Sari la conținut

Informatii Utile Pt Brasoveni


Skywalker
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 949
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca intereseaza pe cineva. Inmatriculare motoreta adusa de afara m-a costat in Brasov in aprilie 2017:

 

- RAR (carte/identificare individuala) 370 ron

- numar preferential + talon 100 ron

- asigurare o luna 50 ron

 

Am rotunjit sumele. Total 520 ron

 

Sfatul meu: faceti de acasa contract si in limba tarii respective si in limba romana, scapati de cheltuiala pe traducere. Eu asa am avut, si nu au comentat nimic domnii de la inmatriculare. Ba chiar m-au felicitat pentru idee. Gasiti la linkul de mai jos contracte in diferite limbi.

 

/index.php?/topic/442348-acte-in-format-electronic/

 

Eu am folosit contractul atasat.

 

Alte detalii: la RAR pt motorete nu astepti mult. Te programeaza a doua zi, maxim doua zile. Mare avantaj!

Pentru placute, mergeti la inmatriculari pe la 6 jumate, 7 fara ceva dimineata, prindeti bon de ordine pentru aceeasi zi garantat, a doua zi dupa pranz va dati cu motoreta.

 

Succes nemasurat!

Contract_vanzare_cumparare_RO_DE.doc

Editat de AWD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Stiti de unde as putea cumpara din Brasov suport de numar? Ultima data am cumparat de la MOTTO cand erau pe Iuliu Maniu, dar asta a fost demult, stiu ca s-au mutat in Bartolomeu, dar poate si-a cumparat cineva suport de numar de curand si ma poate trimite la sigur. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti de unde as putea cumpara din Brasov suport de numar? Ultima data am cumparat de la MOTTO cand erau pe Iuliu Maniu, dar asta a fost demult, stiu ca s-au mutat in Bartolomeu, dar poate si-a cumparat cineva suport de numar de curand si ma poate trimite la sigur. Multumesc!

Moto24 (Avram Iancu) sau Powersports (zona Faget)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat la unul si am incercat sa l contactez pe altul pe fb ( il am si la prieteni dar tot nu citeste :/) inca caut :))

» Post actualizat in 02 Jun 2017 18:16

Salutare tuturor! Vreau sa va las un pont in caz ca vreri sa va echipati partenerele pt motocicleala. La powersport au f multe geci Shox Tiana la 267 de lei noi noute ^^. Eu am stat mai intai sa iau prietenei mele echipamentul ca vreau sa fie safe si am cautst prin toate magazinele si am fost si la romexpo sa vad ce au, insa nu ma asteptam sa gasesc in brasov :))

post-94136-0-23558000-1496427070_thumb.jpg

post-94136-0-32998200-1496427099_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Atentie

 

In zona giratoriu Bartolomeu si intrarea pe Lunga, este mult ulei sau motorina pe jos - niste sute de metri patrati.

 

Banuiesc ceva scurgere accidentala ca sunt pompierii si politia la fata locului.

 

Prima banda au inchis-o ei, dar este murdar pe jos pana spre comisariat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

M-ar interesa si pe mine daca exista. Pentru un rezervor cu vreo 2 infundaturi

 

Am fost. Nu m-au convins. Nu recomand. Bucuresti, Turbocon. Acolo s-au reparat rezervoare infundate.

» Post actualizat in 21 Sep 2017 05:31

Salut,

Stie cineva unde pot gasi un surub ca asta? Este de la maneta de ambreia.

Multumesc anticipat

 

Posibil nicaieri. Strungarul ruleaza!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Era o firma langa reprezentanta Suzuki din Noua.

 

Eu zic ca mai bine decat au gandit ca functionare japonezii nu iese, poate doar estetic mai frumos.

 

Sfatul meu: baga banii respectivi in benzina

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, vezi ca mai sunt unii in Sacele,pe bulevardul principal. Eu la ei am apelat cand mai era de facut un cot la toba aftermarket, a fost vreo 80 de lei, iar alta data cand am fost la ei pt o teava un pic indoita si sudata mi-a luat 60.

http://www.ambient-srl.ro/index.php/service-auto-specializat-tobe-de-esapament-evacuare-ambient-srl-sacele-brasov

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin iar :)) Ma gandeam la inceput de sezon sa incercam sa ne adunam mai multi si sa facem un tur de constientizare a prezentei noastre in trafic. Stiu ca se face prin bucuresti si poate si in alte orase. La noi in brasov habar n-am. Si daca ne adunam 5-6 persoane tot e ceva. Ma gandeam sa mergem prin toate cartierele brasovului( mers frumos , fara sa ne bagam intre masini , etc.). La final poate ne adunam si la o terasa in centru pentru un suc sau o bere fara alcool. Ce parere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Merci baieti. Stiu ca nu iese mai bine ca treaba facuta de japonez (nici macar estetic) dar tot vrea sa incerc temporar. Doar finala vreau si sa fie si cu senzorul o2 ca sa nu fac vreo "dauna"

chiar daca ramane sonda la loc .....e posibil ca modificand evacuarea finala sa ii cam bata lantul senzorului ....si de acolo si amestecului ....grija cu modificarile la evacuare ca nu sunt doar niste tevi strambe .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...