Sari la conținut

Vreau Sa Ma Lamuresc Odata


gabitzu16
 Share

Postări Recomandate

Am citit toate discutiile care au fost pe forum si nu mam lamurit deloc daca iti trebuie carnet sau nu la scuter ca al meu .( piaggio nrg extreme mc3 , este inmatriculat , pe talon scrie MOPED , viteza max constructiva 45 km\h , 49 cc si putere 3kw ) .

Sper ca ma poate lamuri si pe mine cineva .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu,n-o sa-ti mai trebuiasca sigur de pe 20 septembrie.acum treaba e cum sa-ti spun eu... nu prea ai voie sa mergi fara carnet daca nu are pedale dar de cele mai multe ori scapi :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu trebuie permis garantat 100% chiar daka nu are pedale tot ce este sub 49 cc nu trebuie permis .

daka ar fi faza cu pedalele ar trebui permis si pentru poket bike???

frate deci stai linistit nu ai nevoie de permis garantat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

putina scoala nu ar strica si nu e vb de o bucata de plastic care are foto ta pe ea si o arati unui politist ci pt putina legislatie mai inveti si tu semnele si marcajele de pe strada si cum ar trebui sa te comporti in trafic si multe alte chestii noi pt unii

 

si referitor la scooterul tau politia este in dilema ca nu stiu inca unde sa-l incadreze si cred ca nu-ti vor da amenda ca nu ai permis (cel putin asa am patit eu, inainte sa fac scoala am luat amenda pt altceva dar de permis nu a mai specificat ca nu-l aveam)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

umbla si tu cu casca, buletin, fara sa incalci reguli de circulatie si sa ignori politia si no sa ai treaba :disappointed: ... legea este neclara deocamdata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Sper ca ma poate lamuri si pe mine cineva .

 

 

shi la ce te-ai ashtepta???? :disappointed: :crack: :sick:

 

deschizi un topic nou cand exista deja cateva in care s-a dezbatut mult shi bine doar ca sa auzi exact aceleashi discutzii :lol:

 

 

topic closed!!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...