Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

OK, nu mi-am luat inca nici un motor. Deocamdata vreau sa stiu cat mai multe despre cele cateva care imi plac. De aceea am si zis sa vad/vorbesc cu un posesor.

In felul asta ma lamuresc si eu cat de mare sau mica, grea sau usoara si pana la urma potrivita este o varianta sau alta.

Parerile sunt multe. Pana nu vad una live nu pot stii.

Editat de Gimy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pai asa e cel mai bine... te urci pe ea, o manevrezi un pic pe loc, atunci iti dai seama daca e grea, daca e inalta, cum are greutatile distribuite. Oricum, motocicleta e puternica, dar, ca incepator, si pe GS500 daca te urci, tot OZN o sa ti se para! Numai ca de un GS500 sau CB500 o sa te plictisesti pana la sfarsitul verii. Asa, un FZ6 il iei si-l poti tine cateva sezoane bune. Avantaj la FZ6 este si ABS-ul, o sa te ajute mult ca si incepator.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

O s-o spun de 1000 de ori. Fz6 nu e motoreta de incepatori.

O s-o spun si eu de 1001 ori... un incepator cu un pic de talent merge fara probleme pe fz6 ca sa nu zic fz8 sau fz1, sau mai degraba daca nu stapanesti un fz6 nu ai ce cauta pe strada chiar daca ai A-u pe carnet...

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor am rasfoit cat am putut ma dor ochii deja.... ma puteti ajuta cu un raspuns simplu da sau nu la intrebarea Se poate transforma fz6 naked in fazer? daca da cum agat carena aia cu farurile parbrizul si oglinzile pe naked? vreau ca nakedul meu sa fie asa ca asta visinie

post-67311-0-68052300-1332884400_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai iti trebuie cadul de bord, asta presupune sa ai cele doua urechi de prindere pe jug in fata. daca nu le ai se poate face o prindere mecanica, fara suduri, pt ca in romanica e mei greutz cu RAR-ul, au ramas tot in 44 saracutzi :)))

 

post-1864-0-36540900-1332912401_thumb.jpg

 

vezi cele doua gaurele de pe jug? acolo trebuie sa vina piesa nr 25 si mai departe tot ansamblul ;)

 

post-1864-0-22660400-1332912814_thumb.gif

 

care ai o aripa de fazer dupa 2008 sa trag si eu o matrita?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor am rasfoit cat am putut ma dor ochii deja.... ma puteti ajuta cu un raspuns simplu da sau nu la intrebarea Se poate transforma fz6 naked in fazer? daca da cum agat carena aia cu farurile parbrizul si oglinzile pe naked? vreau ca nakedul meu sa fie asa ca asta visinie

 

E ceva bataie de cap. Mai bine vinzi N-ul si iei un Fazer si aia e. Cauta pe ebay si gaseste-ti toate subansamblele, vezi cat te duce cu totul si apoi trage linie: se merita sau nu. Eu estimez ca te duce la cel putin 300 de euro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu NU! Poti face diferente cu un power commander, cu o evacuare completa, cu un filtru de aer sport, dar cea mai ieftina modificare o faci in raportul pinioanelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK. Dar intrebarea mea se referea la versiunile stock ale ambelor motociclete. Stiu ca au acelasi motor, dar ma intrebam daca exista diferente de soft, de fel in care sunt setate de fabrica cele 2 motoare :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o nelamurire si as avea nevoie de putin ajutor. frana fata prinde foarte repede si foarte tare. pot frana cu un singur deget si de abia trag de levier. stie careva care e cauza si cum pot remedia? asa ma dat pegaso in cap de mi-a rupt picioru si nu as vrea sa o comit iar. am inteles ca la acest model sint mai ok frinele. dar astea is pre beton. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o nelamurire si as avea nevoie de putin ajutor. frana fata prinde foarte repede si foarte tare. pot frana cu un singur deget si de abia trag de levier. stie careva care e cauza si cum pot remedia? asa ma dat pegaso in cap de mi-a rupt picioru si nu as vrea sa o comit iar. am inteles ca la acest model sint mai ok frinele. dar astea is pre beton. :laugh:

 

poate ai pompa de frana de la alt model, dar daca la doua motociclete diferite ai aceasi problema... invata sa dozezi frana.

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate ai pompa de frana de la alt model, dar daca la doua motociclete diferite ai aceasi problema... invata sa dozezi frana.

stiu sa o dozez ca nu is de la padure. dar prinde ff sus si nu e ok. am schimbat lichidu am curatat etrierii am curatat pistonasele si tot asa prinde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, asa ar trebui sa fie frana de la Fazer. Ai frane de R1 pe ea :) Cum ai vrea sa se opreasca? Pana si discurile sunt aceleasi (au aceeasi perforatie, aceeasi dimensiune, difera doar prinderile), aceeiasi etrieri... Joaca-te cu reglajele de la maneta de frana, trece-o pe 4 sau 5, vezi, poate iti mai inmoaie un pic frana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, asa ar trebui sa fie frana de la Fazer. Ai frane de R1 pe ea :) Cum ai vrea sa se opreasca? Pana si discurile sunt aceleasi (au aceeasi perforatie, aceeasi dimensiune, difera doar prinderile), aceeiasi etrieri... Joaca-te cu reglajele de la maneta de frana, trece-o pe 4 sau 5, vezi, poate iti mai inmoaie un pic frana.

ok. mersi :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...