Sari la conținut

Menfest 2010


Dan Popescu
 Share

Postări Recomandate

motociclistii sunt bine primiti la Menfest 2010 ce se va desfasura la RomExpo - Bucuresti in perioada 4-6 iunie 2010.

De exemplu motociclistii :

- nu vor plati parcarea motocicletelor (vor plati numai biletul personal);

- vor beneficia de parcare separata moto, cat mai aproape de miezul evenimentelor;

- vor putea aduce motocicletele la concertul de seara;

- vor putea sa se exprime "liber" cu pacanele la ora exacta (cu premii);

- vor putea participa la unul din concursurile dedicate moto;

- vor beneficia de o zona "motorbike area"

- vor beneficia de ce vom mai putea scoate din colaborarea cu organizatorii.

Editat de Thomas
NU induceti in eroare cu anunturi eronate.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va sosi si acel moment, fara indoiala.

acum avem multa treaba insa, organizarile de evenimente (non profit, poate asta deranjaza pe cativa) ne mananca tot timpul.

 

In scurt timp voi posta si schita evenimentului, inclusiv desenele cu zona bike, parcarea desemnata moto si altele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu tot nu pricepi ca NU ORGANIZEZI NIMIC, DOAR TE MILOGESTI SI TE BAGI IN SEAMA PE LINGA DIVERSE EVENTURI?

 

Apuca-te de campanii, fluturasi, spoturi, marsuri, instructaje, excursii moto, cursuri in licee, modificari legislative, memorii pe la primarii si ministere......lasa timpeniile si reclama personala pe spatele 'numelui' AMR (ala vechi, nu 'sex-shop-ul AMoRo').

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

varza ai fost si in AMR, varza esti si afara din AMR.

 

Cand o sa inveti sa tii un document in mana cu "scrisu' in sus" sa ma suni sa-ti arat cum e cu organizarea in nume propriu sau in parteneriat cu altii.

Sau mai bine nu ma suna. Cand vreau sa vad un papagal o sa-mi cumpar unul. Si daca e sa fie papagal motociclist de internet o sa-l pun pe mobra in cobur langa laptop.

Daca ai "pile" la comenduirea forumului sa nu crezi ca ai pile in mintea fiecaruia sa scape din vedere ca ne e decat ciocul de tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la raspunsul oficial al organizatorilor MENFEST referitor la acest "parteneriat" , primul post este considerat un fals si a fost editat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

thomas, vezi ce simplu este sa ai butoanele la tine?

iar te-ai uitat cu ochelarii aia cu care vezi falsuri.

nu este mai simplu sa vorbesti mai intai cu oamenii si apoi sa dai cu delete?

sau si aceste actiuni le consideri concurenta pentru forum sau dobrescu sau ai primit ordin sa cenzurezi?

si uite asa te intrebi de ce te ia lumea la misto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate mai bine se consulta: http://www.menfest.ro/

 

se poate pune si o intrebare organizatorilor.

 

Pana una alta, vad ca cei de la MenFest au un banner jos-deci adminii acestui forum ar trebui sa stie mai multe

Editat de Sudsemnatu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

thomas, vezi ce simplu este sa ai butoanele la tine?

iar te-ai uitat cu ochelarii aia cu care vezi falsuri.

nu este mai simplu sa vorbesti mai intai cu oamenii si apoi sa dai cu delete?

sau si aceste actiuni le consideri concurenta pentru forum sau dobrescu sau ai primit ordin sa cenzurezi?

si uite asa te intrebi de ce te ia lumea la misto.

 

Asa cum am specificat in postul anterior, pana la comunicatul oficial al organizatorilor postarea ta anteriara este considerata un fals.

 

Ti-am scris si in trecut cand ai dat din gura de prost si ai acuzat aiurea: asa cum te-am luat din oala o data, te pot lua si a doua oara de nu o sa stii de tine. Sa nu ai impresia gresita ca nu poti fi dat jos din balonul tau de sapun si scuturat bine. Micutule.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai om viteaz care te afli, ce o sa zici cand o sa fie acel mesaj oficial? O sa editezi din nou postul? o sa recunosti ca ai gresit? Chiar suntem curiosi.

Si pe de alta parte, trebuie sa fie oficial la tine sau oficial la mine. Din moment ce am postat ceva pe un forum care se vrea "al comunitatii (alta decat cea evreiasca) " inseamna ca imi asum responsabilitatea. In comparatie cu altii, eu sunt logat pe TOATE forumurile numai cu numele real, tocmai din spiritul adevarului si transparentei. Tot de aceea ce scriu fac. Altfel nu am fost educat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot de aceea ce scriu fac. Altfel nu am fost educat.
Ptiu, ptiu, ptiu, sa nu te deochi! Daca te aude cineva te si crede. :lol:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ptiu, ptiu, ptiu, sa nu te deochi! Daca te aude cineva te si crede. :lol:

 

Am vazut un film de Sergiu Nicolaescu.In acest film personajul principal era prostul satului.La orice se intampla prin sat,omul in cauza ,in lipsa de alte idei,incepea sa rada,prosteste bineinteles.Alta modalitate de manifestare nu cunostea.Orice asemanare cu realitate nu este intamplatoare.

Popescule,nu te lasa.Rasul prostilor nu te atinge.Apropos de indecisi mintali;ai sters cumva topicul cu manifestarea AMR de acu o saptamana?Ca nu o mai gasesc.

A ,era sa uit.Am spus clar :rasul prostilor si nu al prostului.Acu cei vizati,e treaba lor.

Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?showtopic=533890

 

Eu am vazut un film in care li se taia nasul la mincinosi.

 

Nu ma pot obisnui cu un serban moale,penibil,sovaitor,lipsit de aciditate.Te rog revino-ti ca sa nu ma scoti din forma.Ma lasi fara obiectul distractiei.Poate esti bolnav?Ma ingrijorezi.Te rog frumos,mai da cu niste pietre in Popescu si in AMR.Mai scuipa-ne putin,ca sa pot sari la gatul tau in legitima aparare.

 

TRAIASCA PRIETENIA DINTRE BUNU SI MC TRUST GERMANY.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu contest daca e un fals sau adevar postul lui Dan Popescu. Daca e un fals , isi asuma responsabilitatea (cred).

Cine stie, poate a primit o "promisiune" de la MenFest si s-au sucit oamenii in ultimul moment....Daca e adevar sau fals cred ca vorbim mai bine dupa 6 Iunie

 

 

Am nimerit la 3 manifestari cu motociclisti in acest an si parerea mea e ca omu se chinuie, incearca sa faca ceva. Nu stiu ce avantaje directe are el, si sincer nu ma intereseaza atat timp cat se intampla chestii (mai serioase, mai fun, dar se intampla)

 

 

Nu il cunosc , nu imi e prieten, nu cred ca gesturile lui "reprezinta intrutotul comunitatea" , insa eu unul voi mai participa la astfel de evenimente. Cu cat mai vizibili cu atat mai bine.

 

 

Offtopic : orgoliile sunt de cacao si nu servesc la nimic

Editat de tuningboy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa ascuns dupa nikname nici eu nu stiu cine esti.

dar sunt sigur de aumatoarea afirmatie: nu-mi iese niciodata nimic din nici o actiune sau organizare AMR. Si cat voi fi eu aici nu va scoate nimeni nici un ban direct sau indirect de pe urma AMR-ului.

De asta au fost si toate discutiile, de asta au fost si doua etape de epurare in AMR, pana am reusit sa scoatem cateva persoane care vizau deturnarea AMR catre un anume SRL si catre un anume om care vizeaza monopolul in viata moto din Romania.

 

AMR, inclusiv eu am fost contactati personal de catre organizatorii Menfest in timpul actiunii de la Mall Baneasa, cand au vazut capacitatea noastra de organizare si mi-au propus personal sa ma implic in Menfest. Apoi am fost in contact cu ei si le-am promis ca voi face ceva publicitate evenimentului lor in lumea moto, ceea ce am si facut.

 

ca acest lucru a deranjat foarte tare pe proprietarul acestui forum (pe care am fost din nou cenzurat zilele tracute), si ca nu poate avea nici macar 10 % din capacitatea noastra de organizare, asta este o cu totul alta poveste.

 

dar il anuntam si pe acesta cale ca:

1) nu mor caii cand vor cainii

2) angajatii lui nu au nici 10% din capabilitatile motociclistilor adevarati, cei pentru care noi lucram in voluntariat.

3) toate aceste restrictii pe forum si cenzuri nu fac decat sa ne creasca cotatia, care, oricat se chinuie ei, este din ce in ce mai mare.

 

poate scapa acest post necenzurat. poate nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu contest daca e un fals sau adevar postul lui Dan Popescu. Daca e un fals , isi asuma responsabilitatea (cred).

Cine stie, poate a primit o "promisiune" de la MenFest si s-au sucit oamenii in ultimul moment....Daca e adevar sau fals cred ca vorbim mai bine dupa 6 Iunie

Am nimerit la 3 manifestari cu motociclisti in acest an si parerea mea e ca omu se chinuie, incearca sa faca ceva. Nu stiu ce avantaje directe are el, si sincer nu ma intereseaza atat timp cat se intampla chestii (mai serioase, mai fun, dar se intampla)

Nu il cunosc , nu imi e prieten, nu cred ca gesturile lui "reprezinta intrutotul comunitatea" , insa eu unul voi mai participa la astfel de evenimente. Cu cat mai vizibili cu atat mai bine.

Offtopic : orgoliile sunt de cacao si nu servesc la nimic

Adi, dubiile le poti spulbera usor: http://www.menfest.ro/contact/ si intreaba daca au auzit de AMR si Popescu si care-i implicarea lor in acest event. Vorbim dup-aia de falsuri si declaratii fara acoperire si cam cit e soriciul pe unii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mai simplu este sa veniti si sa vedeti ceva poze de la evenimentul de la Mall Baneasa in care surpriza se observa organizatorii Menfest in timpul discutiilor cu mine. Mai multe persoane au fost de fata. Iar celor de la menfest le-am promis ca le voi polulariza actiunea, ceea ce am si facut, si culmea, fac si in continuare. Si pe acest forum si pe altele.

Asa ca papagale, iar ti-ai luat bani pe antipropaganda sau muncesti moca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu are si subtitrare, e vax Dane. Puteati sa vorbiti si de vremea probabila sau tocmai iti spuneau sa nu e puna dracu sa minti ca esti organizator la eventul lor. Nici la eventul de la Baneasa, nici la asta nu esti implicat in organizare cum pretinzi asa ca "PA Pinocchio!"

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Pana acum am mancat popcorn si am baut bere in fata disputei domnului Dan Popescu cu domnul Serban.Simt nevoia sa ma bag si eu in filmul asta cu doua remarci.

Se dau afirmatiile urmatoare:

 

1.

AMR, inclusiv eu am fost contactati personal de catre organizatorii Menfest in timpul actiunii de la Mall Baneasa, cand au vazut capacitatea noastra de organizare si mi-au propus personal sa ma implic in Menfest.

 

Intrebare : Despre ce capacitate de organizare e vorba? Stiu ca AMR a organizat doar marsul pana la Baneasa,mars la care au participat 12 motociclete.Eu daca imi conving toti prietenii sa vina la un eveniment sunt sigur ca vor fi aproape 30 de motoare,deci mai mult decat dublu.Daca conving si pe cei din clubul AMOVERO din care fac parte atunci mai adun inca 50.Cu 80 de motoare pot sa spun ca sunt super-organizator de evenimente.Corect?

 

 

2.

Apoi am fost in contact cu ei si le-am promis ca voi face ceva publicitate evenimentului lor in lumea moto, ceea ce am si facut.

 

E simplu sa zici ca faci publicitate punand un anunt pe forum.Dar asta nu se numeste publicitate.Probabil de aceea nu sunteti pe afis domnule Popescu,pt. ca partea dvs de agreement ,cea cu publicitatea nu a fost indeplinita.Sau a fost prost inteleasa.Publicitate e cand actionezi pe mai multe planuri,spre exemplu: fluturasi impartiti pe strada,panotaj outdoor ,publicare in reviste de profil gen Motolife,Motociclismo,Univers Moto,eventual vorbeati si cu Catalin de la Motomagia .Ideea e ca un partener la ceva trebuie sa isi aduca si el o contributie palpabila ca sa se poata numi partener.

 

Dar va rog continuati,ma duc sa mai aduc o bere.Nu mai am floricele dar am seminte. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Popescu,eu va multumesc pt. instiintare. Pt.mine este mai important sa aflu de un eveniment decat cine este organizator sau partener. Mai sus ati amintit de evenimentul de la Mall Baneasa,tare curios sunt cati membri are AMR-ul,cu indulgenta 3 moto si-au facut prezenta din partea voastra la acel aveniment. Stim cu totii ca aveti cei mai buni oameni plus o echipa de stunteri,doar ca coordonatorul echipei de stunt cum il numiti ( i -sa facut o reclama ca fiind cel mai bun stunter din Romania+un loc 2 la un concurs de stunt din Austria), a scapat motocicleta in piciorul unui spectator, iar celalalt stunter si-a rupt un deget in timpul demonstratiei,cat de mult va interesat starea sanatatii lor?!! La finalul concursului de jaloane Cabral ia spus castigatorului(cel cu Kawa verde) sa faca un tur de onoare,doar ca baiatul mergea intr-o roata si fara maini,lucru extraordinar pe care eu nu il mai vazusem dar ce nu am inteles este motivul pt. care ai strigat in acel moment ''iar acum o sa vina jandarmeriaaaa'' ??!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu va multumesc pentru intrebari:

1) manifestarea nu a fost facuta de catre si pentru membrii AMR, ci pentru toti motociclistii si automobilistii si chiar spectatorii prezenti;

2) acea "scapare", sau chiar "accident" - cum a fost prezentat momentul la nu stiu ce televiziune a fost indelung pregatita si repetata, fiind momentul practic cu umflarea vestei cu airbag. A fost prezentat acest lucru si de catre Cabral, ma mir ca nu ai auzit. Acel picior de fapt era gardul tinut zdravan expre pentru moment de cativa motociclisti (nu memebri AMR) si cativa bodyguarzi....dar unde dai si unde crapa....

3) degetul rupt era de vreo saptamana doua de la niste antrenamente, dar omul a iesit din cauza de suprasolicitare;

4) cel cu kawa verde nu este un oarecare, este exact faimosul "lamaie", si el mare stunt-er, dar care s-a pastrat pentru actiunea de w/e viitor de la Herastrau, cand au evoluat tot ei....toti....

5) jandarmeria vine cand trebuie (oricum era prezenta conform avizelor de organizare AMR pentru TOT evenimentul, nu numai marsul. echipa de jandarmi intervine din proprie initiativa sau cand este solicitata de catre organizator. Referitor la jandarmi, in decursul celor doua zile am avut mai multe momente in care acestia s-au asezat in dispozitive, au luat diverse masuri de observare, protectie, etc. conform cu natura meseriei lor

 

si asa mai departe.

 

dar va asteptam si la urmatoarele actiuni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si stiti ploaia de luni? Tot AMR-ul a organizat-o.

Bai Dane, motorul ala scapat in gard a fost cu o zi inainte de "accidentul programat". Intreaba-l pe Cabral daca pe noi nu ne crezi.

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...