Sari la conținut

Informatii Utile Pt Brasoveni


Skywalker
 Share

Postări Recomandate

cum spune si titlul, aici sa strangem ceva info utile.

 

cate ceva de pana acum:

- singura statie unde s-a putut face ITP pt moto - autobaza Codreanu (Rulmentul) - pret aprox 40-50 RON.

 

- loc de intalnire local - in fiecare miercuri - ora 19:00 - Livada Postei -in fata Bibliotecii G.Baritiu

 

- magazin pt accesorii ieftine - Top Auto ( str. Lunga) - filtre de ulei, aer, bujii, etc...Preturi f bune si aduc repede cam orice ( eu nu am luat, dar il recomanda multi)

 

- Cataloage Polo 2005,Polo 2006, Louis 2006, Hein Gericke 2006 - disponibile la mine oricand

 

- Vulcanizare care sa rezolve moto - Str. Lunga nr 120 (parca, oricum in zona aia) - f amabili,rapizi ( am fost nevoit odata sa merg la 5 vulcanizari, primele 4 m-au refuzat ca nu au presa sa scoata cauciucul ).

 

- Vulcanizare cu echilibrare roti moto - str. Pictor Luchian nr.10 ( recomandat de un forumist, par OK...cam 25 RON echilibrarea/roata)

 

- uleiuri moto : Dorin Vlad - Servicii Integrate de Distributie - Motul

0740 629 552 ( preturi f bune, cu 10 RON/litru mai ieftin decat Motul in Selgros, de ex.)

 

- magazin moto cu specializare Cross/Enduro - str. Avram Iancu, luati legatura cu Karmina - 0722 575757.

 

- reprezentanta Honda - Str. N.Balcescu

 

- magazin MOTTO - str. Iuliu Maniu ( Sanitas)

 

Care ati apelat la diverse service-uri sau "meseriasi" ,postati aici contact in caz de nevoie. Si o parere asupra pretului, ca nu se va inghesui nimeni sa i se ia si pielea de pe os.

 

Orice alte idei in acelasi sens sunt binevenite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 949
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

O sa il intreb pe prietenul care imi lucreaza mie la motoreta acum daca are timp sa se ocupe si de altele si o sa postez aici.

 

singura statie unde s-a putut face ITP pt moto - autobaza Codreanu (Rulmentul) - pret aprox 40-50 RON.

 

40 de lei fix la nenea Ovidiu :disappointed: Nu e singura, ITP la moto mai poti sa faci si vis-a-vis de RAR cica

 

P.S. Super ideea tipule :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite inca un topic bun.Toata stima Sky.

Eu mi-am facut ITP-ul la INAR (am mai zis asta),

se poate si acolo dar uni n-au avut noroc

Se pricepe la motoare si Gabone (multi il cunoasteti mai bine ca mine)

am inteles ca se ocupa mai ales de modele noi , nu de trotinete ca a mea.

Daca mai sunt ETZ-isti , pentru piese de schimb SC.MOTOR LINE SRL Tg. Mures

contact Okanyi Zoltan ( ZOLI ) 0744506624 , 0722669946.

Editat de denesu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pricepe la motoare si Gabone (multi il cunoasteti mai bine ca mine)

 

Se pricepe chiar foarte bine, dar nu prea are timp :lol: sau.. poate nu-i place de motoreta mea :sick:

Ar trebui sa il luam ostatic, sa il bagam intr-un garaj si sa il punem sa ne repare motoretele :disappointed:

 

Bai... da' chiar nu stie lumea o vulcanizare cu program prelungit unde as putea sa imi schimb o guma? Cu sau fara echilibrare. Astia de langa Salsa au de la 9 la 5 parca, si eu exact atunci lucrez :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa il luam ostatic, sa il bagam intr-un garaj si sa il punem sa ne repare motoretele :disappointed:

 

Hilar. superfaza :sick:

 

Bai... da' chiar nu stie lumea o vulcanizare cu program prelungit unde as putea sa imi schimb o guma? Cu sau fara echilibrare. Astia de langa Salsa au de la 9 la 5 parca, si eu exact atunci lucrez :crack:

 

De ce nu dai motoreta/roata la un amic care poate sa dea o fuga la un atelier, pt. reparatie, cat esti la munca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ PACASAC stiu eu o vulcanizare unde iti skimba si guma si mi se pare ca e non stop . Este pe avram iancu langa statie unde opreste 22-u.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Bah ! neatza !

 

Am eu mecanic bun si f corect, eftin bajatu' 3 la 10.000 :D)

 

Treaba e ca are f mult de lucru... daca vrei mergetzi si vb cu el.

Il cheama Mihai si are serviceul in curte la Carpatex undeva in spate .... 0723563967. Pls specificati ca mergeti din partea lu Tachemic daca e de ceva.... veti fii tratati cu totul altfel .... (suntem prieteni) :D

 

 

:lol: :crack: :D Da ... tachemik de pe net normal :kick::D:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa echilibrez si eu rotile si sa schimb guma pe spate de la cbrul meu faza e ca nu stiu cine mi le demonteaza ca toti p unde am fo au zis ca nu se pricep si ca se le duk la ei gata demontate...pe lunga la texaco akolo mi a dat ala cricu si scule sa o demontez eu ca ei nu se baga da nici eu nu le am :crack: astept infoz

Editat de QUAD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergi pe pictor luchian la nr 10.

A fost DLI, la el au stat mult pana au demontat ambele roti, centrat si pus la loc ( cbrf1000) dar asta din cauza ca meseriashul in motorete era liber si cei de acolo s-au descurcat mai greu. Dar sigur te rezolva, plus ca sansa sa nu fie iar omul acolo e destul de mica.

Si rotile au iesit bine,chiar boboc spunea DLI.( nu mai vibrau la >200)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost la educational srl ca su in zona dar cand am mers eu nu aveau cric sa mi dea roata fata jos...cum am un prieten care m a lamurit si mi a demontat si fata si spatele insa nu am gasit sa le echilbrez pe seara ca non stop si pt motoare nu e :crack: ma duck maine cu ea demontata cum o am la baietzi de pe pictor luchian :what: si apoi daca e mrg sa fac si fata desi nu mi da delok vibratzii la 200 :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal.poate uni din voi stiti deja alti nu.la rompetrol se fac n iste carduri cu un credit pe el de trei milioane pt.benzina.te duci cu buletinu si atat.ati faci cardu si dak ramai in pana de lovele te duci la romp....si alimentezi de pe card.si bani tre sai dai abea luna urmatoare sau cand ai bani.ati vine factura exact ca la telefon.tre sa achiti pana in luna urmatoare in data de 10 dak ai apelat la card dak nu nu ti vine nmk de platit.va va explica la peco ce si cum.e tare chestia.eu miam facut.dak vrei sa ai credit mai mare de tre mil....tre sa te duci cu adeverinta de salariu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

din cate stiu eu avetzi si in Codlea niste meseriasi buni ptr moroare,undeva pe langa primarie nu stiu sigur,are si ceva motoare de vanzare,piese si accesori.Cunosc pe cineva din Sercaia care lucreaza acolo zice ca e foarte dotat cu scule si stiintza.De preturi nu ma intrebati ca eu imi repar singur fieru.daca ajungeti pe acolo intrebati de Sorin din Sercaia,imposibil sa nu va rezolve.Sa nu fie nevoie de mecanici!!!!.......:lol:)))))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Culmea! Eu sunt Clujan dar stiu ca la voi este reprezentanta Uvex pe romania, o firma parca Kevin Int'l.

Habar n-am cum ii zice la strada, dar sa merg acolo stiu!

Sau pt voi nu e nimic interesant sau util la firma asta?

:crack: :lol: :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Culmea! Eu sunt Clujan dar stiu ca la voi este reprezentanta Uvex pe romania, o firma parca Kevin Int'l.

Habar n-am cum ii zice la strada, dar sa merg acolo stiu!

Sau pt voi nu e nimic interesant sau util la firma asta?

:crack: :lol: :moron:

 

Kevin International, da. Preturile prohibitive ne impiedica sa ii vizitam :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt. cei interesati:ieri s-a adus marfa noua la magazinul 'Team Motors'-Calea Bucuresti(langa Cpt Nemo).

Nu ca as face reclama la magazin(nou infiintat),dar pot face reclama la preturile ce par destul de mici.

Mi-am luat casca-230 ron,pantaloni-180 ron,manusi piele 100-ron toate NITRO.

Mai au un combinezon piele rosu...beton-1100ron.

S-aveti bafta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum am vazut eu zici pe forum ca un amortizor de ghidon este 500 de euro :crack: man sper ca in citeva luni sa trimet primu transport de motoare si piese in tara si atunci sa te ti, am tot citit aici pe forum trebuie sa fie foarte greu cind ai asa un hobi scump si nici sa nu ai bani dupa cum am spus daca totul va merge ve-ti pute cumpara piese, motoare, atv-uri si custom-uri pentru cei cu bani :lol: nu noi dar impecabile la cele mai mici preturi in Brasov, sunt din Brasov si vreau sa fac ceva pentru toti motociclisti brasoveni si nu numai

Bafta si mai vorbim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt. cei interesati:ieri s-a adus marfa noua la magazinul 'Team Motors'-Calea Bucuresti(langa Cpt Nemo).

Nu ca as face reclama la magazin(nou infiintat),dar pot face reclama la preturile ce par destul de mici.

Mi-am luat casca-230 ron,pantaloni-180 ron,manusi piele 100-ron toate NITRO.

Mai au un combinezon piele rosu...beton-1100ron.

S-aveti bafta!!!

 

au foarte mult echipament si cred ca au cele mai bune preturi din oras. Ati putea sa aruncati o privire ca au aproape de toate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...