Sari la conținut

Tatuaje


sacal
 Share

Postări Recomandate

Nu stiu daca mai exista un asttfel de topic, si chiar daca mai exista il reactualizam... ;)

CE TATUAJE AVETI,CE TATUAJ V-ATI FACE ...CE APRERE AVETI DESPRE ELE?!

Eu am 4,si pana acum nu m-am plictisit de nici unul...(INCA)

:ok:

:pow:

 

CATEVA POZE:

post-25017-1193670178_thumb.jpg

post-25017-1193670316_thumb.jpg

post-25017-1193670577_thumb.jpg

post-25017-1193670658_thumb.jpg

Editat de HIM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 648
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vreau sa-mi fac si eu unul dar deocamdata nu am gasit ceva sa ma reprezinte si vreau sa concep eu modelul, sa fie unic, dar tot aman de vreun an, doi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa-mi fac si eu unul dar deocamdata nu am gasit ceva sa ma reprezinte si vreau sa concep eu modelul, sa fie unic, dar tot aman de vreun an, doi.

 

Ce vrei sa reprezinte?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine imi face si mie un steag dacic, de ala cu cap de lup si coada de sarpe.

 

in liceu vroiam sa-mi fac un tatuaj care sa ma reprezinte....si vroiam sa fie mai unic.

 

tot draco-ul dacic vroiam sa-l fac....credeam ca sunt original si nu s-a gandit nimeni la asta.

chiar imi facuse un prieten de la arhitectura o varianta stizlizata in creion...cand sa-l fac anu' trecut...l-am vazut pe unu' ...si atunci :ok:... s-a dus unicitatea, dar....creca o sa-l fac pana la urma...daca nu gasesc ceva unic.

 

nu-mi plac deloc "tramp stamp" ....alea de si le fac gagicile deasupra curului....chiar mi se par de prost gust.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tatuajul e o chestie imprumutata din Oceania de marinarii englezi de pe vechile nave cu panze. La indigenii din Pacific "tatau" era un rit de trecere la maturitate, atat la barbati cat si la femei - durerea era un simbol si un catalizator al acestei treceri intr-o alta etapa a vietii.

E greu de spus ce semnificatie are tatuajul pentru un om contemporan. Poate avea un rol estetic, poate reprezenta o inscriere intr-o moda, apropo de "tramp stamp", sau intr-un grup, o ideologie, un curent - goticul, de pilda, o bravada sau o dovada pentru cineva, o marca exteriorizata de personalitate sau un fetish...

Noi ar trebui sa intelegem pe cei cu tatuaje, pentru ca tatuajele si piercingurile sunt probabil echivalentele pe corpul uman a modificarilor pe care le facem motocicletelor noastre. Un om tatuat e un om "custom".... Asa i-a placut lui sa arate la un moment dat.

O problema ar fi ca un tatuaj e greu de sters - daca ceea ce a stat initial in spatele deciziei de a face un tatuaj dispare, e greu sa dai "delete". Cu piercingurile e mai simplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O problema ar fi ca un tatuaj e greu de sters - daca ceea ce a stat initial in spatele deciziei de a face un tatuaj dispare, e greu sa dai "delete". Cu piercingurile e mai simplu.

 

Pe langa asta, impactul asupra celor care privesc tatuajele celor "pictati" este total diferit fata de ce "simt" inlauntrul lor, tatuatii. Daca vi-l faceti doar pentru voi si inimioara voastra (ceea ce nu prea cred), este ok, fiecare cu pasarica lui si respect decizia... dar daca vi-l faceti ca sa va admire cei din jur, credeti-ma ca vi-l faceti (cam) degeaba. E un fel de "cainii latra, ursul merge" sau "uite-l p-ala ce tautat este, n-a avut ce face si pe ce da banii". Mai repede ne cumparam o masina sau un motor mai rasarit care sa ne reprezinte decat sa ne tatuam. Mai repede atragem priviri in acest fel si creem invidii decat daca ne-am tatua. Si-apoi multe tatuaje sunt infecte. Dau senzatia de jeg, de mizerie, de instabilitate, de saracie... Putine mi-au placut cu adevarat si aici ma refer strict la romani. Deci nu-mi spuneti ca va tatuati doar pentru voi, ca nu va cred... Si chiar stiu ce vorbesc. Peace ! :ok:

 

Nu, nu sunt tatuat si nici nu-mi doresc. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi doresc si eu unul dar serviciul asta frate de te lasa sa faci si tu ceva cu viata ta personala

ce servici ai omule, te dezbraca la pielea goala la poarta?? :pow: :)

 

@HIM, asta am vrut sa zic, tatuajul nu poate fi obiectul unei dispute pro/contra, av/dezav deoarece este doar un moft, nu este ceva util de pe urma caruia sa tragi vreun folos. Este ceva estetic, si cum bine se spune, in gusturile omului nu te kaci. Corect era: "uite, astea sunt ale mele, ce credeti, voi de care aveti, de care v-ati face?"

 

:ok: ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de ce am zis mai sus...

Ce chestie dom'le... tocmai lucrez cu un client la un flyer. Nimic nou in asta, nu-i asa ? Numai ca flyerul este pentru cabinetul lui de TATUAJE !!!! :ok: Ma tot ameninta ca vrea si flyere pe langa carti de vizita si baner si acu' juma' de ora a trecut pe aici sa definitivam layoutul... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi doresc si eu unul dar serviciul asta frate de te lasa sa faci si tu ceva cu viata ta personala

 

depinde unde vrei sa l faci (in ce zona a corpului),cine te dezbraca la urma urmei :ok:

 

--- Mesaj completat în 30 Oct 2007 15:19 -------------

Pe langa asta, impactul asupra celor care privesc tatuajele celor "pictati" este total diferit fata de ce "simt" inlauntrul lor, tatuatii. Daca vi-l faceti doar pentru voi si inimioara voastra (ceea ce nu prea cred), este ok, fiecare cu pasarica lui si respect decizia... dar daca vi-l faceti ca sa va admire cei din jur, credeti-ma ca vi-l faceti (cam) degeaba. E un fel de "cainii latra, ursul merge" sau "uite-l p-ala ce tautat este, n-a avut ce face si pe ce da banii". Mai repede ne cumparam o masina sau un motor mai rasarit care sa ne reprezinte decat sa ne tatuam. Mai repede atragem priviri in acest fel si creem invidii decat daca ne-am tatua. Si-apoi multe tatuaje sunt infecte. Dau senzatia de jeg, de mizerie, de instabilitate, de saracie... Putine mi-au placut cu adevarat si aici ma refer strict la romani. Deci nu-mi spuneti ca va tatuati doar pentru voi, ca nu va cred... Si chiar stiu ce vorbesc. Peace ! :)

 

Nu, nu sunt tatuat si nici nu-mi doresc. :lol:

 

EU m-am tatuat pentru mine!

nu mi se pare deloc grandomanie sau stiu eu ce fitze ca mi am facut 2 indieni ... :lol:

 

--- Mesaj completat în 30 Oct 2007 15:22 -------------

ce servici ai omule, te dezbraca la pielea goala la poarta?? ;) :D

 

@HIM, asta am vrut sa zic, tatuajul nu poate fi obiectul unei dispute pro/contra, av/dezav deoarece este doar un moft, nu este ceva util de pe urma caruia sa tragi vreun folos. Este ceva estetic, si cum bine se spune, in gusturile omului nu te kaci. Corect era: "uite, astea sunt ale mele, ce credeti, voi de care aveti, de care v-ati face?"

 

;) :pow:

 

daca formulam ce va de genu "uite astea sunt ale mele..."ajungeam sa se discute despre "picturile mele" si nu asta era scopul... ma gandeam ca astfel fiecare si ar fi aratat "podoabele".

 

 

--- Mesaj completat în 30 Oct 2007 15:24 -------------

Depinde de "servici". :ok:

Sint "servicii" care te dezbraca la angajare nu la poarta. :kali:

Ia incearca sa te angajezi la "servicii" :lol: sa vezi ce control iti fac aia ca sa nu ai semne particulare. Si o cicatrice dak ai esti eliminat. :kali:

 

Eu spre ex. cand m-am inscris la ex. de admitere la Academia de polotie ,m-au dezbracat si nu mi -au zis absolut nimic la control,si pe vremea aia aveam la incheietura mainilor si in dreapta abdomenului tatuajele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un singur tattoo, mai vechi, pt. ca nu vreau sa ma umplu de "decoratiuni" fara poanta, care sa nu ma reprezinte si sa nu aiba nimic de zis.

 

Imi mai fac, pt. ca mi-au venit 2-3 idei misto de tot. De conceput grafic, o sa fac singur, ca ma pricep. Trebuie doar sa-mi gasesc tatuator de incredere.

 

 

 

Iete ici un link cu ceva tattoo flash-uri misto: http://www.bmeink.com/flash/index.html

Cine mai are, sa mai puna, sa se inspire lumea...

 

 

 

 

KEEP ROMANIA BEUTIFUL ... GET TATTOOED !!!

Editat de roadkill
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata un superb lup dacic stilizat, foarte usor de recunoscut si care, cu siguranta, nu va trece neobservat.

post-13058-1193767836.jpg

 

Si-apoi o sa zica toti ca lucrezi la Petrom iar in cel mai rau caz sa te roage sa-i "alimentezi"... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...