasta, pe la livada postei/starada dupa ziduri (e un liceu acolo). SUnt probleme cu politia locala daca las mobra pe trotuar pe langa vreun stalp? e vreun loc anume prin zona pe unde se parcheaza mobrele?

Multumesc in avans de ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, de pe google maps vad ca ma pot strecura in fata bibliotecii undeva. Am zis sa intreb, ca la Brasov am vazut ca e ordine si disciplina si sa nu iau vreo amenda degeaba.

O zi buna!

Linistit poti parca in fata bibliotecii, pe trotuar,chiar si dupa ziduri (cum te uiti la biblioteca in partea stanga) sa stea la umbra ..... nu are nimeni nimic cu tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Imi incerc norocul aici. Exista cineva cu o viroaga 535 ? As vrea sa vad cum e pozitia pe ea si daca mi se pare comoda. Evident, doar pe loc :)). Din pacate nu am niciun prieten motociclist si nici nu cred ca sunt prea multe in bv ( eu am vazut doar 2 de 250 in bv)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut! Am o problema si mai exact mi s-a rupt cablu de acceleratie la un SUZUKI GSXR 600 2006, astazi pe drum eu venind din Constanta cu motorul. Am reusit sa-l aduc pana in Brasov , ideea este daca ma poate ajuta cineva cu un cablu sau un mecanic sa ma ajute ? Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Salut băieți!...Cam de mult nu s-a mai scris pe aici....M-ar interesa la ora actuală de unde va mai lua-ți ulei, filtre, anvelope....accesorii...?... Mulțumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...