Sari la conținut

Accident grav la Miercurea Sibiului - 30.05.2010


qwert
 Share

Postări Recomandate

Un motociclist a ajuns pe contrasens și a fost lovit în plin un autoturism care circula regulamentar. În urma impactului, motociclistul a fost proiectat în fața altui autovehicul, care l-a mai lovit odată.

 

Stirea a aparut pe http://www.adevarul.ro/locale/sibiu/Motoci..._271173343.html

 

Știe cineva mai mult? Cine e? De unde? Venea de la Gilau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci accidentul s-a petrecut in fatza mea, si da motociclistul venea de la Gilau de la intalnire si era sibian.

poza de acolo este in plus, motorul era galben(parea un cbr ,nu se mai distingea), si avea o casca neagra flip up din care nu a ramas mare lucru.

toba, radiatorul, saua toate erau imprastiate. janta spate facuta praf, cauciucul sarit, o parte din sasiu pe mijlocul drumului.

circulatia era paralizata pe vreo 3-4 km cand am trecut eu.

din ce mi-au zis baietii care erau cu el a fost acrosat de o masina (accidentul s-a petrecut pe o urcare unde erau 2 benzi pt urcare si 1 la coborare) si aruncat pe contrasens intr-un tir, care l-a luat frontal.

smurdul a ajuns super repede, si cu elicopterul si cu masinile. cand a plecat cu ei era stabil, dar destul de sifonat.

cineva a filmat totul dupa accident si a zis ca o sa dea la realitatea, ramane de vazut ce o sa apara( a filmat inclusiv resuscitarea).

Editat de Fulguletz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare că Poliția nu l-a scos pe el vinovat, până la urmă. Măcar atât. Cel puțin din ce spun cei de la Adevarul in art asta

 

http://www.adevarul.ro/locale/sibiu/Motoci..._271173343.html

 

Din păcate Âşanse de revenire se pare că nu mai sunt :lol:. Poate o să îÂşi revină mirculos, cum au pățit cei trei de la BraÂşov, care s-au izbi de un taximetrist ce a vrut sa intoarca pe linie dubla . Tot cei de la adevarul au tratat subiectul în art de mai jos

 

http://www.adevarul.ro/locale/brasov/Braso..._267573690.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incredibil ce nesansa a avut Nicu!!! pacat pentru un om prieten cu toti si care te ajuta la nevoie. nu era teribilist deloc, mergea pe multe moto avand experienta, dar a avut ghinionul ca un idiot cu tirul sa schimbe banda neasigurandu-se, exact in acea fractiune de secunda cand trecea motorul...era cu un CBR 929 sau 954 nu mai stiu exact modelul.

 

Poae mai e o sansa la un milion, dar cei ce il cunoastem speram ca D-zeu sa faca o minune! Doamne mai uita-Te si la cei buni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Am o rugaminte din partea familiei lui Nicu. Nu vreau sa sune aiurea sau sa se inteleaga nu stiu cum.

Ei stiu ca toti le suntem alaturi si ca vrem sa aflam vreo veste despre starea lui Nicu.

Sunt foarte obositi, abia daca au reusit sa adoarma un picut.

Singurele vesti sunt de la doctori. De fiecare data cand suna telefonul, ei cred ca este de la vreun doctor.

 

Rugamintea lor este sa sunati la Betty la numerele de telefon: 0745 787 698 sau 0761 064 089 , id de messenger: bettytzuk@yahoo.com sau la mine 0744 215 202, bya.speedy@yahoo.com pentru a aflat ceva despre starea lui Nicu.

Indata ce Laura are vreo veste o anunta pe Betty, iar Betty ma va anunta si pe mine ca sa postez si pe forum.

 

VA ROAGA FAMILIA

SI VA ROG SI EU FRUMOS

NU MAI SUNATI PE NUMERELE DE TELEFON ALE MEMBRILOR FAMILIEI !!!

NICI pe ale surorilor nici pe ale lui Nicu !!!

 

 

VETI FI TINUTI LA CURENT CU STAREA LUI , AICI PE FORUM , in momentul in care se va afla ceva nou !!!

 

 

 

RESPECT

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...