Sari la conținut

Crosul Padurii si Eco-Triatlon


maryus
 Share

Postări Recomandate

Organizatorii Maratonului Bucuresti, au anuntat un cros si un triatlon (pseudo), care vor avea loc Duminica, 30.05.2010 in Herastrau. Scopurile sunt exclusiv caritabile, taxa de inscriere fiind de 20 RON. Mai multe info aici: http://www.bucharestcitymarathon.com/index...osulPadurii2010

Editat de maryus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca stiam din timp era altceva, dar asa din scurt e mai greu cu programul :lol:

 

eu o sa vreau sa participa la cel din octombrie la maraton-stafeta, apropo motociclisti-maratonisti j_gaba.gif sunt? facem echipa moto ;)??

I'm in! cati km/ cipilica sunt la stafeta?

si mai e un maratonist pe aici care ne fugareste pe toti, nu cred ca se incurca cu stafeta...

Editat de RussianTiger
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I'm in! cati km/ cipilica sunt la stafeta?

si mai e un maratonist pe aici care ne fugareste pe toti, nu cred ca se incurca cu stafeta...

 

link

 

maraton-stafeta, inseamna 4 maratonisti sa alerge cate 10,548 km, taxa de participare intre 70-100 euro in functie de cand vrei sa te inscri :lol:

 

desi teoretic am alte planuri, daca e posibil eu as prefera sa facem o echipa moto ;) ar fi FUN ... moto-maratonistii others-283.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

link

 

maraton-stafeta, inseamna 4 maratonisti sa alerge cate 10,548 km, taxa de participare intre 70-100 euro in functie de cand vrei sa te inscri :lol:

 

desi teoretic am alte planuri, daca e posibil eu as prefera sa facem o echipa moto :wave: ar fi FUN ... moto-maratonistii others-283.gif

10 km sunt parfum, eu am alergat 12 in we si m-am oprit ca ma lovise foamea ;)

hai, ne mai trebuie inca doi si facem echipa. avem echipaaa, avem valoareee ..mai departe nu mai stiu

poate gasim si sponsori pana atunci.

cine vrea sa-i pun sigla pe tricou?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10 km sunt parfum, eu am alergat 12 in we si m-am oprit ca ma lovise foamea :lol:

hai, ne mai trebuie inca doi si facem echipa. avem echipaaa, avem valoareee ..mai departe nu mai stiu

poate gasim si sponsori pana atunci.

cine vrea sa-i pun sigla pe tricou?

Salutam nevoie si eu de niste date.nevasta mea a inceput sa alerge cu mine de anul trecut.acuma deja fuge 12 km aprox.poti sa imi spui aprx in cit timp alearga 10 sau 12 km?si daca ai putea sa ma ajuti si la puls.ieri a avut plusometrul si a ajuns pana la 180.mersi anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutam nevoie si eu de niste date.nevasta mea a inceput sa alerge cu mine de anul trecut.acuma deja fuge 12 km aprox.poti sa imi spui aprx in cit timp alearga 10 sau 12 km?si daca ai putea sa ma ajuti si la puls.ieri a avut plusometrul si a ajuns pana la 180.mersi anticipat.

 

Pentru jogging cauta "STU MITTLEMAN" pe google - am gasit *n programe de jogging insa omul asta e un fenomen :lol: iar el spune ca pentru jogging, adica sanatate, trebuie sa alergi asa:

 

Pulsul sa stea cu +/- 10 unitati la valoarea de 180 - (minus) "varsta persoanei care alearga", asta e zona in care alergi aerobic si oxigenezi organismul optim; daca alergi la un puls de 180 nu cred ca e bine :lol:, eu unu nu as face-o

 

O alta componenta importanta o reprezinta formarea programului de alergare din trei parti: incalzire 12 minute, alergare propriu zisa in "zona ta" si racire 12 minute

 

 

In felul asta alergi sanatos, asta e programul dupa care alerg eu :lol:

 

PS. 10km eu ii fac in 75 de minute, insa aerobic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru jogging cauta "STU MITTLEMAN" pe google - am gasit *n programe de jogging insa omul asta e un fenomen :lol: iar el spune ca pentru jogging, adica sanatate, trebuie sa alergi asa:

 

Pulsul sa stea cu +/- 10 unitati la valoarea de 180 - (minus) "varsta persoanei care alearga", asta e zona in care alergi aerobic si oxigenezi organismul optim; daca alergi la un puls de 180 nu cred ca e bine :lol:, eu unu nu as face-o

 

O alta componenta importanta o reprezinta formarea programului de alergare din trei parti: incalzire 12 minute, alergare propriu zisa in "zona ta" si racire 12 minute

 

 

In felul asta alergi sanatos, asta e programul dupa care alerg eu :lol:

 

PS. 10km eu ii fac in 75 de minute, insa aerobic

Varsta 31 ani.1 an de sport.eu fac sport de mai de mult timp.aproape niciodata nu incalzesc.plecam din casa,avem un parc ne intindem picioarele un pic si la fuga.inainte sa ajungem acasa,la 150 m ne oprim din fugit si venim lejer.toate astea costa 60 min.in jur de 10 km.cum se alearga stil aerobic??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei stafeta moto pentru MIB , ma bag si eu :cheers:

 

Am terminat doar 3 maratoane si mai multe semi

 

poate iesim la o alergare "de grup" in weekend, ce ziceti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...