Sari la conținut

Tatuaje


sacal
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 648
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

te informez eu k aici in alba iulia la salon taxeaza la cm2 :lol: am fost in cj doar la un salon din itamplare am intrat sa vad ceva modele si tot la cm2 taxa :D un prieten di pitesti mi-a zis k acolo taxeaza la ora ...de asta nush ! :cheers:

 

 

nu cred ca e fre-un artist care sa taxeze la cm2. legea ii obliga pe cei cu saloane autorizate sa afisheze un pretz. dar nu cred ca un spate plin cu tribale se poate taxa la acelashi pretz cu un spate plin cu o poveste.....

de ex. asta....sa-l taxezi la acelasi pretz cu asta...sau cu asta....

 

 

 

 

sau mana asta....sa o taxezi ca mana asta....

 

 

sau umarul asta....cu asta...

 

si ex sunt mii

 

 

de cautat modele recomand:

 

www.bmezine.com

 

www.anilgupta.com

 

www.darkimages.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nuka...iti dau dreptate.Bd.ul Ion Mihalache se numeste acum...fostul 1 Mai nr.42-52..Fashion Tatoo.Nu cunosc preturle dar tipii de acolo chiar au talent.Din cate stiu eu salonul este renumit,proprietar fiind Marius Niculae..sau cel putin el l-a deschis acum vreo 5 ani.Oricum..bafta...si ca iti vand un pont ...gratis :cheers:) intreaba de Merski..tipul face tatuaje de foarte multi ani!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare!

M-am decis sa-mi fac un tatuaj de 7*4cm dupa o idee primita dar rafinata de mine.

Il doresc color si am nevoie de un artist capabil sa transpuna imaginea din capul meu in realitate.

 

Sunt mai nou prin Bucuresti si ma cam grabesc. Va rog puneti aici toate informatiile de care dispuneti: cine, unde, pret, calitate.

Multumesc.

 

 

salut man..

Vorbeste cu Cirja ca are un prieten care se pricepe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Salut, sunt nou aici..dar in lumea moto sunt destul de vechi..am invatzat sa merg pe motor la 17-18 ani..am 29...intru sa va dau cate un pont in legatura cu arta corporala...cea mai inchegata comunitate a tatuatorilor din Romania o gasiti aici: www.tattoo-magazin.ro ...avezti galerie foto, avetzi forum...etc..artisti/saloane si contacte...

bafta! :crack:

Sarbatori fericite!

post-29800-1198851007_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

www.tattoo-magazin.ro este cea mai noua comunitate a, artistilor din Romania, aici gasitzi galerii foto, la tatuaje, modele de tatuaje, galerie foto body-piercing..galeriile saloanelor din Romania si nu numai...avetzi si forum, si adrese de contact...Artistii care inca nu sau inscris ..o pot face..deci ochii pe site...

Site-ul mai sustine prima revista de tatuaje & piercing din Romania...

deci avetzi de privit...invatzatzi despre ce inseamna tatuaj profesional..etc..

Bafta! :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ...... daca vrea cineva modele poate ma gasiti pe messs din greseala

si va ajut cu mare placere doar cu modele si nu cu tatuaje (am nenorocit si eu cativa oameni in tinerete) :crack::):crack:

..............caut si eu un tatoo artist pt o lucrare personala (pt mascarea unui alt tatuaj ) asa ca astept vesti !!!!

sper sa nu fiu injurat pt poze

P.S. cei care va hotarati sa va faceti mai intai probati locul unde vreti sa aflati cat de dureros e (ex. pe coloana sunt dureri mari )

post-18663-1198964915_thumb.jpg

post-18663-1198964943_thumb.jpg

post-18663-1198964980_thumb.jpg

post-18663-1198965013_thumb.jpg

post-18663-1198965074_thumb.jpg

post-18663-1198965103_thumb.jpg

post-18663-1198965138_thumb.jpg

post-18663-1198965174_thumb.jpg

post-18663-1198965444_thumb.jpg

post-18663-1198965466_thumb.jpg

post-18663-1198965485_thumb.jpg

Editat de adolf_ss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ...... daca vrea cineva modele poate ma gasiti pe messs din greseala

si va ajut cu mare placere doar cu modele si nu cu tatuaje (am nenorocit si eu cativa oameni in tinerete) :crack::):crack:

..............caut si eu un tatoo artist pt o lucrare personala (pt mascarea unui alt tatuaj ) asa ca astept vesti !!!!

sper sa nu fiu injurat pt poze

P.S. cei care va hotarati sa va faceti mai intai probati locul unde vreti sa aflati cat de dureros e (ex. pe coloana sunt dureri mari )

Salut!

www.tattoo-magazin.ro este cea mai noua comunitate a, artistilor din Romania, aici gasitzi galerii foto, la tatuaje, modele de tatuaje, galerie foto body-piercing..galeriile saloanelor din Romania si nu numai...avetzi si forum, si adrese de contact...Artistii care inca nu sau inscris ..o pot face..deci ochii pe site...

Site-ul mai sustine prima revista de tatuaje & piercing din Romania...

deci avetzi de privit...invatzatzi despre ce inseamna tatuaj profesional..etc..

Bafta!

p.s. avetzi attach cu ceva tatuaje facute de mine si mai vechi si mai recente.. tot in tema moto, mai aveam cateva cu pistoane, motoare..etc..dar nu le gasesc..:crack:

post-29800-1199305003_thumb.jpg

post-29800-1199305058_thumb.jpg

post-29800-1199305080_thumb.jpg

post-29800-1199305163_thumb.jpg

post-29800-1199305277_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si io o intrebare...La 16 ani va dati seama ca sunt cam mic de statura...arat de vre-o 14 ani :crack: ...Daca imi fac un tatuaj si cresc...nu se intinde si pielea...adica e posibil ca tatuajul sa se intrerupa????...si sa se strice???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta mi l-as face eu pe umar..sa vad daca reusesc sa ma hotarasc.

 

Referitor la "smart ass" de pe aici, nu-i baga in seama, in realitate cei mai multi nu stiu sa lege doua vorbe, pe forum sunt tatici..

 

Bafta :crack:

post-29722-1199473108_thumb.jpg

Editat de gixxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
salut.

 

am o idee pentru un tatuaj. este ceva complex, cu umbre... stiu exact ce vreau, dar problema este ca nu sunt foarte talentat la desen. asa ca poate stie cineva sa ma indrume. caut un artist, desenator, tatuator, sau asa ceva, care sa-mi poata desena ideea...

 

astept orice fel de indiciu. multumesc.

www.tattook.ro , Ovidiu

Editat de ravenitza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

cred ca pe tema asta nu s-a vorbit inca...Exista multe siteuri cu tatuaje, dar poate 10% dintre tatuaje, ne plac cu adevarat si 0,01% poate chiar ni le-am face pe pielea noastra... Asa ca, ce tatuaje aveti sau credeti ca v-ar reprezenta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am tatuaje inca; totusi am fost tot timpul fascinat de aripi..

post-11932-1231781394_thumb.jpg

Asta este tatuajul pe care mi l-as face, nu 100% ca asta da oricum pe aproape.

 

Alt tatuaj care mi place este:

post-11932-1231781495_thumb.jpg

 

my two cents..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...