Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

Salutari,

 

Sunt in cautarea unui FZ6s S2, iar pana acum am dat peste putine oferte de vanzare.

Daca cineva are ganduri de vanzare, sau o recomandare, as aprecia.

Astept informatii pe PM (ca sa fiu anuntat pe email automat).

 

Mersi.

 

Ciao, este chiar aici pe forum un s2 de vanzare din 2007-2008 pe la 4.000

Cauta userul shepard.

 

Bai, eu nu inteleg de ce va mirati cand o motocicleta atinge suta de mii de kilometri. Cred ca o buna parte din motoretele aduse din Italia cu 35.000 km pe bord cam bat spre rulajul ala de 100.000. Acolo cultul motocicletei e mai bine dezvoltat, lumea merge mai mult si oriunde cu motociclta, sunt sosele calumea care-ti permit sa parcurgi distante lungi dintr-o data, ajungi imediat in zone frumoase etc... La noi, daca pleci spre Constanta, te umpli de spume: aglomeratie ca la nebuni, drumuri cu o singura banda, radare, ghiolbani, gropi samd...

 

 

Normal ca te miri, eu unul nu am mai vazut fz6 cu 100k.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

 

 

 

Normal ca te miri, eu unul nu am mai vazut fz6 cu 100k.

 

pai n-ai observat ca motocicletele nu trec de cifra magica de 30-35K km iar masinile de 150k???? indiferent de varsta si stare ele raman mereu tinere :))

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai n-ai observat ca motocicletele nu trec de cifra magica de 30-35K km iar masinile de 150k???? indiferent de varsta si stare ele raman mereu tinere :))

 

 

 

 

 

 

Hehe .. cata dreptate ai :).

Din pacate este o practica destul de intalnita cu modificatul kilometrajului.

 

Foarte frumoase peisajele. Visez cu ochii deschisi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alooo, cunoscatorii...

 

mi-am luat un bord de fazer numai ca are mai putini pini decat instalatia mea. adica mufa de intrare e mai mica.

 

faserul meu e 99 si are 20 pini si bordul are intrare pe 16pini. idei, solutii???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alooo, cunoscatorii...

 

mi-am luat un bord de fazer numai ca are mai putini pini decat instalatia mea. adica mufa de intrare e mai mica.

 

faserul meu e 99 si are 20 pini si bordul are intrare pe 16pini. idei, solutii???

Pai in afara de faptul ca trebuie sa cauti un super meserias in ale electricelor ,chiar si auto ,ce pot sa ti zic(o faza gen am rezolvat o eu cu un meserias care repara televizoare...nimeni nu o putut sa ma ajute cu un cip de putere la o masina dar nenea care repara televizoare o adaptat treaba,trebuie discutat si cu de astia care se pricep nitel in electronica)...ma gandesc ca poti face o adaptare dar asta numai cu un aparat de masura si un ,,nene,,care se pricepe!Numa bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai e foarte simplu :)

La Fazere, dupa 2000, bordul e o idee altfel, adica mai are niste afisaje si un buton in plus. Probabil de aici diferenta. Tu ai Fazer S din 2000 sau 2001 si ai luat bord pentru modelele 98-99. :) Sau invers... ai inteles idea.

 

 

Uite diferentele.

http://www.ebay.co.uk/itm/YAMAHA-FZS-600-FAZER-1999-CLOCKS-/190637141141?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item2c62dbec95

 

http://www.ebay.co.uk/itm/YAMAHA-FZS600-FAZER-5DM-99-02-CLOCKS-/150751039527?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item2319765027

 

Problema e ca nici eu nu stiam de diferenta de mufe :unsure: Vezi ca, daca te chinui, poti pune un bord din ala de pe Louis, dar iti trebuie electrician priceput.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Am Fazer 600 din 2003, as vrea sa cumpar un suport de topcase si topcase-ul in sine. Cine are mai multe informatii, de unde as putea sa cumpar etc etc , nu neaparat nou, dar sa se potriveasca cu Fazer.

 

Cu stima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare ...

 

..am nevoie de o schema electrica pentru o Yamaha FZ6, an fabricatie 2004, daca ma poate ajuta cineva [am cautat pe internet ..dar fara succes pana in acest moment ...]

mail: crisscdc@yahoo.com

 

multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti,

 

E un Fz6 S, carene negre, abandonat pe Glinka din cartierul Floreasca de un an cred. Saracul motor e ruginit mort,l-au prins ploi, furtuni de vant si a fost si astupat de zapezile din iarna. Numarul de inmatriculare e B 05 LAT. Ma gandeam ca ori o fi furat (e parcat si asa intr-o doara) ori propietarului i s-a facut o scarba masiva de el. In orice caz, mobra ma intereseaza personal ca poate fi totusi pus pe picioare si e pacat de el. Am intrebat vecinii de pe-acolo dar se pare ca nimeni nu stie al cui ar putea fi. In orice caz, de vreun an e supus elementelor. Daca stie vreunul dintre voi al cui e propietarul va rog sa ma contactati pe privat.

Editat de magiaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti,

 

E un Fz6 S, carene negre, abandonat pe Glinka din cartierul Floreasca de un an cred. Saracul motor e ruginit mort,l-au prins ploi, furtuni de vant si a fost si astupat de zapezile din iarna. Numarul de inmatriculare e B 05 LAT. Ma gandeam ca ori o fi furat (e parcat si asa intr-o doara) ori propietarului i s-a facut o scarba masiva de el. In orice caz, mobra ma intereseaza personal ca poate fi totusi pus pe picioare si e pacat de el. Am intrebat vecinii de pe-acolo dar se pare ca nimeni nu stie al cui ar putea fi. In orice caz, de vreun an e supus elementelor. Daca stie vreunul dintre voi al cui e propietarul va rog sa ma contactati pe privat.

ete aici zeci de pagini pe tema asta

 

 

/index.php?/topic/671243-abandonata-sau-furata-sau-si-una-si-alta/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi Florin pentru link, eu am dat search Glinka dar nu mi-a dat nici un rezultat. In fine, macar acum stiu care-i treaba cu ea. Sa trec pe langa mobra aia asa des s-o vad in stilul ala imi starnise curiozitatea putin.

 

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, daca ai ceva bani, ala e un chilipir. Cu cateva sute de euro ii redai viata si o pui la punct (lant, cauciucuri, consumabile - ulei, filtre, bujii, placute). Cred ca daca-i oferi propietarului o suma de bani, la cum arata mobra, cu siguranta nu te va refuza. Un FZ6 din 2004 are preturi incepand cu 2300-2500 E.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Din capul locului vreau imi cer scuze daca s-a mai raspuns de nenumarate ori la intrebarea asta, dar nu am gasit raspunsul inca: FZ6 Fazer (2004-2007) are ABS standard?

Daca nu ma insel dupa 2008 ABS-ul a devenit standard. Sau ma insel?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i standard nici dupa 2008, e in functie de tara, totusi daca vrei o motocicleta sh e destul de irelevant daca a fost standar sau optional abs-ul... nu?

 

Daca e prima motocicleta NU sta pe ganduri si ia ceva cu abs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evident ca imi doresc un exemplar cu ABS. Tocmai de aceea am intrebat din ce an lucrul asta este standard.

Exista de exemplu modele din 2004 cu ABS?

Nu stie nimeni? :unsure:

 

Din ce am gasit pe anunturi, primul FZ6 cu ABS era din 2007. Atunci stiu ca s-a schimbat si sistemul de franare, adica etrierii de pe fata - s-a revenit la cei cu 4 pistonse Nissin (acei etrieri cu "steluta") care sunt si pe R6, si pe R1, si pe TDM (cred)....

Asadar, ma indoiesc ca o sa gasesti FZ6 cu ABS din 2004. Cel putin eu n-am gasit la vanzare asa ceva.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Fz6, daca nu ma insel eu, a avut ABS ca optiune incepand cu anul 2005. Pe afara s-ar putea sa gasesti un Fazer cu ABS din anii pre 2007. In Romania nu cumpara nimeni cu ABS decat daca l-a gasit standard pe motoreta din showroom. Asa ca... 2007 cel putin.

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama, ce bo$$ de bo$$ esti!! Cat te-au costat? Si eu vreau sa-mi iau, dar la mine maneta de ambreiaj e de FZS600 iar cea de frana e de R1 98-99. Tre' sa le iau combinate. Ele vin la set, sau cum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...