Sari la conținut

ROMANIAN EXTREME ADVENTURE 2010


REA2010
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 135
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

a fost extrem, din ce s-a vazut de sus, adica de la noi amatorii, organizarea a fost buna mai putin transportul surselor media.

mancarea a fost buna, a fost mai rau cu noroiul din campare, a zis nenea floyota ca la anu asfalteaza asa ca ;) nu mai este mult.

p.s.: ne-a anuntat ca ne va asfalta tot traseul pentru la anu, va rog sa va luati slickuri pt. extrem!

traseele au fost pe de o parte grele dar pe de alta, foarte frumoase, aveai ce vedea gradina curte casa munte, nu boscheti! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi colegi de campare si de competitie,

Desi cursa s a terminat si nu au fost putine momentele in care vroiam sa mi injur colegii de club pentru traseele extrem de usoare pentru nivelul meu...ma gandesc din ce in ce mai mult ca a fost o saptamana frumoasa plina de provocari pentru echipa Make Racing(EU si MIHAI TUFA-Team Manager )+Mega Jumba(pilotul mecanic care s a oprit pe timpul lui si mi a scos apa din motor)

Pentru ca la festivitate aveam pregatit un alt speech dar din cauza noptii de vineri ;) si a cantecului Maria-Mirabela(prietenii stiu de ce..) o sa multumesc acum online ca la Hollywood:

MULTUMESC:

-COLEGILOR DIN EXTREME ADVENTURE BUZAU CARE SI AU SACRIFICAT MULTE LUNI PENTRU ORGANIZA REA 2010

-sotiilor si copiilor mei pentru ca m au sustinut in toti acesti ani de pregatire asidua

-JUMBA k mi a reparat motoru si am terminat si in ziua in care era sa ma bata Siriu De Pre(Macacu-locul 10,eu locul 7)

-Sponsorilor mei(Yamaha,Red Bull si Jack D)

-ECHIPEI MEDIA pentru faptul ca a imortalizat o stea in devenire

-lui DANI PT K M A SCOS DINTR O RAVENA inainte sa vina viitura

-lui CIPRIAN POETESCU(vezi poezia lui ..) pt k mi a dat ambreiajul lui vechi si am terminat inca o zi din cursa

-Taietorilor de lemne si lui IONUT 73 care m au tras cu sufa cand nu mai aveam ambreiaj si am terminat si ziua aceea

-Echipei care a facut traseul pentru efectele benefice pe care namolul le a avut la romantismul meu vechi

-lui BRACCIO care m a ajuta sa recuperez motorul de la Nea Ion din curte

-MIHAI TUFA -TEAM MANAGERUL MEU venit tocmai de la Boston pentru o saptamana de vacanta cu mine si cu fiul lui.

-Fetelor din campare care au dansat cu mine si pe mese dar si FETELOR DE LA ORGANIZARE care au muncit la greu si au si dansat.

-ECHIPEI HANUL VANATORILOR care mi au asigurat aportul nutritional atat de necesar intr o asemenea competitie

NU LE MULTUMESC:

celor care nu au stat cu mine LUNI,MIERCURI.JOI,VINERI SI SAMBATA NOAPTEA si au preferat sa profite de asta k sa ma intreaca in cursa...RUSINEEEE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca se exagereaza... cum sa ia bataie niste motociclisti? La cate armuri aveau pe ei erau par proof.

 

Dar da, am auzit de un incident dar nu stiu exact ce si cum.

dragos, daca tu cumva esti fotograful de la rea vreau si eu te rog un dvd cu pozele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Make sa iti fie rusine, ai uitat de mine. Ia spune cine a stat cu tine de vorba pe urcarea aia de "jumate" de ora. Nu te-am lasat sa urci singur, am stat de vorba cu tine, iti spuneam ca imediat ajungem...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor,

acum m-am intors proaspat din campare unde am mai ramas un pic , si pot sa va spun cateva vorbe despre ceea ce tocmai s-a incheiat.

 

Am ramas profund impresionat deoarece am vazut ca odata cu schimbarea generatiei de offroaderi au aparut oameni noi care au invatat ce inseamna fair play-ul si se raporteaza la aceleasi valori care vor face ca acest sport sa aiba intotdeauna ceva special prin faptul ca relatiile care se infiripa prin paduri in conditii grele au ceva aparte.

La finalul acestei competitii mi-am dat seama ca spiritul offroad-ului nu a murit, ci este viu in fiecare din noi,deoarece comportamentul de care ati dat dovada cu totii a fost exemplar.

Intr-adevar aceasta competitie este si va ramane poate cea mai dura dintre toate,insa o data cu trecerea liniei de finish sentimentul de

mandrie si de implinire ca faci parte dintr-o categorie aparte este de neinlocuit.

VOI TOTI CEI CARE ATI PARTICIPAT LA R.E.A. ATI DAT VALOARE ACESTUI CONCURS,LUCRU DE CARE SUNT MANDRU SI VA MULTUMESC.

Sentimentul de satisfactie pe care il incerc vazand tot ce s-a petrecut la REA,este incredibil.

Le multumesc prietenilor mei din ORAR alaturi de care am descoperit aceasta lume si ma inclin in fata tuturor prietenilor mei de la Extreme Adventure Buzau care au facut eforturi inimaginabile ca acest concurs sa iasa bine.

Nu pot sa evidentiez pe cineva deoarece as fi nedrept ,caci toti au pus mana la treaba si in mod sigur voi uita pe cineva si nu doresc acest lucru,caci lista oricum este foarte lunga.

Un lucru este sigur....ei (baietii din Buzau)toti merita de asemenea tot respectul vostru al celor care v-ati dat la REA deoarece sunt oameni de toata isprava si foarte puternici.

De asemenea tin sa multumesc la fel tuturor celor care ne-au ajutat la organizare indiferent de unde sunt.

 

Pentru cei care au crezut ca vin la o plimbare ne cerem scuze.

R.E.A este o competitie pentru baietii mari care vor sa isi testeze limitele si sa se intreaca barbateste.

Pentru toti cei care au trecut linia de sosire RESPECT PROFUND.

Atata vreme cat vor exista barbati adevarati va exista si R.E.A.

 

BEYOND THE LIMIT

 

Va multumesc tuturor

 

Floyota

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care au crezut ca vin la o plimbare ne cerem scuze.

Floyota

asta asa este.... am crezut ca vin la plimbare dar am ramas fara masinaria de plimbare dupa REA ;)

Multumesc organizatorilor ca s-au gandit la plimbarici ca noi si ca ne-au primit alaturi de ei.

nenea floyota vreau in Clubul Extreme Adventure Buzau , ce pot face?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta asa este.... am crezut ca vin la plimbare dar am ramas fara masinaria de plimbare dupa REA ;)

Multumesc organizatorilor ca s-au gandit la plimbarici ca noi si ca ne-au primit alaturi de ei.

nenea floyota vreau in Clubul Extreme Adventure Buzau , ce pot face?

 

Pai trebuie sa te cunoasca lumea intai iar asta presupune sa facem ceva iesiri impreuna...dupa care te primim cu mare placere.

Nu e greu,trebuie doar sa faci dovada faptului ca esti pasionat si ca esti un om pe care te poti baza.

Mai vb despre asta.

Te salut

Floyota

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim Nenea Floyota ptr tot efortul depus alaturi de echipa-echipele implicate.

 

De felul meu subliniez lucruri rele dar de aceasta data spun JOS PALARIA...

 

Sper sa ne vedem cu totii in 2 saptamani la evenimentul din Vama Veche si sa ne povestim pataniile si sa mai multumim celor ce-au tras cu dinti de trenul Gladiatorilor...

 

Ave REA Team.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AHA DECI asa era SI pe timpul comunistilor.tovarase si tovarasi se rapota o mare si spectaculoasa crestere cantitativa la griu si porumb dar defapt canci !tara murea de foame ,pina nu l-au inpuscat pe conducator nimic nu sa schimbat. MULTUMIM PARTIDULUI TRAIASCA TRAIASCA TRAIASCA URA.BAI FAT FRUMOS FI MAI SERIOS!!

Editat de teodaniel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai trebuie sa te cunoasca lumea intai iar asta presupune sa facem ceva iesiri impreuna...dupa care te primim cu mare placere.

Nu e greu,trebuie doar sa faci dovada faptului ca esti pasionat si ca esti un om pe care te poti baza.

Mai vb despre asta.

Te salut

Floyota

Pe acolo prin campare, ma mai cunostea lumea, nu prea am putu sa vorbesc mult cu toti caci miercuri, in ziua de pauza, am parcurs un traseu greu care s-a lasat cu venitu in campara pe la 8 seara....

Nu o sa fie greu daca nu asfaltati, pasionat sunt din cap pana in picioare incat asa purta casca non-stop si nu m-as mai da jos de pe Quad.

Abia astept sa iesim impreuna si promit ca o sa fac tot posibilul sa ies cu voi atunci cand organizati ceva, bineinteles daca vreti/doriti/puteti sa ma invitati.

Daca se poate, eu va las numarul de telefon 0768292713, nu vreau sa va deranjez inutil, si deaceea va las numarul

Va salut si va multumesc,

TAM Alex :)

post-53333-1280353036_thumb.jpg

Editat de TAMQuadistul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
AHA DECI asa era SI pe timpul comunistilor.tovarase si tovarasi se rapota o mare si spectaculoasa crestere cantitativa la griu si porumb dar defapt canci !tara murea de foame ,pina nu l-au inpuscat pe conducator nimic nu sa schimbat. MULTUMIM PARTIDULUI TRAIASCA TRAIASCA TRAIASCA URA.BAI FAT FRUMOS FI MAI SERIOS!!

Munceste, consuma si supune-te sistemului, pentru ca nu exista alternativa la lumea minunata pe care am faurit-o pentru tine !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

FILMUL ROMANIAN EXTREME ADVENTURE 2010

marti, 31 august, ora 00.30

 

e asa tarziu ca data, pt ca s-a muncit mult, atat la faurirea lui cat si la convingerea unor oameni ca PUTEM arata offroad la tv, chiar daca nu contine fotbal sau Bianca Dragusanu.

 

e asa tarziu ca ora, pt ca acolo au decis oamenii mari ca se potriveste. macar asa. daca merge bine ca rating, reluarea va avea un loc mai bun.

la urma urmei, filmul romaniacs, ce costa de cateva ori mai mult, nu s-a difuzat pe o televiziune generalista niciodata, nici cu bani nici fara.

 

ca si cunoscatori ai sportului, poate o sa gasiti momente usor trase de par. poate. asta pt ca filmul nu e gandit pt cei care au trecut de mult de initiere. ci pt cei care poate nu au vazut un motor sau o masina de concurs. pt noi, ceilalti...dupa 10 sept, imaginea dvd va fi pe site.

 

enjoy!

Editat de REA2010
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FILMUL ROMANIAN EXTREME ADVENTURE 2010

marti, 31 august, ora 00.30

 

e asa tarziu ca data, pt ca s-a muncit mult, atat la faurirea lui cat si la convingerea unor oameni ca PUTEM arata offroad la tv, chiar daca nu contine fotbal sau Bianca Dragusanu.

 

e asa tarziu ca ora, pt ca acolo au decis oamenii mari ca se potriveste. macar asa. daca merge bine ca rating, reluarea va avea un loc mai bun.

la urma urmei, filmul romaniacs, ce costa de cateva ori mai mult, nu s-a difuzat pe o televiziune generalista niciodata, nici cu bani nici fara.

 

ca si cunoscatori ai sportului, poate o sa gasiti momente usor trase de par. poate. asta pt ca filmul nu e gandit pt cei care au trecut de mult de initiere. ci pt cei care poate nu au vazut un motor sau o masina de concurs. pt noi, ceilalti...dupa 10 sept, imaginea dvd va fi pe site.

 

enjoy!

 

Felicitari pentru reusita! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu otv?

Mi se pare de bun simț, daca tot faci anuntul, să specifici și postul tv pe care se va face transmisia ... eu nu's aici ca să trag concluzii cum că o anumită vedetă (care practică "sportul") are nuștiuce emisiune pe nuștiuce canal tv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu otv?

Mi se pare de bun simț, daca tot faci anuntul, să specifici și postul tv pe care se va face transmisia ... eu nu's aici ca să trag concluzii cum că o anumită vedetă (care practică "sportul") are nuștiuce emisiune pe nuștiuce canal tv

Ce legatura are bunul simt cu faptul ca a uitat sa precizeze postul. Ma bucur pt faptul ca filmul este realizat de cineva care intelege sportul asta si nu de unul care numara caii putere si pretul motoarelor cum vad destul de des din pacate la stiri de regula.

Filmul este frumos realizat si filmat; felicitari organizatorilor, realizatorilor si participantilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

FILMUL REA 2010 va fi urcat dupa 15 sept pe site-ul cursei, romanianextremeadventure.com

momentan se periaza, pentru o forma mai adecvata concurentilor/cunoscatorilor. varianta de tv, asa cum observa cineva mai sus, seamana cu un clip muzical mai lung(in care, desigur, toti ne dam bine ;) )

 

am ales sa urcam pe site atat filmul cat si pozele, pentru ca ele sa ajunga la toata lumea, desi poate, varianta asta ii va dezamagi probabil pe cei obisnuiti cu dvd-urile REA in coperti dichisite.

 

ne cerem scuze pt ca am omis mai sus, numele televiziunii. totusi, nu cred ca era atat de greu de dedus/aflat. am sesizat si sarcasmul unor forumisti, care mi-au intarit convingerea ca unii intra pe forum cu scuipatul pregatit si abia asteapta un micro-motiv sa il lanseze. asa e cand, desi nu ai organizat in viata nici macar o serbare de gradinita, ai pareri, doleante, ura de impartit...

desigur, ei se confunda de cele mai multe ori cu "pilotii" care au facut mai multi km cu mouse-ul pe ecran decat cu motorul in padure.

 

hai sa ne vedem cu bine domnilor(si doamnelor) si sa nu uitam ca organizatorii vin de multe ori cu bani de acasa, lipsesc de la munca si de la treburile personale, pentru ca treaba sa iasa cat mai bine.

la REA nu vindem servicii ca la magazin! ii invit pe cei care ne trateaza ca pe vanzatori sau ospatari, la cursele la care li se permite...

spor si fortza

Editat de REA2010
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...