Sari la conținut

Tatuaje


sacal
 Share

Postări Recomandate

caut de 2 saptamani pe net un tatuaj care sa ma multumeasca.

vreau unu care chiar sa insemne ceva, un simbol, o chestie pre crestina samd

pe de alta parte nu sunt chiar 100% ca odata gasit modelul o sa mi-l si fac. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 659
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

dupa parerea mea singurele tatuaje care merita sint alea in stil yakuza : color, si pe tot corpul.

adica daca tot faci o treaba, fa-o ca lumea.

mizgalituri si puchinete facute ca-n puscarie vezi la toata lumea... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tribalele alea mari si complicate sunt ca lumea, faza e ca singurele regiuni ale corpului pe care un tatuaj se pastreaza intact toata viata sunt ceafa, antebratele si gambele. In rest... pui burtica, se lasa pielea, tatuajul se face ca naiba; sus pe brat daca ai un biceps mai dezvoltat, te lasi de gantere, se stringe si pielea iar nu mai e ce-a fost. :P

Si mai e si mentalitatea nationala de cacao, daca ai tatuaj esti neaparat infractor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa c-am vazut eu niste dudui cu niste tatuaje plasate strategic, si nu zicea nimeni c-ar fi infractoare :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-o vreme eram inebunit dupa tattoo art. Mi-am facut primul [si singurul deocamdata] tatto la intilnirea de la Sibiu din 98'. Cu o zii inainte sa implinesc 18ani. Cam ala o fost cadoul meu. Este un motiv destul de banal [am aflat io mai tirziu :P ] Eye of Horus pe umarul drept

Mo costat echivalentul la 2$ pt ca artistul ramasese rafa bani de alcol tocmai Simbata seara cind era chefu mai tare. Eram si io cam pilit si nu mi-o trebuit multa convingere. Dar n-am regretat.

Cind m-am mutat in State eram convins ca o sa ma umplu the tatuaje, da cind am vazut pretzurile mi-o picat fatza. Din cite am intzles tattoo-ul meu facut in US m-ar fii costat peste 150$. Si este intr-o singura culoare cam 6cm patratzi. screwy.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tribalele alea mari si complicate sunt ca lumea, faza e ca singurele regiuni ale corpului pe care un tatuaj se pastreaza intact toata viata sunt ceafa, antebratele si gambele. In rest... pui burtica, se lasa pielea, tatuajul se face ca naiba; sus pe brat daca ai un biceps mai dezvoltat, te lasi de gantere, se stringe si pielea iar nu mai e ce-a fost.  :)

Si mai e si mentalitatea nationala de cacao, daca ai tatuaj esti neaparat infractor.

Nu sunt chiar de acord cu tine! eu am un tatuaj facut la 18 ani, la glezna, si nu imi pare rau ca l-am facut deloc. Nici nu cred ca ma crede lumea infractoare... :D :P pe la 50-60 de ani cred insa ca o sa fie o problema, sa vezi pe strada o bunicuta tatuata... dar sper ca pana atunci procedeul de indepartat cu laser sa fie mai eficient. acum am inteles ca lasa urme

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cind m-am mutat in State eram convins ca o sa ma umplu the tatuaje, da cind am vazut pretzurile mi-o picat fatza. Din cite am intzles tattoo-ul meu facut in US m-ar fii costat peste 150$.

eu pe al meu l-am facut acolo si m-a costat 70$, si e mic pe glezna dar e colorat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt misto rau alea deasupra fundului la gagici

eu vreau sa pun unu pe umar. o chestie care la cine stie ce trib tampit aduce noroc, un zeu aztec, sa aiba maxim 10 cm2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai ce sa zic

sunt si angajat si am si unde sa mananc

si vreau tatauaj pe umar nu pe gat. si nu caractere japoneze. senchiu oricum :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tataujele ma incanta enorm. Nu am reusit sa-mi fac tatuaj (tatuaje). Imi doresc un tatuaj, dar nu stiu de cce nu mi-am facut!??!?! Sper ca in curand il voi face.

Ideea ca "ma voi plictisi de el" mi se pare o tampenie fara limite, din motivul ca se poate scoate. Omenirea progreseaza, deci in curand vom putea sa ne scoatem tatuajele fara sa ramana nici cel mai mic semn!!

Ca model ... eu am fost acum 2 luni la Biserica Sf. Nicolae din Demre (Turcia) si am vazut ocolo o cruce foarte reusita, in plus sunt ortodox ... as vrea sa-mi fac un fel de bratara pe brat ... un soi de tribal in care sa fie bagata si crucea respectiva ... Nu stiu !! ... E o idee!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I love tattoos!!! Asta pana sa-mi fac vreo 2.. :P Toti prietenii mi-au spus ca nu doare, e floare la ureche, d-astea.. Al doilea n-a durut insa la primul ma simteam de parca dadea cineva gauri cu bormasina in mine!

Totusi nu-mi pare rau!

Nu prea mi-a iesit bine poza ca nu mai am baterie si pt flash!

post-40-1070786619_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care cauta un model de tatuaj recomand http://www.tattoos.com/. (swarms of tattoos)

 

... Timp sa aveti sa vizitati toate studiourile mentionate acolo si toate galeriile de modele ... sau ... mai stii ... poate o sa va faca sa deveniti si mai indecisi .... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...