Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

nu prea vad fazere prin bucuresti,am fost miercuri la arc si nici unu,iar azi noapte 11.05.2012 ,in parcare la victoriei nici un fazer,doar ssuri :(,unde sunteti fazeristilor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pai ce sa cautam omule la Arc? A cam trecu vremea cand voiam sa ne vedem acolo. Acum, astia care suntem, ne cam stim intre noi. Fazere sunt destule-n Bucuresti, am vazut multe-n ultima vreme. Mai rarute sunt cele cum am eu... FZS. Iar pe la Victoriei am fost si eu, am stat o juma de ora si am plecat. Nimic interesant.

 

PS. Pt bucuresteni - ne mai adunam si noi la Academie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ar placea sa facem o intrunire de Fazeristi. Eu in principiu pot sa vin oricand seara dupa 6.30; sau azi de exemplu sunt prin zona. Daca aveti chef de o ieseala aici prin Bucuresti ma bag.

p.s. sa nu fie lunga plimbarea ca e criza mare cu gazu :P

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma bag,dar dupa ora 18:00,daca vrea cineva sa vina in fata la sincai in parcare ar fi frumos,fazerul e asa cum am auzit,comod,linistit in ture mici,manevrabil,fiabil,ce sa zic sunt complet indragostit de ea,consume e relativ ok,nu i l-am facut inca,dar cred ca imi ia un 7 in oras si am si sitele scoate din toba,pe viitor as vrea sa ii iau un pinten pentru tobe ,stie cineva de unde si la ce pret sunt?

 

 

Am xenon pe el,si imi stau ambele faruri aprinse,normal trebuie sa stea decat unu corect? ca daca ii dau faza lunga sau flash nu se intampla nimic ramane la fel,ce ar trebuie sa fac ca sa le reglez cum trebuie??

 

A si inca o intrebare la cati km le schimbati uleiul? stima

 

daca vrea cineva sa iesim sa imi da mesaj ca eu in jur de 7 as iesi daca nu se strica vremea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A si inca o intrebare la cati km le schimbati uleiul? stima

 

 

Eu l am schimbat tot timpul la 5000,5500km(Motul 10w40,7100 ester)...si treaba asta se vede,mobra merge impecabil!Parerile sunt impartite dar eu am un principiu...ungerea corecta a mecanismelor motorului e viata acestuia mai ales daca duci mobra in turatii destul de mari si ca ambreiajul isi face treaba tot in uleiul ala!Numa bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe la 7 ar fi perfect. Sincai e lic de la tineretului nu? 7.7-15 o sa fiu acolo.

 

sonyy am o rugaminte la tine pls, da-mi si mie un tel (sms) la 0720 023 855 pe la 6.30 asa sa stiu daca mai vin sau nu acolo. O sa plec de la pc si n-am net unde ma duc in oras. Bafta si sper sa ne adunam azi :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine in carte scrie ca schimbul de ulei se face la 10.000 km si cred ca tipul care a scris cartea stie mai multe despre motocicletele Yamaha decat tot forumul asta adunat, asa ca o sa schimb probabil pe la 8.000 sau anual, care se intampla primul (mai am o moto, nu merg doar cu asta ca sa fiu sigur ca fac peste 8.000 doar cu asta).

 

Dar, nu merg in turatii mari. Cine stie ca forjeaza peste 10.000 e bine sa il schimbe mai des, 5000 km e un numar frumos si sigur nu se va strica nimic din schimburi de ulei prea dese, doar poluare inutila (ca sa fabrici si sa reciclezi de 2 ori mai mult ulei) si costuri inutile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok eu vin la tineretului la sincai,eu auzisem ca e bine sa il schimbi mai des daca mergi mai mult in oras cu ea ,1000-2000 km mai devreme

 

0765444105 sau 0729496182 pentru cine are vdf dar eu nu am bani pe vdf,poate mai vine cineva nu neaparat cu fz6

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am reinviat topicul :)

/index.php?/topic/228709-intalnire-fz-risti/page__st__740__gopid__3126374#entry3126374

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut are cineva idee ce a facut asta din video de mai jos la tobe ca tare bine se aude ...

beer.gifbeer.gif

 

 

cred ca i-a scos sitele,si a mea are sitele scoase dar nu se aude asa de tipator se aude mai frumos si mai gross

 

gmail :))

 

Deci cand intalnirea de fazeristi ?

ps : are cineva un scut / masca pt radator ?

 

 

inca ramane sa o stabilim intalnirea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ploua, ramane sa ne vedem joi, in fata la Academia Militara (zona Eroilor) incepand cu ora 18:30-19:00

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iese careva diseara la o vorba,un suc, ceva? daca da sunati ,ca nu prea stau pe net,0765444105,si desigur daca nu ploua :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroace. Am o oglinda p-acasa care sta degeaba si o donez, poate are careva dintre voi nevoie. E pacat sa stea asa fara folosinta.

E vorba de: http://www.louis.eu/_305afd5e1d72d3690a04571bc0be6b5e7d/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=465&wgr=401&list_total=45&anzeige=0&page=4&artnr_gr=10028288

- oglinda dreapta, varianta carbon look.

 

Hai cu vara asta odata :)):friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

Sunt proaspat posesor de FZ6 S 2004, inainte am avut un GSXR 600, dar nu am fost multumit de el si am "retogradat". A fost o alegere foarte buna, sunt foarte multumit, am facut deja aproape 600 km si sunt foarte incantat de ea.

Acum vin cu o intrebare: senzorul de benzina nu mai indica, am scos pompa, era sarit de pe canalul lui si tot nu mai vrea sa indice nimic....m-ati putea ajuta cu ceva sfaturi?

Inca ceva, are cineva ghidon original? are aftermarket si nu sunt multumit de el.

ASFALT USCAT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

Sunt proaspat posesor de FZ6 S 2004, inainte am avut un GSXR 600, dar nu am fost multumit de el si am "retogradat". A fost o alegere foarte buna, sunt foarte multumit, am facut deja aproape 600 km si sunt foarte incantat de ea.

Acum vin cu o intrebare: senzorul de benzina nu mai indica, am scos pompa, era sarit de pe canalul lui si tot nu mai vrea sa indice nimic....m-ati putea ajuta cu ceva sfaturi?

Inca ceva, are cineva ghidon original? are aftermarket si nu sunt multumit de el.

ASFALT USCAT!

aici e pustiu fratioare. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e pustiu :) Numai ca Fazerele nu se strica. Iar chatul il facem pe mess sau alta canale de chat, eventual telefoane :) Aici doar facem un pic de atmosfera :friends:

 

Pe care l-ai luat pana la urma?

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...