Sari la conținut

Informatii Utile Pt Brasoveni


Skywalker
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 923
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si eu il recomand pe Radu cu toata caldura. Sambata mi-a returnat o aripa spate de cross pentru un amic, aripa ce a fost rupta in doua pe diagonala. In 2 zile era gata. Daca ti-e mai usor, poti sa vii sa-ti lasi carena la magazin (MyMoto) si te anuntam cand sa vii dupa ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare oameni buni, la mine se apropie ZIUA Z, adica, in sfarsit, ziua in care imi voi lua multdoritelesiasteptatele doua roti + motorul aferent, dar... din pacate intotdeauna e un dar, bugetu' e cam limitat si nu stiu cat ma costa "maruntisurile" (inmatriculare, asigurare, CASCO?) si sincer nici nu stiu unde sa ma duc, ca n-am mai avut de aface cu asa ceva pana acum, so pls. poate puteti sa ma indrumati spre vreo firma. Multumesc.

 

p.s. - si avand in vedere ca am "pata" pusa pe un Suzuki SV650 sau o Honda Hornet, daca aveti vre-un pont de o asa masinarie care nu-i mai veche de anu' 2000, dati-mi de stire. multam fain.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare oameni buni, la mine se apropie ZIUA Z, adica, in sfarsit, ziua in care imi voi lua multdoritelesiasteptatele doua roti + motorul aferent, dar... din pacate intotdeauna e un dar, bugetu' e cam limitat si nu stiu cat ma costa "maruntisurile" (inmatriculare, asigurare, CASCO?) si sincer nici nu stiu unde sa ma duc, ca n-am mai avut de aface cu asa ceva pana acum, so pls. poate puteti sa ma indrumati spre vreo firma. Multumesc.

 

p.s. - si avand in vedere ca am "pata" pusa pe un Suzuki SV650 sau o Honda Hornet, daca aveti vre-un pont de o asa masinarie care nu-i mai veche de anu' 2000, dati-mi de stire. multam fain.

daca te duci la vreo firma arunci banii pe fereastra... daca vrei iti zic procedura... :wink:

e de la noi sau e adusa de dincolo?

Editat de rramses
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stati asa ca poate nu am fost explicit, inca nu mi-am cumparat-o, urmeaza; is un n00b in ceea ce priveste motoarele, adica am permis, stiu cum arata, am incalecat cateva, dar nu ma pricep (inca) la problemele ascunse pe care le poate avea o motocicleta SH asa ca as prefera sa cumpar una de aici (sfatuit bineinteles de o mica armata de prieteni priceputi carora le voi ramane dator cu multi litrii de bere pentru sfaturile bune :wink: ). Inca ceva, am facut rost de ceva bani, nu multi din pacate asa ca tre sa ma descurc cu ce am si as vrea una "goala", deocamdata oscilez intre SV650 si un Hornet, fabricate in 99-2000, daca gasesc mai noi la un pret bun cu atat mai bine. Iar din cauza bugetului stramtorat as vrea sa stiu ce tre sa fac dupa ce imi cumpar un motor, unde tre sa ma duc, la politie, la asigurari, etc. si cam cat m-ar costa, deci: PLEASE HELP!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stati asa ca poate nu am fost explicit, inca nu mi-am cumparat-o, urmeaza; is un n00b in ceea ce priveste motoarele, adica am permis, stiu cum arata, am incalecat cateva, dar nu ma pricep (inca) la problemele ascunse pe care le poate avea o motocicleta SH asa ca as prefera sa cumpar una de aici (sfatuit bineinteles de o mica armata de prieteni priceputi carora le voi ramane dator cu multi litrii de bere pentru sfaturile bune :wink: ). Inca ceva, am facut rost de ceva bani, nu multi din pacate asa ca tre sa ma descurc cu ce am si as vrea una "goala", deocamdata oscilez intre SV650 si un Hornet, fabricate in 99-2000, daca gasesc mai noi la un pret bun cu atat mai bine. Iar din cauza bugetului stramtorat as vrea sa stiu ce tre sa fac dupa ce imi cumpar un motor, unde tre sa ma duc, la politie, la asigurari, etc. si cam cat m-ar costa, deci: PLEASE HELP!!!

pai daca o iei de aici e si mai usor... dupa ce iti rezoli cartea de identitate intr-o zi ti-ai rezolvat restul de acte si in 2-3 zile ai numerele...

cand esti hotarat si ai motorul da-mi un pm si iti zic exact unde si ce trebuie sa faci e foarte simplu :)

...berea o bem dupa... :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze pt incidentul creeat....dar avem o angajata noua care inca nu stie ce si cum!! daca crezi ca nu vrei cagula poti sa te intorci sa-ti returnez banii..sau sa iti returnez diferenta de bani..cum vrei tu!!

salut!

Editat de pasagerul_perfect
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze pt incidentul creeat....dar avem o angajata noua care inca nu stie ce si cum!! daca crezi ca nu vrei cagula poti sa te intorci sa-ti returnez banii..sau sa iti returnez diferenta de bani..cum vrei tu!!

salut!

 

Bai Cristina nu-ti mai bate capu cu toti fustratii...

In primu rand nu cred ca l-a obligat nimeni sa scoata banii din buzunar sa-i dea pe cagula aia... ca dupa aia sa vina sa behaie p'aici...

 

@Alexis vezi ca s-au luat si altii de tine cu posturile inutile...

Nu-ti convine nu cumpara!!!

Si te mai caci pe tine cu "baietii cu A4-uri", golfuri 1,9TDi... etc... si faci scanadal pt 10 lei...

Iar ai plesnit muci-n fasole... mai bine taci dreaq...

 

Ia uite bah ce mi-a sarit mustaru....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea e ca noi chiar incercam sa facem ceva si sa multumim pe toata lumea nu vreau sa ne vorbeasca lumea de rau ,ca nu e intentia noastra sa "tragem in piept" pe altii......

ma enerveaza faptul ca oameni de genul ajung sa ne faca reclama proasta, asa de la inceput si nu ne dorim asta!mai bine un client multumit decat unul nemultumit! asta e! fac si eu ce pot! lasa ca vine sefu'acasa :kiss: si face el ordine! :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Cristina nu-ti mai bate capu cu toti fustratii...

In primu rand nu cred ca l-a obligat nimeni sa scoata banii din buzunar sa-i dea pe cagula aia... ca dupa aia sa vina sa behaie p'aici...

 

@Alexis vezi ca s-au luat si altii de tine cu posturile inutile...

Nu-ti convine nu cumpara!!!

Si te mai caci pe tine cu "baietii cu A4-uri", golfuri 1,9TDi... etc... si faci scanadal pt 10 lei...

Iar ai plesnit muci-n fasole... mai bine taci dreaq...

 

Ia uite bah ce mi-a sarit mustaru....

 

 

Taie o vena... era vb de gest nu de bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ALEXIS SI EU AM DAT PE O CAGULA DIN AIA TOT ATIT SI TOATA IARNA CIT AM UMBLAT CU MOTORU N-AM SIMTIT FRIG PE OBRAJORI.....AIA E O CAGULA PROFI DIN CITE VAD TE DEPASESTE .....

TAIE UN CIORAP SI FA-L CAGULA CA NU TE COSTA,ADU CAGULA INAPOI CA O CUMPAR EU CA VINEEEE SEZONUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

ALL THE BEST........

 

O INVITATIE DE SEZON.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ALEXIS SI EU AM DAT PE O CAGULA DIN AIA TOT ATIT SI TOATA IARNA CIT AM UMBLAT CU MOTORU N-AM SIMTIT FRIG PE OBRAJORI.....AIA E O CAGULA PROFI DIN CITE VAD TE DEPASESTE .....

TAIE UN CIORAP SI FA-L CAGULA CA NU TE COSTA,ADU CAGULA INAPOI CA O CUMPAR EU CA VINEEEE SEZONUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU

ALL THE BEST........

 

O INVITATIE DE SEZON.......

super tare trupa Lamb of God. :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacasac.... cred ca tre sa mutzi niste posturi de pe topicul asta. Doar de-aia s-a facut topicul Offfffffff topicccccccccccccccc. sau ma inshel.

Eu va cred ca e iarna si fierbe sangele in noi cu fiecare ninsoare care mai apare darrr..... parol de honor..... controlatzi-va!, si va "certati acolo unde trebe"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Aveti grija pe drumul spre poiana, pe strada Stejarisului e plin de noroi. Strada Stejarisului e chiar dupa acul de par, cum urci. Daca veniti cu viteza de sus, mai ales ca e linie dreapta, riscati sa faceti poc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti grija pe drumul spre poiana, pe strada Stejarisului e plin de noroi. Strada Stejarisului e chiar dupa acul de par, cum urci. Daca veniti cu viteza de sus, mai ales ca e linie dreapta, riscati sa faceti poc.

La fel este si pe Rasnov-Poiana.Imediat cand se intra in poaiana este o mocirla infernala generata de ceva santier din zona.Aveti grija.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fel este si pe Rasnov-Poiana.Imediat cand se intra in poaiana este o mocirla infernala generata de ceva santier din zona.Aveti grija.

 

 

Si unde mama draq sunt aia de la drumuri si poduri, sa le f ... o amenda, sa vad si eu 1ul caz de acest gen din Romania . Nu de alta, dar legislatie exista, insa .......

Macar un reportaj pe la TV, poate se opinteste careva sa vare un microfon in botul celor abilitati sa "coafeze" drumurile si sa dea si amenzi; nu de alta , dar firma de constructii e a vreunui oligofren sus-pus care ne scuipa de la inaltime. Degeaba imi vars eu nervii p-aici, chiar degeaba .... So , fuck them cu mic, cu mare !!! :) :P :)

 

ps: la viitoarele alegeri votez cu BECALI si ma retrag la manastire apoi pt vreo 3 ani, sa ma purific :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFERTA MyMoto Tuning

 

post-8325-1202555695_thumb.jpg + post-8325-1202555705_thumb.jpg = 21 lei

 

:)

 

Super oferta, baieti super seriosi, preturi conforme! Ii recomand cu toata caldura! Mult prea ieftine produsele! :) :D

 

Aveti grija pe drumul spre poiana, pe strada Stejarisului e plin de noroi. Strada Stejarisului e chiar dupa acul de par, cum urci. Daca veniti cu viteza de sus, mai ales ca e linie dreapta, riscati sa faceti poc.

 

Si nu numai! Tot brasovul e P.R.A.F. dupa ce au trecut nametii! Grija mare pe str. Harmanului Craitar triaj, pe ambele sensuri, gropi, nisip, pietris si toate cele pe benzile 1. Pe str. Crinului, portiunea de drum super s-a crapat unpic si sunt multe hartoape cum treci pe sub pod. Asfalt uscat tuturor! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dane stai, nu lua foc, ca iei degeaba; asta vara, pe DN1, intre Ghimbav si Codlea, unde e balastiera, dupa pod, sunt facute "bai" speciale ptr. camioane sa-si spele cauciucele de jeg si noroi, iar langa ele e poteca facute de gigi duru' soferu, ca doar no sa ude el bunatete de guma, unde mai pui ca dupa ce ies in "Drumul National" lasa in spate o dara de juma de Km de nisip/noroi ud; dintr-o data m-am simtit ca pe poteaca de munte nu pe DN1 si eram cu bitza, nu cu motoru'

 

p.s. astia de la drumuri si poduri nu repara ditamai craterele si canioanele din sosele si tu vrei sa le pese de noroi.

 

p.s.2. hai noroc si "asfalt uscat" si curat, daca gasiti! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...