Sari la conținut

ROMANIAN EXTREME ADVENTURE 2010


REA2010
 Share

Postări Recomandate

daca aveti prieteni Transalp-isti, Africatwin-isti, proprietari de Adventure sau asemanatoare, gasiti sub linkul de mai jos un track gps, compatibil Garmin pe care se poate ajunge de la Start, pana la Tabara Extreme Adventure in paralel cu traseul de luni.

Track-ul interseteaza puncte cheie, in care pot fi vazuti concurentii. E un parcurs de difultate medie, pentru pasionati, iubitori de drumetie, munte si peisaje.

va reamintesc ca in tabara asteptam vizitatori, avand masa calda (contra cost, la preturi decente) si conditii de campare(cort, rulota)

 

va asteptam, anul asta fara ploaie!!!

track turist

Salutare, cu electricitatea cum stam, avem posibilitatea de a trage curent?

Putem sa ne asezam lana un concurent, daca noi suntem simpli vizitatori?

Cum se va servi masa la Gatering, sub forma de autoservice sau sub forma de restaurant?

Ca sa achitam taxa de 150ron duminica in piata dacia, avem nevoie de ce acte?eu voi veni marti la bivuac, dar am sa platesc de duminica.

Poate cineva sa=mi scrie si mie cateva pasuri pe care sa le urmez ca sa pun trackul pe gps? programe? am un ETREX LEGEND HCX de putin timp si nu prea ma pricep deocamdata!

Multumesc si astept raspunsuri din partea voastra!

O seara buna! si vreau sa va cunosc pe toti aici! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 135
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare, cu electricitatea cum stam, avem posibilitatea de a trage curent?

Putem sa ne asezam lana un concurent, daca noi suntem simpli vizitatori?

Cum se va servi masa la Gatering, sub forma de autoservice sau sub forma de restaurant?

Ca sa achitam taxa de 150ron duminica in piata dacia, avem nevoie de ce acte?eu voi veni marti la bivuac, dar am sa platesc de duminica.

Poate cineva sa=mi scrie si mie cateva pasuri pe care sa le urmez ca sa pun trackul pe gps? programe? am un ETREX LEGEND HCX de putin timp si nu prea ma pricep deocamdata!

Multumesc si astept raspunsuri din partea voastra!

O seara buna! si vreau sa va cunosc pe toti aici! :laugh:

sal.te poti aseza linga un concurent in zona de campare(nu ai voie in zona tehnica sau parc ferme)curent la generator daca iti aduci pentru un laptop sau tel gasesti la secretariat sau la restaurant.papica este la inpinge tava.pasuri pe gps descarci tracul de pe net dai zoom in si scrie pe unde trece,primul pas sau punct spectatori este monteoru linga hotel paducel acolo la auto va fi o troliere mica mica cit ........la de furnica.vor fi aparate de spalat moto si auto separat,internet cred,tv,muzica pusti pistoale femei goale da tot asa daca iti aduci.bafta la toti cine nu vine imi pare rau ptr el da nu mult. :( :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal.te poti aseza linga un concurent in zona de campare(nu ai voie in zona tehnica sau parc ferme)curent la generator daca iti aduci pentru un laptop sau tel gasesti la secretariat sau la restaurant.papica este la inpinge tava.pasuri pe gps descarci tracul de pe net dai zoom in si scrie pe unde trece,primul pas sau punct spectatori este monteoru linga hotel paducel acolo la auto va fi o troliere mica mica cit ........la de furnica.vor fi aparate de spalat moto si auto separat,internet cred,tv,muzica pusti pistoale femei goale da tot asa daca iti aduci.bafta la toti cine nu vine imi pare rau ptr el da nu mult. ;) :D

Va fi belea!

multumesc de info!

Ne vedem acolo, o parola daca ai ca sa te gasesc sau sa-mi spui daca acela de la avatar e motoru! eu vin cu KFXu alb/negru, ne vedem acolo... ori luni seara ori marti dimineata.Noi avem noroc ca avem prize la ATVuri si incarcam totu..

Cu lumina stam mai prost da se rezolva, daca iau generatorul nu fac galagie? ma iau concurentii la bataie de nu mai ies din padure :D

Anul asta sper sa ma asez langa Mihaly Szabo ca sa am cu cine impartii idea :(

Imi pare rau ca nu pot veni duminica in piata, unde suneti mai adunati, dar poate va gasesc pe toti si in bivuac!

Deci imi pun increderea ca la impinge-tava e mancarea buna!?

vii cu cort sau cu rulota, mie unu pentru 2-3 nopti de dormit cred ca nare rost rulota...

cred ca ma primiti in bivuac cu un pavilion 6X3 in care bag si cortu si ATVurile? daca nu iau unu 10x5 sa intram 4 baieti! Ca al naibii de mari sunt utilajele prietenilor mei :D 2x5m lungime cu 1,5 latime :roflol:

daca cineva imi poate trimite pm sau scrie aici ce programe imi trebuie, cum sa fac sa bag trackul pe gps!?

Multam! Tin sa le urez bafta tuturor concurentilor si sa le spun ca ne vedem pe traseu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact...in plus fata de anul trecut prologul va avea o configuratie mai tehnica pentru moto.

 

 

Poate ne incanta organizatorii cu niste poze de la

prepararea traseului de prolog...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde pot gasi un program pentru ziua de duminica ? sau ar putea sa fie cineva atat de amabil incat sa-l scrie aici ? (nu pot deschide harta pentru ca n-am gps Garmin)

Prologul unde se desfasoara ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va fi belea!

multumesc de info!

Ne vedem acolo, o parola daca ai ca sa te gasesc sau sa-mi spui daca acela de la avatar e motoru! eu vin cu KFXu alb/negru, ne vedem acolo... ori luni seara ori marti dimineata.Noi avem noroc ca avem prize la ATVuri si incarcam totu..

Cu lumina stam mai prost da se rezolva, daca iau generatorul nu fac galagie? ma iau concurentii la bataie de nu mai ies din padure :D

Anul asta sper sa ma asez langa Mihaly Szabo ca sa am cu cine impartii idea :D

Imi pare rau ca nu pot veni duminica in piata, unde suneti mai adunati, dar poate va gasesc pe toti si in bivuac!

Deci imi pun increderea ca la impinge-tava e mancarea buna!?

vii cu cort sau cu rulota, mie unu pentru 2-3 nopti de dormit cred ca nare rost rulota...

cred ca ma primiti in bivuac cu un pavilion 6X3 in care bag si cortu si ATVurile? daca nu iau unu 10x5 sa intram 4 baieti! Ca al naibii de mari sunt utilajele prietenilor mei :D 2x5m lungime cu 1,5 latime :roflol:

daca cineva imi poate trimite pm sau scrie aici ce programe imi trebuie, cum sa fac sa bag trackul pe gps!?

Multam! Tin sa le urez bafta tuturor concurentilor si sa le spun ca ne vedem pe traseu!

teo!cine nu ma stie nu are cultura generala. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

teo!cine nu ma stie nu are cultura generala. ;)

no, mosule stiu ca teo, dar alta porecla nu ai?

Ajutor cu tracku!

P.S: mi-s dori foarte foarte mult sa ajung la prolog , in piata dacia, peste tot duminica, sa ma dau si eu pe poligon, dar nu se poate :D

Mi-ar fi placut mult sa va arat cum merg eu cu quadul, dupa ce voi imi aratati cum se merge cu motoru!

ramane timp totusi si la bivuac,dar parca nu mai este distractia de la maracineni!

Editat de TAMQuadistul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no, mosule stiu ca teo, dar alta porecla nu ai?

;) :D

cand vorbesti cu tamquadistu nu poate sa te cheme doar teo :D :D

 

@DanKTM - prologul va fi la marginea localitatii maracineni, la iesirea din buzau spre focsani. poti sa vii inainte in piata dacia in centru si de acolo sa urmaresti convoiul (se va pleca in coloana catre prolog)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

cand vorbesti cu tamquadistu nu poate sa te cheme doar teo

asta e, trebuie sa respect batranetea!

:(

;)

Ioane tu cum te mai numesti?

pe tine unde te gasesc?

pe mine ma gasiti la un cort 6x3 verde cu galben :D

vedeti un KFX Alb/negru si un CF motor 500 fff lung tot negru!

si prietneii nostri, andrei manolache care face parte din clubul E.A.B cu un KINGQUAD 700 Rosu

si celalalt are un KAWA 750 camuflaj

ne gasim acolo cu siguranta, seara specatacol ceva, ?nu mi-ar place sa ma culc la 9 :D

voi ramaneti la bivuac sau sunteti pe traseu?

pe Dani il gasesc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si celalalt are un KAWA 750 camuflaj

ne gasim acolo cu siguranta, seara specatacol ceva, ?nu mi-ar place sa ma culc la 9 :D

Prima seara poate ca va lungiti la un spritz dar urmatoarele zile o sa vedeti doar patul dupa ce veniti din traseu :D ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima seara poate ca va lungiti la un spritz dar urmatoarele zile o sa vedeti doar patul dupa ce veniti din traseu :D ;)

Daca zici tu, asa sa fie, ca daca nu adorm mai devreme acasa, macar acoalea sa ma ia somnu mai devreme... sper sa ne distram......

organizatorii, ve-ti sta numai pe langa campare?

cand e sa aveti nevoie de echiapaje pentru cautarea disparutilor, apasati butonul rosu venim in 5 secunde :D

statile alea walkie-talkie, merg sa vorbim peacolo? :(

Braccio nu numai ca la varsta mea nu ar fi bine sa spritzuiesc, dar mie unu urasc bautura, asa ca nu beau deca borsec,7up,MD,pepsi,cola, no alcohol, nu ati vazut ce scrie pe carenele Atvurilor si cred ca si pe motoare?

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sunt 8 ore pana plecam si parca as sari acum in utilaje sa le duc acolo...

 

Disatractie si Noroc tuturor.

 

Ne vedem dupa copaci.

 

Cine-i ultimu pune masa.

 

Cine-i primul, se duce inapoi dupa raniti...

 

Ne vedem cu bine.

 

Extreme Adventure's

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sunt 8 ore pana plecam si parca as sari acum in utilaje sa le duc acolo...

 

Disatractie si Noroc tuturor.

 

Ne vedem dupa copaci.

 

Cine-i ultimu pune masa.

 

Cine-i primul, se duce inapoi dupa raniti...

 

Ne vedem cu bine.

 

Extreme Adventure's

ok, pana maine va astept pe litoral ca sunt 35 grade

p.s.: taxa trebuie platita maine sau o pot plati si cand vin eu (marti)?

ne vedem dupa copaci ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imediat, sa le "developez" si sa fac stirea pentru site.

 

Tu vi doar de marti?

da da, deocamdata sunt plecat..........la mare, altfel eram prezent cu echipaju, la cati au venit la clasa atv, cred ca ca suntem mai multi cei ce venim ca amatori!

Petine sub ce nume te asesc? ;) baga poze!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragos, ma vezi ca sunt ashea mai tanar de felul meu si foarte vorbaret. Lasa ca te gasesc eu dupa quad alb/negru, nu?

 

Uite aici stirea si niste poze, am facut destul de putine, ne-a speriat ploaia de acolo!

aaaa e bine si eu sunt mai vorbaret, da am un kfx450 alb/negru!

post-53333-1279489498_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...