Sari la conținut

Intalnire moto Ploiesti (Bucov) , care vine?


adante05
 Share

Postări Recomandate

Bingoooo, ma bucur ca a revenit Bucovul, voi fi prezent de vineri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu si stiu destul de bine nu este decat o manifesatre cu ocazia zilelor orasului care nu are nimic in comun cu intrunirea moto organizata de Silver Pistons in trecut in aceeasi locatie .Drept este ca intrunirile Silverilor au fost printre cele mai reusite din tara , asa ca romanii oameni intreprinzatori incearca sa se foloseasca de renumele intrunirii Motor Rock pentru a-si face publicitate la un festival care include si seara techno auzi ;) pe cand un Guta?

De vreo doi ani stafeta organizari intrunirii de la Ploiesti a fost preluata de Heavy Riders...oameni care stiu ce inseamna o intrunire moto si care s-au descurcat in editiile anterioare-in locatia de la Paulesti- cel putin la fel de onorabil ca Silverii in trecut.

Ps.asteptam anuntul "greilor" referitor la evanimentul de anul asta. :lol:

Editat de bykerkess
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu si stiu destul de bine nu este decat o manifesatre cu ocazia zilelor orasului care nu are nimic in comun cu intrunirea moto organizata de Silver Pistons in trecut in aceeasi locatie .Drept este ca intrunirile Silverilor au fost printre cele mai reusite din tara , asa ca romanii oameni intreprinzatori incearca sa se foloseasca de renumele intrunirii Motor Rock pentru a-si face publicitate la un festival care include si seara techno auzi :wave: pe cand un Guta?

De vreo doi ani stafeta organizari intrunirii de la Ploiesti a fost preluata de Heavy Riders...oameni care stiu ce inseamna o intrunire moto si care s-au descurcat in editiile anterioare-in locatia de la Paulesti- cel putin la fel de onorabil ca Silverii in trecut.

Ps.asteptam anuntul "greilor" referitor la evanimentul de anul asta. :lol:

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu si stiu destul de bine nu este decat o manifesatre cu ocazia zilelor orasului care nu are nimic in comun cu intrunirea moto organizata de Silver Pistons in trecut in aceeasi locatie .Drept este ca intrunirile Silverilor au fost printre cele mai reusite din tara , asa ca romanii oameni intreprinzatori incearca sa se foloseasca de renumele intrunirii Motor Rock pentru a-si face publicitate la un festival care include si seara techno auzi ;) pe cand un Guta?

De vreo doi ani stafeta organizari intrunirii de la Ploiesti a fost preluata de Heavy Riders...oameni care stiu ce inseamna o intrunire moto si care s-au descurcat in editiile anterioare-in locatia de la Paulesti- cel putin la fel de onorabil ca Silverii in trecut.

Ps.asteptam anuntul "greilor" referitor la evanimentul de anul asta. :lol:

Iti dau perfecta dreptate.., dar pina se vor hotari altii sa faca o intrunire, eu, unul, ma voi duce la Bucov, cu motoristi sau fara! Trece vara si daca stau in asteptarea unei megaintruniri risc sa ratez sezonul de distractii asa ca , parerea mea, haidem cu totii la Bucov.., mai vedem cite un prieten , motorete , una alta! Cred ca vor fi destule motoare pe acolo si motoristi.., macar asa in trecere daca nu va fi de stat peste noapte! :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dau perfecta dreptate.., dar pina se vor hotari altii sa faca o intrunire, eu, unul, ma voi duce la Bucov, cu motoristi sau fara! Trece vara si daca stau in asteptarea unei megaintruniri risc sa ratez sezonul de distractii asa ca , parerea mea, haidem cu totii la Bucov.., mai vedem cite un prieten , motorete , una alta! Cred ca vor fi destule motoare pe acolo si motoristi.., macar asa in trecere daca nu va fi de stat peste noapte! ;)

 

:lol: that's the spirit!

Editat de adante05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, cred ca vin si eu vineri! .. Mi-am cam incarcat programul, dar vad eu cum il descurc! :lol: As vrea sa merg si la concert sambata! ... Sa vedem! Oricum, vin la Bucov. Mitcha zeer!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alternativa ara fi Clujul- wekendul asta este Seth On Fire Party nu? :lol:

Editat de bykerkess
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alternativa ara fi Clujul- wekendul asta este Seth On Fire Party nu? ;)

Am fost scum 3 saptamini , 1120 km, vreo 76 ltr de zeama, cam 400 lei + alte acareturi, adica voi fi la Bucov ptr a-i incuraja, si ptr ca au primi care au dat zeama[vechiul club], si ptr ca am amintiri frumoase, ca sa nu mai zic ca-s nascut in Ploiesti, mai precis am copilarit in Valea Calugareasca,Chitorani , Bucov. Adica neste chesti bai Kesule. :lol:

Editat de pedros
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost scum 3 saptamini , 1120 km, vreo 76 ltr de zeama, cam 400 lei + alte acareturi, adica voi fi la Bucov ptr a-i incuraja, si ptr ca au primi care au dat zeama[vechiul club], si ptr ca am amintiri frumoase, ca sa nu mai zic ca-s nascut in Ploiesti, mai precis am copilarit in Valea Calugareasca,Chitorani , Bucov. Adica neste chesti bai Kesule. :wave:

pai zi bre asa ca te cheama originile hai drum bun sa ai ;)

eu nu am nimic cu organizatorii evenimentului actual de la Bucov dar vreau sa informez eventualii motoristi despre ce e acolo si ce nu e :lol:

Editat de bykerkess
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prezent! in orasul meu natal !

Foarte bine Ionut, eu voi pleca azi la ora 16.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine Ionut, eu voi pleca azi la ora 16.

 

Sa vin sa dau ochii cu tine?Sa nu vin.Sa vin sa ma iau de piept cu tine?Sa nu vin.

Daca nu ploua ,cum au anuntat husenii,vin sa vad si eu ce si cum.Cu Jean Taxi ,Pantera Neagra si altii.Sper sa te gasesc treaz.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vin sa dau ochii cu tine?Sa nu vin.Sa vin sa ma iau de piept cu tine?Sa nu vin.

Daca nu ploua ,cum au anuntat husenii,vin sa vad si eu ce si cum.Cu Jean Taxi ,Pantera Neagra si altii.Sper sa te gasesc treaz.Bunu.

 

Petrica nu doarme.....Petrica se transforma!!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Petrica nu doarme.....Petrica se transforma!!! :lol:

 

Don Pedros este in forma, l-am vazut aseara.

Locatia este deosebita, preturile normale, muzica, spatii verzi ca la englezi, chiar si vremea tine cu cei sositi, nu mai spun de turul orasului care a trecut prin toate cartierele principale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ceea ce s-a anuntat, a fost foooaarte ok! Daca reclama ar fi fost reala, cred a participarea era mult mai numeroasa.

 

Cu riscul de a enerva organizatorii spun ca (deocamdata) FreeFest nu se compara sub nicio forma cu MotoRRock. Cu toate astea mi-a placut foarte mult, chiar si numarul mai mic de participanti a contribuit la o atmosfera mai prieteneasca, in rest numai de bine: paza, haleala, bautura, orice iti trecea prin cap.

 

Bafta multa baietilor din Urlati! sa speram ca la anu o sa tineti iarasi FreeFestul si ca acesta va deveni o traditie sub culorile viitorului vostru club!

 

 

Numa de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost bine !

Locatia superba, wc-uri ok, berica-mancare ok.

Avand in vedere ca nu a fost un festival dedicat in totalitate motociclistilor, a fost foarte bine !

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pun eu citeva, cert este ca mai mult imi place "adunaturile"astea mai mici.

Feclicitari baietilor din Urlati, si sa le tina al desus obiceiul.

post-39145-1275379237_thumb.jpg

post-39145-1275379251_thumb.jpg

post-39145-1275379265_thumb.jpg

post-39145-1275379281_thumb.jpg

post-39145-1275379295_thumb.jpg

post-39145-1275379322_thumb.jpg

post-39145-1275379340_thumb.jpg

post-39145-1275379363_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pun eu citeva, cert este ca mai mult imi place "adunaturile"astea mai mici.

Feclicitari baietilor din Urlati, si sa le tina al desus obiceiul.

 

Felicitari organizatorilor, cred ca a fost o intilnire placuta.

Iar tie iti multumesc pentru pozele cu fosta mea K, reusite.

sa ne revedem cu bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...