Sari la conținut

CHOPPER ACADEMY - OST MOUNTAIN FEST


Lope
 Share

Postări Recomandate

ost_afis_sa_sp31.jpg

Intre 6-8 august 2010, Poiana Mare din Valea Cerbului va rasuna de muzica death, trash, doom, gothic, black, viking si de duruitul esapamentelor motocicletelor de la Chopper Academy.

Cu aceasta ocazie Chopper Academy va invita la prima editie a festivalului al caror gazde sunt, OST MOUNTAIN FEST. Festivalul va avea loc la Busteni - Valea Prahovei (platoul de la Gura Diham) iar impactul pe care Chopper Academy il doreste este ecologizarea zonei .

Sunt puse in vanzare 5000 abonamente si nu va exista posibilitatea achizitionarii de bilete pe zile dintr-un motiv foarte obiectiv:

OST Mountain Fest se desfasoara pe parcursul a 3 zile si dorim ca participantii sa fie prezenti pe intreaga perioada de desfasurare.

In pretul biletului este inclusa camparea, accesul la toaletele ecologice, accesul la toate evenimentele sportive si sociale care vor fi desfasurate, accesul la zona de autografe.

Pretul unui abonament pe toate cele trei zile este de 150 lei .

 

Distribuitori autorizati:

 

www.eventim.ro

Magazinele Vodafone

Magazinele Germanos

Librariile Carturesti

Librariile Humanitas

Bestial Records

 

www.ostmountainfest.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 179
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator stress_L&P

150? cluburi renumite care fac intruniri de ani de zile nu iau nici macar 50. ecologizare? pai numai cu tobele poluati... erati beti cand ati "compus" aceasta invitatie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce diferenta este intre bilet si "abonament".

Tare rau asta cu abonamentul. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În săptămâna care urmează vor fi anunțate Âşi ultimele formații care îÂşi vor face apariția la OST Mountain Fest, formații cu greutate pe scena internațională de metal.

Trupele confirmate până in acest moment și programul pe zile arată cam așa:

Vineri 6 August

Shesdead

Negative Core

Kistvaen

Concept Insomnia

Funebre

Hyperborea

Negura Bunget

Sâmbătă 7 August

Inopia

Tiarra

Abigail

Omega Lithium

Einsheilig

Ava Inferi

Ashes You Leave

Duminică 8 August

Bucium

Bucovina

Gwydion

Northland

De menționat că se mai negociază și cu alte trupe. Deci pot interveni modificări în programul de mai sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Activitati cu mesaj ecologist care vor fi realizate de organizatia MaiMultVerde:

 

MaiMultVerde are deja o istorie in Busteni, prin proiectul "Recycle, Raft & Race" din 2009, iar acum are din nou ocazia sa faca ce stie mai bine, protectia mediului. Participantii la festival vor fi informati despre colectarea selectiva a deseurilor si importanta acesteia, vor avea la dispozitie saci si zone amenajate si vor putea semna scrisori adresate autoritatilor prin care cer implementarea sistemului de colectare selectiva si in apropierea locuintei lor. in timpul concertului, in pauza dintre formatiile care concerteaza vor fi proiectate pe doua ecrane filme tematice cu privire la respectarea mediului inconjurator. Toate acestea activitati sunt componente ale proiectului "Viata dupa colectare" care a intrat in al doilea an de desfasurare in orasul Busteni, iar participantii la festivalul Ost Mountain Fest se inscriu, astfel, pe lista celor care vor afla ca deseurile nu sunt gunoaie, ca ele pot fi refolosite sau reciclate, nu doar aruncate. ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

150? cluburi renumite care fac intruniri de ani de zile nu iau nici macar 50. ecologizare? pai numai cu tobele poluati... erati beti cand ati "compus" aceasta invitatie?

 

Imi este greu sa-ti raspund la intrebari si nici nu stiu cu ce ar trebui sa incep.

Cred ca ar trebui sa sti deja ca tu, motociclist, reprezinti transportul alternativ si esti o solutie viabila atat la problema poluarii cat si la cea a congestiei urbane.

Referitor la pretul biletului cred ca nu are rost sa comentez, doar o privire mai atenta pe afis la trupele anuntate iti poate spulbera bruma de indoiala asupra anvergurii evenimentului si a organizarii. Si nu , nu eram beat cand am scris textul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare : ecologizare inseamna ca MMV sa stranga dupa voi sutele sau miile de pahare de bere (+alte deseuri) din zona "afectata" de festival ? sau ce ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor.., cred ca nu am citit bine.., 150 lei abonamentul.., sunt 5000 ( cinci mii) abonamente! Sa ma ia dreakul daca mai inteleg ceva.., ati facut vreun studiu de piata din care a reiesit ca .., in fine, parerea mea este ca daca se vor cumpara 500 de abonamente inseamna ca evenimentul a fost un mare succes, personal cred ca mai mult de vreo 100-200 nu se vor vinde.. daca va fi altfel imi fac mea culpa anticipat si imi pun de enspe ori cenusa in cap! Nu ati specificat daca in campania de ecologizare sunt inclusi si cei care vor plati abonamentul.., adica platesti sa ascult musica, ok dar sa si aduni gunoaiele manelistilo?! :cheers: PS Nu am spus ceea ce am spus cu rea intentie sau alt interes.., insa cred ca treaba nu va mere asa cum ati planuit.., E CRIZA, oameni buni, 150 lei deja e o suma foarte mare pt cei mai multi dintre noi! Eu va doresc succes si sa dea Domnul sa ma fi inselat in previziunile mele apocaliptice! Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jeanele , eu sunt de acord cu tine... dar nu le mai numi abonamente :cheers: .. Asta e doar un nume mai pompos, sa dea bine cred :(

 

Eu le doresc baietilor de la "Chopper Academy" sa le iasa totul cat mai bine, mai ales ca sunt la prima incercare , si conteaza foarte mult la moral.

 

Insa sa speri sa aduni 5.000 de bilete vandute la pretul de 150 RON .. e mult prea optimist, ca sa ma exprim cat mai frumos si elegant ... pentru vremurile astea macar. Bine, banuiesc ca s-au gandit ca un procent (destul de) mic din acele 5.000 vor fi vandute bikerilor, poate mai multe vor fi vandute amatorilor genului de muzica respectiva, si atunci reclama ar trebuie sa fie facuta si pe alte forumuri de specialitate / TV / radio. Sa aduni 5.000 de bikeri este aproape imposibil si daca le oferi intrarea gratis, deci clar acest festival nu o sa fie unul exclusiv moto, ci unul de "death, trash, doom, gothic, black, viking"

 

"In pretul biletului este inclusa camparea, accesul la toaletele ecologice" ... Era culmea sa nu fie garantat accesul la ele.. mai ales la scoru asta ;)

Editat de Poison
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jeanele , eu sunt de acord cu tine... dar nu le mai numi abonamente :cheers: .. Asta e doar un nume mai pompos, sa dea bine cred :(

 

Eu le doresc baietilor de la "Chopper Academy" sa le iasa totul cat mai bine, mai ales ca sunt la prima incercare , si conteaza foarte mult la moral.

 

Insa sa speri sa aduni 5.000 de bilete vandute la pretul de 150 RON .. e mult prea optimist, ca sa ma exprim cat mai frumos si elegant ... pentru vremurile astea macar. Bine, banuiesc ca s-au gandit ca un procent (destul de) mic din acele 5.000 vor fi vandute bikerilor, poate mai multe vor fi vandute amatorilor genului de muzica respectiva, si atunci reclama ar trebuie sa fie facuta si pe alte forumuri de specialitate / TV / radio. Sa aduni 5.000 de bikeri este aproape imposibil si daca le oferi intrarea gratis, deci clar acest festival nu o sa fie unul exclusiv moto, ci unul de "death, trash, doom, gothic, black, viking"

 

"In pretul biletului este inclusa camparea, accesul la toaletele ecologice" ... Era culmea sa nu fie garantat accesul la ele.. mai ales la scoru asta ;)

Uite un om care si-a dat seama ca un astfel de festival nu presupune doar mici si bere si un festival nu presupune doar bikeri... mai ales la numele de pe afis.

Ma baieti este imposibil sa ai un fest de o asemenea marime si cu asemenea trupe fara sa coste sau la pret mic. Eu stiu ca noi ne-am obijnuit "MOCA este cel mai bine". La un festival serios pretul biletului este undeva la 400RON. Probabil ca si la noi biletul costa in jur de 10-20RON daca aduceam 3-5 trupe romanesti.

Imi pare rau sa vad ca atunci cand tragi linie putini sunt cei care intradevar pot sa faca diferenta dintre un festival si o adunare campeneasca.

Daca acest festival va fi un esec va promitem ca la anu o sa facem o adunare cu mici si bere la Gura Diham, cu cateva trupe romanesti de mare succes si sunt sigur ca toata lumea se va simti excelent.

Pana se va intampla acest lucru optiunea noastra a fost sa facem ceva serios, ceva mare si ceva ce nimeni nu a mai facut la noi in tara, tocmai asta este motivul pentru care noi suntem la prima incercare de acest gen, am zis ca atunci cand va fi vorba de un festival, va fi festival si nu altceva.

Va multumesc pentru incurajari si celor de la Silver Pistons in special.

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io inteleg ca voi vreti sa faceti un fest open-air de top, ceva gen... Wacken, DAR:

1. Sunteti in Romania (lumea n-are bani)

2. La W.O.A.,

for EUR 120,00 (incl. EUR 20,00 for Full Metal Service) plus pre-sale-fee EUR 10,00 (you don´t pay more at the advance ticket offices) + postage.

(le-am bolduit p-alea mai faimoase)

 

Iron Maiden, Alice Cooper, MĂśtley CrĂźe, Amorphis, Orphaned Land, Ill Niño, Die Apokalyptischen Reiter, BossHoss, Endstille, Kamelot, Arch Enemy, Grave Digger, Slayer, Anvil, Corvus Corax, Ektomorf, Caliban, Unleashed, Overkill, Lock Up, W.A.S.P., Immortal, Edguy, Cannibal Corpse, Soulfly, Fear Factory, U.D.O., Party Stage, Suicidal Angels, Job For a Cowboy, Frei.Wild, Voivod, Tarja Turunen, 1349, Atrocity, Smoke Blow, Kampfar, Delain, Stratovarius, Candlemass, Tiamat, Victims of Madness, No Dawn, Snakebite, By the Patient, Forever Storm, Total Riot, Wistaria, Missing in Action, Soul Stealer, Mambo Kurt, Orcus O Dis, Seven Ends, Demolished, The Sixpounder, Prayers of Sanity, Vita Imana, Katana, Cangaço, Black Out Beauty, Ghost Brigade, Crysys, Gojira, Brutus, Dead Means Nothing, Skanners, Astral Doors, Hackneyed, Mad Max, The Other, Eternal Legacy, Evile, Lizzy Borden, Broilers, Holy Grail, Secrets of the Moon, Ihsahn, Imperium Dekadenz, Raven, Nightmare, The New Black, Degradead, Crucified Barbara, End of Green, Die Kassierer, MetsatĂśll, Varg, Debauchery, Solstafir, Lake of Tears, Rotting Christ, Despised Icon, Killing Machine, The Devil's Blood, Wackinger Stage, Lord of the Lost, Fiddler's Green, Red Hot Chili Pipers, Svartsot, Torfrock, Hanggai, Letzte Instanz, Schelmish, Equilibrium, The Keltics, TĂ˝r , Orden Ogan, ,Bullhead City Tent, Spit Like This, The Circus of Horrors

 

 

This includes for example.:

 

> free parking (for any verhicle equaly if car, bus, motorbike, or camper)

> free camping - directly at your vehicle for the W:O:A Feeling (as far as the weather allows it).

> Like before there is no limitation for drinks or any food on the parking- and camping area

> only greenfields and direct ways to the fesivalarea (as far as the weather allows it).

> Shuttle to the Wacken or Schenefeld swimming-bath.

> Garbage will be collected from us for free – No garbage deposit

> Festivalstickers

> free CD

> many little suprises = Full Metal Bag

> and many more......

 

eu va urez bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa mai revenim la topic putin...

 

În perioada 6 – 8 august 2010, în Poiana Mare din Valea Cerbului, oraÂş BuÂşteni, va avea loc prima ediție a Festivalului Internațional de Muzică Rock – OST MOUNTAIN FEST (Open Air).

 

 

Evenimentul va reuni peste 15 formații Rock din mai multe țări printe care se numără Germania, Spania, Croația, Portugalia, Bulgaria, Ungaria Âşi România.

 

 

Gwydion (Portugalia – Viking/Pagan Metal), Northland (Spania –Viking/Melodic Death Metal), Ava Inferi (Portugalia - Gothic/Doom Metal),Ashes You Leave ( Croația – Gothic/Doom Meta), Eisheilig (Germania – Gothic Metal), Omega Lithium (Croația – Gothic Metal), Bucovina (România – Folk Metal), Bucium (România – Folk Metal), Concept Insomnia (Germania - Progressive Metal), Tiarra (România – Gothic Metal), Inopia (România – Symphonic Epic Metal), Shesdead (România – Death Metal), Negative Core (România – Death Metal), Hyperborea (Bulgaria – Death Metal), Funebre (Ungaria – Black Metal) sunt doar câteva dintre trupele ce vor aduce în Poiana Mare din Valea Cerbului (BuÂşteni) muzica Rock de calitate.

 

 

 

Evenimentul are ca scop promovarea unei atitudini responsabile față de mediul înconjurător în rândul pasionaților de motociclism Âşi al fanilor muzicii Rock.

 

Se doreÂşte ca festivalul să devină, în timp, o rampă de lansare a formațiilor de muzică Rock din România Âşi din Europa Centrală Âşi de Est.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Initiativa e buna, multa bafta CA/SAsi 31

 

 

insa ma roade o nelamurire: pe site se spunea ca:pretul abonamentelor pana la 01.05.2010 este de 100 ron, dupa aceasta data pretul fiind 150

 

 

 

 

 

intrebare : de ce nu a fost facut anuntul pe motociclism punct ro inainte de data de 01.05.2010???

 

 

 

sursa:

 

 

 

 

 

 

Biletele sunt disponibile prin reteaua Eventim si la partenerii autorizati din toata tara dupa cum urmeaza:

 

Sunt puse in vanzare 2000 abonamente si nu va exista posibilitatea achizitionarii de bilete pe zile dintr-un motiv foarte obiectiv:

OST Mountain Fest este un eveniment socio-cultural care se desfasoara pe parcursul a 3 zile si dorim ca participantii sa fie prezenti pe intreaga perioada de desfasurare.

In pretul biletului este inclusa camparea, accesul la toaletele ecologice, accesul la toate evenimentele sportive si sociale care vor fi desfasurate, accesul la zona de autografe.

Pretul unui abonament pe toate cele trei zile este de 100 lei pana pe 31 mai 2010 si de 150 lei dupa data de 1 iunie 2010 inclusiv in timpul festivalului, la intrare.

 

 

Distribuitori autorizati

 

www.eventim.ro

Magazinele Vodafone

Magazinele Germanos

Librariile Carturesti

Librariile Humanitas

Bestial Records - Titus Constantinescu (Mobil: 0722.814.991 , E-mail: titus@bestial.ro / YM: dark_distro)

 

 

Cazare

 

Pentru informatii legate de posibilitatile de cazare in Busteni puteti face rezervari prin www.elysse.ro (agentia de turism oficiala a festivalului) sau puteti accesa site-ul: www.infopensiuni.ro/busteni/cazare-vile-pensiuni-busteni In apropierea locatiei festivalului va fi amenajata, special pentru paricipantii la festival, o zona de campare prevazuta cu toalete ecologice, dusuri (contra cost), zona respectiva fiind pazita, accesul facandu-se pe baza abonamentului la festival.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mesaj completat

si data la care a fost facut anuntul

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Initiativa e buna, multa bafta CA/SAsi 31

 

 

insa ma roade o nelamurire: pe site se spunea ca:pretul abonamentelor pana la 01.05.2010 este de 100 ron, dupa aceasta data pretul fiind 150

 

 

 

 

 

intrebare : de ce nu a fost facut anuntul pe motociclism punct ro inainte de data de 01.05.2010???

 

 

 

sursa:

 

 

 

 

 

 

Biletele sunt disponibile prin reteaua Eventim si la partenerii autorizati din toata tara dupa cum urmeaza:

 

Sunt puse in vanzare 2000 abonamente si nu va exista posibilitatea achizitionarii de bilete pe zile dintr-un motiv foarte obiectiv:

OST Mountain Fest este un eveniment socio-cultural care se desfasoara pe parcursul a 3 zile si dorim ca participantii sa fie prezenti pe intreaga perioada de desfasurare.

In pretul biletului este inclusa camparea, accesul la toaletele ecologice, accesul la toate evenimentele sportive si sociale care vor fi desfasurate, accesul la zona de autografe.

Pretul unui abonament pe toate cele trei zile este de 100 lei pana pe 31 mai 2010 si de 150 lei dupa data de 1 iunie 2010 inclusiv in timpul festivalului, la intrare.

 

 

Distribuitori autorizati

 

www.eventim.ro

Magazinele Vodafone

Magazinele Germanos

Librariile Carturesti

Librariile Humanitas

Bestial Records - Titus Constantinescu (Mobil: 0722.814.991 , E-mail: titus@bestial.ro / YM: dark_distro)

 

 

Cazare

 

Pentru informatii legate de posibilitatile de cazare in Busteni puteti face rezervari prin www.elysse.ro (agentia de turism oficiala a festivalului) sau puteti accesa site-ul: www.infopensiuni.ro/busteni/cazare-vile-pensiuni-busteni In apropierea locatiei festivalului va fi amenajata, special pentru paricipantii la festival, o zona de campare prevazuta cu toalete ecologice, dusuri (contra cost), zona respectiva fiind pazita, accesul facandu-se pe baza abonamentului la festival.

 

Salut,

Contacteaza-ne te rog pe forum-ul nostru si iti dam toate detaliile. Crede-ma ca sunt mult mai multe lucruri de spus. Ideea e sa fii interesat. Noi nu am pus aici chiar tot pentru ca nu toti asculta muzica rock si nu toti vin la intruniri moto. Cele mai multe detalii le poti afla de la noi.

 

Mesaj completat

UP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

uite o informatie noua!!!

 

 

Incepand cu 1 iunie, abonamentele la festival au crescut de la 100 de RON la 150 de RON. Totusi, daca va grabiti mai puteti prinde abonamente la pretul de 100 de RON facand comanda pe site-ul Gotikshop (www.gotik.ro) sau trimitand un email la urmatoarea adresa: office@ostium.ro.

 

by the way!

 

festu asta este unu de mare anvergura si poate 150 RON pare mult insa nu e! La ce line-up este sincer abonamentul nu este deloc scump!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite o informatie noua!!!

 

 

Incepand cu 1 iunie, abonamentele la festival au crescut de la 100 de RON la 150 de RON. Totusi, daca va grabiti mai puteti prinde abonamente la pretul de 100 de RON facand comanda pe site-ul Gotikshop (www.gotik.ro) sau trimitand un email la urmatoarea adresa: office@ostium.ro.

 

by the way!

 

festu asta este unu de mare anvergura si poate 150 RON pare mult insa nu e! La ce line-up este sincer abonamentul nu este deloc scump!!

 

Ce line-up? :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...