Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mama, ce bo$$ de bo$$ esti!! Cat te-au costat? Si eu vreau sa-mi iau, dar la mine maneta de ambreiaj e de FZS600 iar cea de frana e de R1 98-99. Tre' sa le iau combinate. Ele vin la set, sau cum?

Poti sa le iei si separat, dar daca iei 2 pici mai bine :)

Cauta pe ebay, sunt de pe china. Cam 120 lei cu tot cu transport amandoua.

Si eu mi-am pus la fel, negre, short... merita si ca aspect si ca feel.

Eu am avut si pe Hornet tot short dinastea si de aia am schimbat primul lucru la FZ6 manetele.

 

Salutare!

Vinde cineva de aici Fz6N-ul?

Uite aici http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-yamaha-fz6-din-2004-420326.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, Garcya, stai sa o pun la punct si eu pe a mea, sa vad cum invart roata si trec si de ITP, iar apoi, primul lucru, stam de vorba sa vedem cum comand si eu manetele alea de pe e-bay. Amicul care-mi aducea mie s-a cam dat la fund, asa ca s-ar putea sa am nevoie de srviciile tale :) Ideea e ca tre' sa le iau separat pentru ca eu am pompa de frana de R1 98-99 iar maneta de FZS600 nu seamana cu cea de R1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles, nu-i problema ma anunti tu cand!

Din china dureaza cam 2 saptamani spre 3... ca sa sti!

 

Am comandat un filtru de aer K&N pentru fz6.

Diferenta de pret era de 5 lire si am zis why not...

Acum sa vedem daca "se simte" vreo diferenta desi eu nu cred, mai ales la stilul meu de mers...

 

Are careva K&N ? l-a curatat pana acum vreodata ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles, nu-i problema ma anunti tu cand!

Din china dureaza cam 2 saptamani spre 3... ca sa sti!

 

Am comandat un filtru de aer K&N pentru fz6.

Diferenta de pret era de 5 lire si am zis why not...

Acum sa vedem daca "se simte" vreo diferenta desi eu nu cred, mai ales la stilul meu de mers...

 

Are careva K&N ? l-a curatat pana acum vreodata ?

am avut eu pe dominator. se spala cu apa si detergent. dupa ce se usca se unge cu sprei. :wave:

Editat de florynn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mama, ce bo$$ de bo$$ esti!! Cat te-au costat? Si eu vreau sa-mi iau, dar la mine maneta de ambreiaj e de FZS600 iar cea de frana e de R1 98-99. Tre' sa le iau combinate. Ele vin la set, sau cum?

 

LE LUAI DI CHINA BRE, era zapada mare cand le-am comandat...eftin, nu mai stiu cat am dat... acu am gasit ceva prin uk putin mai scumpe, 50-60euro perechea :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superbe sidecaseurile si top caseul.

Daca se poate, cate sute de euro au costat? Si un link ceva? Mersi

 

Daca nu ma lasat memoria parca pe sidecase-uri am dat 200 lei pe bucata plus 50 transport pe curier,.... suportul l-am facut eu adaptat la aceste genti. Le-am luat de la cineva de pe forum de prin Tg. Jiu.

Topcase-ul l-am luat de la PaulasBikers 80-90 euro, .... suportul facut de mine.

 

Toate bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jumba, daca vrei sa faci ceva la Fazer, si nu stii ce, ia de aici o sugestie interesanta:

http://www.motolemans.com/t6525-projet-d-un-cafe-racer-fazer-600

 

PS: pentru inceput incearca sa-i pui niste jante de super-moto, din alea cu spite :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

placute sbs fata intre 100 si 180 ron setul in functie de performante/ stil de mers, placute spate 100-130ron aceeasi ecuatie :friends:

 

pentru faser sper ca-i intrebarea :))))

Editat de stulewa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomandri ptr placute de frana ?ca am uitat sa le schimb :D si azi le-am probat si uneori scartaie :D

 

Salut,

 

Eu am pus EBC HH(FA199HH), sunt bune, dar le ia multi km pana se aseaza pe discuri. Daca nu vrei HH, poti lua GG(adica varianta FA199), am citit pe forumurile de afara ca franeaza ceva mai bine decat originalele, care nu franeaza rau deloc.

 

Numai bine,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In calitate de incepator am si eu o rugaminte: as vrea sa iau un Fazer ca si prima motocicleta, dar nu am vazut "live" nici una pana acum :unsure: :what:

Studiez de ceva vreme netul si cred ca mi s-ar potrivi. Dar de cand s-a incalzit un pic vremea nu prea am avut norocul sa intalnesc vreuna.

Este cineva din Bucuresti dispus sa se laude cu jucaria in timp ce ea sta cuminte pe cric? ;)

Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am zis, eu am FZS-ul din '99. Nu prea are nici o legatura cu ce vrei tu sa-ti iei, FZ6-le e cu totul alta motocicleta: alt cadru, alta pozitie, alte componente, alt motor... Nu te pot ajuta decat din auzite sau din ce mai stiu si eu de la amicii cu FZ6. :) daca vrei sa-ti povestesc despre a mea, atunci cu cea mai mare placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

O s-o spun de 1000 de ori. Fz6 nu e motoreta de incepatori. E greuta, si are motor de R6 detunat de la 120 de cai la vreo 100. Pare cuminte jos, si e relativ docila, dar trage ca apucata dupa 8k de ture. Iar scoala romaneasca moto de-abia te invata sa stai pe o motocicleta. Ma rog, pana la urma, sita cerne.

 

Bafta si numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...