Sari la conținut

Accident Bucuresti - Bd-ul Camil Ressu (Ozana)


MihaiVdv
 Share

Postări Recomandate

M-a sunat tata acum jumatate de ora sa imi spuna ca e un accident la ozana si fiind relativ aproape m-am repezit pana acolo.

 

Era o Honda Transalp (sau in genu asta) albastra relativ intreaga si un Espero lovit in bot chiar pe mijloc.

Am ajuns cand motociclistu era sa urce in ambulanta.Era pe picioare fiind zgariat la o mana (avea echipament full dar nu cred ca avea manusi).

Langa bordura am vazut 2 casti deci se poate sa fi fost 2 pe motocicleta.

 

Atatea stiu...Cum s-a intamplat sau cati erau p motocicleta nu stiu pntru ca a inceput ploaia si am fugit spre casa.

Editat de k-2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca te-ai dus repede sa te uiti doar sau sa-i ajuti? bine ca nu te-a udat ploaia ca te topeai sau rugineai...

 

Cu ce mai puteam sa ajut daca el era la ambulanta si motocicleta pusa pe cric langa bordura? :lol:

 

LEdit: Erau vreo 3 masini de politie, o groaza de lume , el era pe picioare ....Nu cred i se putea fura ceva.

Editat de k-2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai, lasa-ti-o balta cu oprit, neoprit, e deja lume, n-are sens sa mai faci si tu aglomeratie... daca e deja lume, daca n-ai scule, daca stii ca n-ai unde sa duci eventual motoru aproape, motoristu' e pe picioarele lui mergi mai departe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai in primul rand ai fi putut sa afli exact marca si nr. de inmatriculare. Motociclistul poate fi pe picioare cateva ore datorita adrenalinei de la soc, asta nu inseamna ca mai tarziu nu are nevoie de prieteni. In alta ordine de idei incercati mai oameni buni sa stati de vorba cu omu', ca poate nu vrea sa-si lase motoru in mijlocul strazii sau castile pe langa borduri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In caz de accident e bine sa te asiguri ca nu sint "isteti" care se apuca de "salvat" motociclistul prin scoaterea castii de aiurea sau miscarea lui. Sa te asiguri ca daca respira ca poate respira. Inspecteaza casca, vezi daca nu are chin paduri indepartabile. Vezi ce sistem de prindere are, sa nu stea salvatorii sa descopere cind vin ei ca fiecare secunda poate fi pretioasa... daca e printre ultimele. Chiar si cei de la SMURD nu stiu toate natiile de casti asa cum un motoretist stie. Daca poti ajuta cu informatii... e bine sa fii acolo. La asta e bun un motociclist la locul unui accident. Apoi... poti sa spui ce stii pe forum... noi o sa birfim pe aici dar unii... stiu victima sau sint in masura sa ajute si chiar daca nu scriu aci... ajuta. Si asa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul multumesc pt informare! Ar fi fost binevenite ceva mai multe informatii, dar in zapaceala care e la un accident, e imposibil sa te duci tu de unul singur si sa incepi sa anchetezi (cum s-a intamplat, cati erau pe motor, cum ii cheama, cati ani au, etc) fiindca nu te baga nimeni in seama decat daca esti ruda cu accidentatul.

Sunteti unii care daca opreste omul la accident si da cateva detalii, nu e bine fiindca sunt prea putine detalii. Daca opreste si incearca sa se implice in ceva, iar nu sunteti de acord, ca sunt destui gura casca pe acolo si nu mai e nevoie de inca unul care sa faca pe desteptul . Daca nu opreste, desi sunt echipajele de interventie acolo, e nesimtit ca nu a oprit. Pai atunci, cum e bine?

 

In cazul nostru, k-2 s-a dus special la locul accidentului, desi nu era in trecere prin zona. Si nici asa nu e bine :lol: . Deja nu mai inteleg nimic din forumul asta. Rubrica accidente a devenit penibila, nu e departe de commenturile filmuletelor de pe youtube (alea romanesti, ca cele straine sunt totusi civilizate) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La asta e bun un motociclist la locul unui accident.

Faza e ca nu sunt inca motociclist. Si sa ma fi dus la vreun politist sau chiar la motociclist sa cer detalii credeti ca ma bagau in seama fiind un pusti de 17 ani? Accidentul fiind unul relativ usor puteam sa nu il postez dar vazand masina lovita in fata chiar pe mijloc, am fost curios sa vad cum s-a intamplat.Am intrebat prin stanga si prin dreapta dar nu am aflat nimic. :lol:

Editat de k-2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti bate capul. Intotdeauna o sa apara "moralistii", indiferent ca n-aveai ce face acolo pentru ca era ciucure lumea, SMURD, politie, salvare. Tu trebuia sa te duci, sa te lupti cu toti si sa salvezi accidentatul prin metode naturist-paranormale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza e ca nu sunt inca motociclist. Si sa ma fi dus la vreun politist sau chiar la motociclist sa cer detalii credeti ca ma bagau in seama fiind un pusti de 17 ani? Accidentul fiind unul relativ usor puteam sa nu il postez dar vazand masina lovita in fata chiar pe mijloc, am fost curios sa vad cum s-a intamplat.Am intrebat prin stanga si prin dreapta dar nu am aflat nimic. :lol:

Nici macar un numar de inmatriculare? Dude, WTF?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spre exemplu, finul meu are un Transalp albastru, sta prin zona si nu prea are experienta la condus motocicleta. Inafara de faptul ca m-ai ingrijorat pe mine si inca vreo citiva cunoscuti, ce pusca masii ai facut cu un astfel de topic?

Mesaj completat

Hai, lasa-ti-o balta cu oprit, neoprit, e deja lume, n-are sens sa mai faci si tu aglomeratie... daca e deja lume, daca n-ai scule, daca stii ca n-ai unde sa duci eventual motoru aproape, motoristu' e pe picioarele lui mergi mai departe...

Tu ai citit. Asta s-a dus de acasa pina acolo doar ca sa vina cu palma in fund ca l-a alungat ploaia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sau mai bine citat: ai so, ai so, a pusichet!!!! :lol:

cred ca e : "ai tink ai so a pisichet!!"

 

 

omu meu e bine-sanatos l-am trezit din somnul dulce de duminica dimineatza din cauza unui ametit care 'nici macar nu e motociclist'. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omu meu e bine-sanatos l-am trezit din somnul dulce de duminica dimineatza din cauza unui ametit care 'nici macar nu e motociclist'. :lol:

Asta trebuia sa faci de la bun inceput, sa-l suni. Nu cred ca trebuia sa-i reprosezi omului ca a scris ca a vazut un accident si ca nu a dat suficiente detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e la mintea balaurului ca prostii de la honda au facut mai multe Transalpuri albastre, cred ca tine de ceva strategie de marketing. Da' numere de inmatriculare cred ca nu prea sunt cite doua identice. El probabil ca s-a dus ca sa bifeze ca a fost la locul unde s-a produs accidentul si sa se dea mare ca a fost acolo, sa faca un topic si sa se laude la amici. Parca-l vad in slapi, budigai cu 5 numere mai mari, parul dat cu gel si ochelarii de soare model 'police' sau 'musca'.

Da, asa ar trebui sa facem toti, daca un pinguin zice ca a cazut o motocicleta de viteza, sa ne sunam toti cunoscutii care au vitezane, eventual la 3 noaptea, doar pentru ca au nefericirea sa fi pus unu un anunt ca a fost un accident cu vitezana,.....si toate astea ca nu stie unu sa citeasca numarul de la o motocicleta. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...