Sari la conținut

ERZBERG 2010


Postări Recomandate

În perioada 04 - 06 iunie se desfasoara ERZBERGRODEO 2010 ( eveniment organizat lânga oraselul Eisenerz din Austria ) cu participanti din România :

( va rog completati lista - doar atât am gasit în lista de înscrieri, dar stiu ca mai vin baetii lui Martin din Sibiu )

 

SANDU SORINA (ROU)

BABES CRISTINEL (ROU)

KOVACS ERVIN ZSOLT (ROU)

GERĂB DOMOKOS (ROU)

RAVASZ ISTVAN (ROU)

BILIBOK LASZLO (ROU)

BENEDEKFI GEZA (ROU)

 

Informatii: aici

 

 

Câteva informatii de pe lista :

SANDU SORINA - prezenta ei este un eveniment special pentru noi... O fata speciala la un eveninent special... :lol:

KOVACS ERVIN ZSOLT - în sfârsit, România este reprezentata de un campion national :lol:

GERĂB DOMOKOS - (prietenul meu) - o prezenta constanta din 2006, anul în care România "si-a anuntat" prezenta la eveniment...

 

Stiu, ca vin multi "suporteri" din România (de la noi vin cel putin 50 cu motoare, masini...)

(astept poze si filmulete de la cei prezenti)

 

 

Sunt câteva evenimente importante, care merita sa fie mentionate:

TOUR OF EISENERZ - (vineri) aprox. 3000 de motociclete coboara de pe "muntele de fier" si fac turul oraselului EISENERZ

FMX - sâmbata dupa masa se organizeaza un show fantastic de freestyle-moto

HARE SCRAMBLE - evenimentul principal - duminica înre orele 12,00 - 16,00 / 4 ore de spectacol...

 

Anul acesta se organizeaza un eveniment special:

Kimi RäikkĂśnen (campion mondial de Formula1 - trecut în acest an la Campionatul Mondial de Raliu) va concura cu masina lui - CITROEN de 300 CP - pe traseul PROLOGului cu

Taddy Blazusiak - pe un KTM 250 (2T) - ... :lol:

 

Informatii: aici

 

:)

Editat de geza.benedekfi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În perioada 04 - 06 iunie se desfasoara ERZBERGRODEO 2010 ( eveniment organizat lânga oraselul Eisenerz din Austria ) cu participanti din România :

( va rog completati lista - doar atât am gasit în lista de înscrieri, dar stiu ca mai vin baetii lui Martin din Sibiu )

 

SANDU SORINA (ROU)

BABES CRISTINEL (ROU)

KOVACS ERVIN ZSOLT (ROU)

GERĂB DOMOKOS (ROU)

RAVASZ ISTVAN (ROU)

BILIBOK LASZLO (ROU)

BENEDEKFI GEZA (ROU)

 

Informatii: aici

 

 

Câteva informatii de pe lista :

SANDU SORINA - prezenta ei este un eveniment special pentru noi... O fata speciala la un eveninent special... :cheers:

KOVACS ERVIN ZSOLT - în sfârsit, România este reprezentata de un campion national :(

GERĂB DOMOKOS - (prietenul meu) - o prezenta constanta din 2006, anul în care România "si-a anuntat" prezenta la eveniment...

 

Stiu, ca vin multi "suporteri" din România (de la noi vin cel putin 50 cu motoare, masini...)

(astept poze si filmulete de la cei prezenti)

 

 

Sunt câteva evenimente importante, care merita sa fie mentionate:

TOUR OF EISENERZ - (vineri) aprox. 3000 de motociclete coboara de pe "muntele de fier" si fac turul oraselului EISENERZ

FMX - sâmbata dupa masa se organizeaza un show fantastic de freestyle-moto

HARE SCRAMBLE - evenimentul principal - duminica înre orele 12,00 - 16,00 / 4 ore de spectacol...

 

Anul acesta se organizeaza un eveniment special:

Kimi RäikkĂśnen (campion mondial de Formula1 - trecut în acest an la Campionatul Mondial de Raliu) va concura cu masina lui - CITROEN de 300 CP - pe traseul PROLOGului cu

Taddy Blazusiak - pe un KTM 250 (2T) - ... ;)

 

Informatii: aici

 

:wink:

 

BAFTA BAIETI.

VA ROG SA NE SPUNETI DACA NE PUTEM DESCURCA SI NOI , ASTIA MAI MICI?

ASTEPTAM POZE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.youtube.com/watch?v=_ytPHstP1gg

 

un filmulet de anul trecut. Pe la min 6-7 s-au aglomerat la o urcare inainte de prin check point :-) mai incolo e durere

Mesaj completat

http://www.youtube.com/watch?v=_ytPHstP1gg

 

un filmulet de anul trecut. Pe la min 6-7 s-au aglomerat la o urcare inainte de prin check point :-) mai incolo e durere

Mesaj completat

rezultate.

RedBullHarescrambleSmall.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut !

 

 

Sorina Sandu loc 3 - PROLOG / categoria fete (din pacate nu s-a calificat la HareScramble)

 

FELICITARI SORINA !!!

 

Sorina a fost premiata si invitata pe podiumul premierii de la PROLOG !!! :what:

 

 

 

Kovacs Erwin ne-a adus cel mai bun rezultat de la Erzberg.

 

FELICITARI !!!

 

 

Revin mai tarziu cu poze, filme si informatii de la fata locului.

(Acum am ajuns, trebuie sa ma culc putin, am condus toata noaptea...)

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo pilotilor romani pentru ceea ce au realizat in acest an... este adevarat erzberg este ceva nemaipomenit .. dar din poze si filmari nu iti poti da seama ce este cu adevarat ... am fost prezent anul trecut , ca sustinator al pilotilor sibieni si am fost impresionat enorm ... sper ca pe viitor mult mai multi romani sa ia parte la acest eveniment , si sa aiba parte de rezultate mult mai bune ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul video, ii da in gura la motor fara mila, la un moment sare motoru si el se tine si hop... si el.

 

Sunt curios ce o sa faca la Romaniacs, daca o sa aiba rezultate la fel de bune ca si acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare sau Blazusiak nu are nici o protectie pe motor:scut motor,toba?

 

asa pare. mi se pare destul de riscant ... inteleg ca nu ii pasa daca se indoaie toba, dar poate sa dea rau cu ea in bolovanii aia si sa nu termine cursa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa pare. mi se pare destul de riscant ... inteleg ca nu ii pasa daca se indoaie toba, dar poate sa dea rau cu ea in bolovanii aia si sa nu termine cursa.

 

Eu cred ca tipul e chiar sigur pe el si pe talentul lui!Dupa cum ai vazut nu scapa motorul din mana nici daca zboara!Genial... Cred ca la Romaniacs va fluiera (daca vine).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca la Romaniacs va fluiera (daca vine).

 

Eu indraznesc sa nu pariez pe el la Romaniacs. E clar cel mai tehnic si mai rapid rider de pe planeta la sportul asta. Insa nu are experienta unei curse ca Romaniacs - multe zile, ture lungi in fiecare zi, navigatie .... Omu e destul de kamikaze si sunt sanse mari sa strice motorul. Si sunt 5-6 rideri foare buni care stau la panda ... oricare din ei poate castiga - Forster, Lettenbichler, Bolton, Birch, Jarvis, Faja Beltran (sa nu uitam ca anul trecut spaniolul a fost primul pana si-a rupt piciorul)

 

 

Am gasit o poza pe net - avea protectie de toba de carbon cum am si eu si multi altii http://photos.smugmug.com/photos/895650190_TbtrT-XL.jpg

Ptoejeaza la lovituri mici, dar la lovituri mai zdravene se indoaie rezonatorul din cot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Părerea mea e că știe foarte bine pe ce trasă o să meargă iar combinat cu skill'ul ireal la tehnică probabilitatea să spargă ceva la motor/tobă e mică.

Când știi exact trasa pe care'o să mergi, când simți la marele fix cursa suspensiei, când skillul tehnic este maxim ... chiar cred ca nu mai contează scut/protecție tobă.

Și probabil orice kg. contează de aceea nu se bagă la scut/protectie serioasă de tobă.

La Romaniacs e clar favorit însă vom vedea cum se descurcă 4 zile "flat out" (cum îi place lui să zică) combinat cu navigația pe GPS ... din câte știu n-a mai mers pe GPS.

Prologul romaniac o să-l câștige detașat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu Ionut, nu stiu ce o sa faca aici, neavand atata experienta la curse de mai multe zile si pe gps. Birch spera sa castige anul acesta, ca de atatia ani e tot langa locul 1... Poate face Tara o surpriza :ok: :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la romaniacs poate sa cistige oricine dintre profi...traseele devin tot mai usoare pe an ce trece

 

Este o cursa de anduranta hard-enduro. Pana la finish nu vom stii cine e castigatorul. Favoriti sunt destui, dar mai trebuie sa si termine cursa. Si la prolog putem avea surprize. Asa ca sa mai asteptam 13 zile "numai" si pe urma putem trage concluzii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
la romaniacs poate sa cistige oricine dintre profi...traseele devin tot mai usoare pe an ce trece

 

 

scuze... :D ...am vazut intamplator postul....sunt curios....cine (cuvant urat) esti tu , si de unde ai aceasta informatie total imbecila ?.... :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...