Sari la conținut

CHOPPER ACADEMY - OST MOUNTAIN FEST


Lope
 Share

Postări Recomandate

hai ca ma mai bag si eu in seama pe partea de muzica mai mult. OST Mountain Fest este un fest de muzica ROCK, .....

 

MCiuli

Uite omul de la OST... responsabil de... eveniment si muzica... ;)

Rock-ul este rock cu diversele sale forme de la ...

Va poate da cele mai multe lamuriri in privinta miuzicii.

 

Asfalt uscat.

Mesaj completat

muzicii...scuzati, este tastatura... si mana proasta... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 179
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ar fi off-topic, ca multe altele, dar nu sunt singurul ingrijorat de lumea acestui personaj:

Articol Dilema Veche

 

M.S.V. e doar un telespectator OTV care inca nu si-a pus televizorul pe postul care ii trebuie. Poate il ajuta Negura Bunget s-o gaseasca pe Elodia, face parte din misterul black-metal-ului romanesc...

 

Cheers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi off-topic, ca multe altele, dar nu sunt singurul ingrijorat de lumea acestui personaj:

Articol Dilema Veche

M.S.V. e doar un telespectator OTV care inca nu si-a pus televizorul pe postul care ii trebuie. Poate il ajuta Negura Bunget s-o gaseasca pe Elodia, face parte din misterul black-metal-ului romanesc...

Cheers!

Hmmm… fain post. Multumesc.

Si ca sa-l parafrazam pe Andrei Plesu, pe care am avut deosebita placera sa-l cunosc personal cu ceva timp inainte ca domnia Sa fie ministru. Un om deosebit.

 

România lui Darth Wraith

 

„În condiții normale, despre Darth Wraith n-ar fi trebuit să Âştim nimic. Inteligența lui nu depăÂşeÂşte marginile unei sprințare Âşmecherii de la periferia judetului Sibiu, raporturile lui precare cu limba română se înscriu strict într-o funcționalitate de duzină, inteligenta si comportamentul lui pendulează între banal Âşi stînjenitor. Ar fi putut fi „comentator” de chermeze într-un tîrg de provincie, cum si este, ar fi putut, în cel mai bun caz, să facă o carieră de activist în vreun spital sau consiliu județean din Sibiu, avand experienta necesara in UTC. Dar pentru că sîntem în România, acest ins „fără însuÂşiri“ (cum ar fi spus Musil) a devenit motociclist, internaut Âşi crede ca-i ceva de capul lui. Darth Wraith nu are decît un singur criteriu: audiența. ÂŞi o singură abilitate: acomodarea la nivelul cel mai de jos al comunicarii cu publicul de pe site: vede muzica proasta, mancare scumpa, imbogatiti peste noapte de la fest, scandaluri, preturi mari, comparatii cu vestul, dezvăluiri senzaționale despre formatii. Prost-gust, trivialitate, sub-nutriție intelectuală, hîrjoană calomnioasă, jeg. Justificarea? Lumii îi place. Lumea vrea! Lucrurile de genul ăsta îi plac, în orice caz, dlui Darth Wraith. Ăsta e universul lui, dacă nu cumva mă înÂşel Âşi, de fapt, cînd nu e pe site, se dezmorțeÂşte nițeluÂş răsfoind Shakespeare sau Rimbaud. Da, lumea vrea tot soiul de ieftinătăți, tot soiul de stimulente pentru viscere.”

 

(Adaptare dupa Andrei Plesu, “România lui Dan Diaconescu”, Articol aparut in Dilema Veche, nr. 333, 1-7 iulie 2010)

 

 

Noi te invitam la festival, unde banuiesc ca multi ar face cheta numai sa te cunoasca, sau daca nu, te bagam noi gratis ca nu ai bani, iti dau eu o bere si o friptura, ca sa ai motiv de critica si comentarii pertinente.

 

Noroc!

Editat de M.S.V.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu propun sa puneti pretul de 50 de RON pentru toate cele trei zile pentru toti ceilalti motociclisti inafara de mine - daca cumva apar eu o sa platesc pretul vostru initial.

Andrei Plesu cunoaste multa lume si nu toata e chiar de cea mai buna calitate - prin natura meseriei si functiilor ocupate. Oare i-ar place parafrazarile tale?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu propun sa puneti pretul de 50 de RON pentru toate cele trei zile pentru toti ceilalti motociclisti inafara de mine - daca cumva apar eu o sa platesc pretul vostru initial.

Andrei Plesu cunoaste multa lume si nu toata e chiar de cea mai buna calitate - prin natura meseriei si functiilor ocupate. Oare i-ar place parafrazarile tale?

Sincer se pare ca tu nu ai inteles, daca era dupa noi si puteam, faceam acest fest gratis pentru motociclisti. Macar pentru ei. Noi nu facem afaceri cu motociclistii. Cred ca nici ceilalti nu au facut deci nici noi nu facem. Sunt semenii nostri, chiar daca unii sunt mai ostili si insolenti. Le va trece cu timpul, deh, tineretea. Tu, este clar ca nu ne cunosti, dar noi am mai organizat petreceri CU FORMATII, si unele formatii sau invitati de renume, (am spus la un post mai sus cam cine a cantat pe la noi) este adevarat, si nu am luat bani la intrare. Cat ne-am permis am platit noi, iar in anumite situatii am dat palinca, slana, carnati, pui la rotisor, bere gratis si altele. Erau party-uri nu fest.

Pretul pe bilet la un asa festival ROCK nu poate sa fie mic, indiferent de discutiile pro sau contra unor formatii a renumelui lor sau mai stiu eu ce, nici la tzambal in crasma din gara nu canta nimeni gratis, dar la asa un fest. Asta este si noua ne pare mai rau decat voua, dar atat putem face in conditiile date. CA cu OST si MMV a incercat sa faca un pret minim.... Motivele le-am explicat mai sus.

Daca eram uniti, la cati afaceristi sunt printre noi, cu relatii si pozitii, incepand cu marele Tariceanu, si nu numai, trebuia sa facem noi motociclisti din romanika un "Romanika Rock Moto-Fest" sa-i dam gata pe europeni...dar... sa uitam de asta ca suntem romanasi... si cineva spunea (oarecum pe drept), ca nu urmarim decat profiturile, asa o fi in mare parte... Eu am vazut ce poate un club din un singur stat ca NY, Phila, NJ ori Dakota, sa adune 5-7.000 de mobristi pentru 3 zile in 2 luni la un fest si formatii de-ti cad dintii. Dar ei sunt americani vei spune, aiurea, am vazut la Hamburg, la Dortmund, mai cu 3-500, poate 700... doar ca ei sunt ADEVARAT UNITI. Noi... NO COMMENT.

 

Ref. la parafrazari... nu cred ca-l deranjeaza, el este citat, si nu numai, (mai este si plagiat) in multe lucrari prezentate pe la diverse conferinte si pana acum nu se supara, de ce s-ar supara pentru o parafrazare pamflet? Am trecut sursa... ;) trebuia sa scriu "apud"... pai tu nu l-ai citat... ai dat doar link...

Editat de M.S.V.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa vedem cum o sa iasa. Lasam pronosticurile deoparte si incercam sa facem memorabile acele clipe. Bune sau rele, impreuna cu oameni de calitate sau nu, indiferent cum ar fi, acolo trebuie sa ne simtim OAMENI in primul rand ( nu vreau sa fiu off topic, asa ca ma voi opri aici ). Cel putin eu, cu un prieten daca as fi acolo, as incerca sa gust week-end-ul acela din plin din toate punctele de vedere.

Parerile despre cine ar fi in spatele acestui festival ( Base, Tariceanu, bla bla ) nu le vad locul iar referirile despre afaceri... pana mea... TOATE-S niste afaceri, deh... credeam ca stiti si nu stiu de ce va revoltati atat.

Lasand totul deoparte, nu cunosc decat 3 formatii mari si late din tot afisul ( m-am saturat de americanisme gen line-up sau cash... nu mai zice nimeni numarar ... plm de romani :laugh: scuze ;) ) DAR o sa fie un precedent... si stiu ca sunteti convinsi cu totii ca indiferent de cine ar fi in spatele fest-ului, cum cred majoritatea, in final sunt doar o mana de oameni care au ceva de zis in "show-biz"-ul din RO: Atatea formatii si alte chestii ce vor mai fi organizate in cadrul fest-ului e mai rar pe la noi.

Deci, in primul rand suntem oameni. . .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca asa e la noi. Cand incerci sa faci ceva vine un neica nimeni si iti da cu bata'n cap. Unii oameni nu inteleg ca toate trupele cer bani pt concert, cazare, masa si transport. Cu ce le platesti astea? Mergi si faci cheta in randul participantilor? Faci teledon? Este un festival mare, cu multe trupe din afara, care au cerut mai multi bani si alte conditii de cazare decat au cerut trupele romanesti, mai mici sau mai mari. Nu ii poti caza pe Belphegor intr'un hotel de doua stele ca isi iau droangele si pleaca acasa si apoi te si dau in judecata ca nu ai respectat termenii contractului.Cum naiba sa iti scoti cheltuielile daca pui biletul 50 lei? La Rock Open Air era 240 lei biletul de la trupe si 400 la poarta, ca nu s'a mai tinut asta e partea a doua.

Colegu', cum naiba te'o chema, puteai sa spui simplu (sau nu spui deloc) ca nu iti place si ca nu vei merge (din acest punct de vedere semeni cu bunica'mea care nu poate sa raspunda fara sa tipe si sa jigneasca).

Indiferent de ce formatii vin, oamenii astia incearca sa faca un fest moto-rock. Nu destul ca e plina televiziunea de manelisti si tampite cu tzatzele goale si cu fuste de o palma peste poponeata mai vi si tu si arunci cu noroi in dreapta si in stanga. Nu ti'ar placea sa fi tu organizator si sa iti arunce lumea cu noroi in munca ta. Sau poate esti masochist, cine stie.

Eu am sa cant in seara de duminica, cu trupa GOD. O sa zici ca eu oricum nu platesc bilet si primesc si bani, dar sa stii ca daca nu as fi fost membru al trupei, as fi strans bani pt acest festival, chit ca sunt student.

Organizatorilor multa bafta si ne vedem la rock.

 

P.S. Ca sa nu te legi de apostroful folosit in locul cratimei iti zic ca asa se scria pe vremea monarhiei, care a fost din 1860 pana in 1947. Asta asa ca sa iti imbogatesti putin cultura generala.

Mesaj completat

Am scris gresit 1860, ma gandeam la infiintarea universitati din Iasi. 1866 este anul instaurarii monarhiei.

Editat de pomo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti si voi cum merge cu vanzarea abonamentelor, in plus fata de acestea daca anuntati cam de miercuri acces pe zi poate mai vine si lume care nu poate sa participe la tot evenimentul

+$ pentru organizatori - nu sunt atat de naiv incat sa-mi imaginez ca cineva se baga la asa ceva fara sa faca un minim profit - bravo - reamintesc celor care au uitat ->comunismul s-a sfarsit oficial si nu e cazul sa-l reinviem noi aici

+participanti care altfel NU VOR VENI (fiecare din motivele lui) -> poate la anul o sa fie si mai bine daca lumea e multumita (daca mai vreti si la anul)

 

Eu personal as veni sambata

 

Va urez succes

Editat de duke nunkem
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezultatul final o sa dea raspunsurile corecte,degeaba se fac presupuneri si se incep polemici ...

Si inca ceva,nu mai dati ca exemplu sau etalon cat,cum si in ce fel sunt festivalele in afara tarii,oameni buni,NOI nu castigam si clar nu ne permitem exemple de genul asta si asta din mult mai multe motive decat partea financiara.

Numai bine!

Editat de tuning
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

12 pagini de romanisme ;) ca e scump ,ca nu sunt trupe de soi ,nu va place nu mergeti e atit de simplu , oamenii astia orgnizeza ceva , muncesc , au tocmit niste formatii ,au facut nste calcule si atita cred ei ca e de cuvinta sa coste biletul de intrare , nu iti convine pretul nu mergi , nu iti plac conditiile cerute de organizatori nu te duci "acasa" la ei e atit de simplu dar sa te apuci sa comentezi cred ca este deja aiurea . E ca si cum eu as veni la tine acasa si sa iti zic in fata ca nu imi place culoarea zidului din hol si ca nevasta ta e cam urita si cioba facuta de ea cam acra .Sintetizat e vorba de o legea fff veche legea cereri si ofertei , ei iti ofera ceva la un pret tu daca vrei sa achizitionezi platesti pretul nu iti convinte mergi mai departe si nu ii comentezi negustorului in fata .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Intre 6-8 august 2010, Poiana Mare din Valea Cerbului va rasuna de muzica death, trash, doom, gothic, black, viking si de duruitul esapamentelor motocicletelor de la Chopper Academy.

Cu aceasta ocazie Chopper Academy va invita la prima editie a festivalului al caror gazde sunt, OST MOUNTAIN FEST. Festivalul va avea loc la Busteni - Valea Prahovei (platoul de la Gura Diham) iar impactul pe care Chopper Academy il doreste este ecologizarea zonei .

Sunt puse in vanzare 5000 abonamente si nu va exista posibilitatea achizitionarii de bilete pe zile dintr-un motiv foarte obiectiv:

OST Mountain Fest se desfasoara pe parcursul a 3 zile si dorim ca participantii sa fie prezenti pe intreaga perioada de desfasurare.

In pretul biletului este inclusa camparea, accesul la toaletele ecologice, accesul la toate evenimentele sportive si sociale care vor fi desfasurate, accesul la zona de autografe.

Pretul unui abonament pe toate cele trei zile este de 150 lei ."

 

cred ca de la atatea discutii s-a si uitat anuntul initial. din punctul meu de vedere, mult succes organizatorilor.

 

eu personal nu am prea inteles cum se va ecologiza zona daca "va rasuna de muzica death, trash etc" si va fi populata de amatorii de astfel de muzica. cand se asteapta sa vina mari mase de oameni cred ca mai degraba se lasa cu mizerie multa decat cu ecologizare, chiar daca toti rockerii prezenti ar fi alesi dintre cei mai merituosi soimi ai patriei.

 

deasemenea nu inteleg de ce se fac atatea discutii legate de pret. fiecare isi face o socoteala. organizatorii vor sa isi acopere macar cheltuielile cum e si normal. publicul se gandeste daca pentru cati bani da primeste distractia la care se asteapta, cum este la fel de normal. daca toata lumea pleaca multumita atunci a fost un succes si se mai intampla si la anul la fel iar daca nu... asta e viata.

 

eu nu voi merge la acest festival dintr-un motiv foarte simplu - nu imi place genul asta de muzica intr-atat incat sa dau si bani pe ea. daca se facea un festival de jazz eram primul, indiferent de cat costa (cu conditia sa vina totusi ceva artisti buni). sper totusi ca totul sa iasa bine iar experienta dobandita prin organizarea acestui eveniment sa fie folosita pe viitor pentru a face si intruniri moto (caci despre motociclism e vorba pe forumul asta).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in romania

nu merita nici macar un concurs de (cuvant urat) la punct fix sa organizezi

 

imediat apar pareri contra

 

vad ca o multime se lamenteaza ca e scump

150 de ron adica undeva la 40 de euro

 

 

pai sigur ca nimeni in tara asta nu plateste camparea cu cortul

sau locul de pus gratarul de mici pe marginea drumului

ia sa va uitati la campingurile de afara sa vedeti ce inseamna CAMPARE ca, costuri pentru cort si om

 

cu 40 de euro nu pui cortul si nu stau 2 persoane 3 nopti

 

si mai vreti si muzica si dusuri si 2 fete de caciula cu o bere rece in mana

 

ca ne.am obisnuit sa fie totul moca

 

oare oamenii aia de afara nu muncesc sa stranga bani sa mearga la concerte?

 

numai la noi s.a impamantenit discount de 30 %, bilete moca, si motociclete de vanzare la 1500 euro neparat cu un set de anvelope de rezerva

 

nu sunt in nici o tabara

 

ORGANIZATOR SAU CLIENT caci prefer 3 zile daca pot sa ma plimb DAR prea toata lumea vrea mocangeala

 

 

apropo de kaliakra

 

cine zice ceva si de km dus intors ....gaz... etc

 

busteniul e la 8 litri de benzina daca nu ma insel....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti si voi cum merge cu vanzarea abonamentelor, in plus fata de acestea daca anuntati cam de miercuri acces pe zi poate mai vine si lume care nu poate sa participe la tot evenimentul

+$ pentru organizatori - nu sunt atat de naiv incat sa-mi imaginez ca cineva se baga la asa ceva fara sa faca un minim profit - bravo - reamintesc celor care au uitat ->comunismul s-a sfarsit oficial si nu e cazul sa-l reinviem noi aici

+participanti care altfel NU VOR VENI (fiecare din motivele lui) -> poate la anul o sa fie si mai bine daca lumea e multumita (daca mai vreti si la anul)

 

Eu personal as veni sambata

 

Va urez succes

 

 

S-au pus bilete si pe zile:

 

 

 

Vineri 6 august 2010 – 60 RON

 

Sambata 7 august 2010 – 80 RON

 

Duminica 8 august 2010 – 80 RON

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vedeti si voi cum merge cu vanzarea abonamentelor, in plus fata de acestea daca anuntati cam de miercuri acces pe zi poate mai vine si lume care nu poate sa participe la tot evenimentul

+$ pentru organizatori - nu sunt atat de naiv incat sa-mi imaginez ca cineva se baga la asa ceva fara sa faca un minim profit - bravo - reamintesc celor care au uitat ->comunismul s-a sfarsit oficial si nu e cazul sa-l reinviem noi aici

+participanti care altfel NU VOR VENI (fiecare din motivele lui) -> poate la anul o sa fie si mai bine daca lumea e multumita (daca mai vreti si la anul)

Eu personal as veni sambata

Va urez succes

Multumim, sa fie la toti succes.

Pot sa-ti spun ca in general, la cum ne-am mai interesat si noi, la primul fest, poate si al doi-lea fest important este sa-ti acoperi costurile, tu ca organizator si sa nu ramai dator...vandut, cum au mai fost cazuri. De la al doi-lea sau al trei-lea in sus vorbesti de un eventual profit, asta daca ai noroc si iti merge din plin la primele 1-2 fest-uri, (vreme buna, preturi rezonabile la cei ce asigura masa+bautu, clienti sa-ti acoperi cheltuielile si nu in ultimul rand oamenii multumiti si posturi pozitive la ce a fost), altfel... iesi in paguba, nu mai faci si asta a fost.

Sa ne vedem cu bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt ca hobbitii au incercat sa sublinieze de ce nu merita festivalul onorat cu prezenta, facand o analiza desosebita (DOAR) a trupelor romanesti cel mai putin necunoscute... voi reaminti si cateva din trupele de afara..

 

AVA INFERI:

 

ASHES YOU LEAVE:

 

BELPHEGOR:

 

EISHEILIG: http://www.youtube.com/watch?v=htEI-tf_3Mc

 

ETERNAL TEARS OF SORROW: http://www.youtube.com/watch?v=oeZ9FOCV_M8

http://www.youtube.com/watch?v=gz5LbdAc6Yc...feature=related

 

GWYDION:

http://www.youtube.com/watch?v=k7aHVXKYJjY

 

OMEGA LITHIUM:

 

 

plus romanii... iar cunoscatorii stiu bine ca multe din trupele de mai jos activeaza in underground de cand unii nici nu visau sa se mozoleasca la botic cu rock.

 

NEGURA BUNGET:

http://www.youtube.com/watch?v=g-unLZ1cgto...feature=related

 

ABIGAIL: http://www.youtube.com/watch?v=Rqfrwim5Ld0...feature=related

 

TIARRA: http://www.youtube.com/watch?v=86K7SZRbvFo

 

GOD:

 

GRIMEGOD:

 

INOPIA:

 

BUCIUM: http://www.youtube.com/watch?v=ZyFqU3zg5yg

 

 

RESPECT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

emisiune despre festival, in seara asta, 29 iulie, de la ora 11 pe antena 2

 

E 11:05 si pe Antena 2 e agentul vip. Mai asteptam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A inceput. E in cadrul emisiunii Agentul VIP

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...