Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

atunci nu ar trebuii sa fie tpsul,duo la mecanic....


» Post actualizat in 26 Oct 2014 19:10

cel mai frumos tort de ziua mea primit vreo data :) seamana cu blonda mea zic eu

post-56511-0-88406000-1414350418_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Foarte frumos,bravo dar daca ne tot mândrim cu torturi il pun si eu pe al meu din partea sotiei înainte cu cateva zile sa iau mobra

» Post actualizat in 26 Oct 2014 20:23

P.S poate ne zboară moderatori ca suntem Off topic

post-87083-0-66976600-1414354841_thumb.jpg

post-87083-0-77202300-1414354908_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce "uameni" tineri p-acilea! 27 la unii!

 

Imi plac torturile voastre.

La motoarele astea nu aveti nevoie de permis... :)

 

Poate le dati ceva poze mai bune pt inspiratie.

Lui sonny i-au legat crash-cage -ul de roata fata si i-au pus bagaje pentru o luna ! :)))

 

(daca tot e offtopic macar sa fie in stil mare, ce sa faci, vremea urata afara si ne plictisim)

 

La multi ani, bikerilor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

crash-cageul ala trebuia sa fie furtunele de frana,iar bagajele alea este defapt topcaseul,eu luasem deja lumarile,am implinit 23 ani

eu zic ca seamana cu tortul

post-56511-0-01716200-1414384579_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Dupa 2 ani si aproape 20 000 km foarte frumosi cu FZ6N ul meu din 2005 am hotarat sa fac un mic upgrade asa ca va cer parerea si poate aveti si vreo propunere. M am gandit sa trec la un FZ6 fazer s2 cu ABS in principiu. De asemenea sunt interesat si de un fazer 8 sau fz1 fazer, ambele cu ABS.. Daca aveti oferte corecte va rog sa mi spuneti :)

 

Mihail

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Dupa 2 ani si aproape 20 000 km foarte frumosi cu FZ6N ul meu din 2005 am hotarat sa fac un mic upgrade asa ca va cer parerea si poate aveti si vreo propunere. M am gandit sa trec la un FZ6 fazer s2 cu ABS in principiu. De asemenea sunt interesat si de un fazer 8 sau fz1 fazer, ambele cu ABS.. Daca aveti oferte corecte va rog sa mi spuneti :)

 

Mihail

 

Eu zic sa treci la o motoreta serioasa. Si Radu a zis ca se lasa de yamaca :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce "uameni" tineri p-acilea! 27 la unii!

 

Imi plac torturile voastre.

La motoarele astea nu aveti nevoie de permis... :)

 

Poate le dati ceva poze mai bune pt inspiratie.

Lui sonny i-au legat crash-cage -ul de roata fata si i-au pus bagaje pentru o luna ! :)))

 

(daca tot e offtopic macar sa fie in stil mare, ce sa faci, vremea urata afara si ne plictisim)

 

La multi ani, bikerilor !

Multumim,totusi eu am o mica scuza.Sotia cand l-a comandat stia doar ca e YAMAHA e un fel de sportiva si ca il simpatizez pe Rossi.

P.S Pentru nevasta-mea motocicletele sunt la fel nu au importanta,important e sa o dau si pe ea. :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Torturile seamana bine si sunt chiar reusite, asta e clar! Chestia asta cu nevestele si motoarele e la fel si la mine. Nu prea conteaza ce face, cum arata si de ce e mai buna una sau alta, conteaza doar pretul. Asta e un aspect usor de inteles. :)

 

Continui discutia de mai sus si vreau cateva exemple de motorete serioase, dar detaliat, brand, model, ce ani fabricatie sunt vizati, cu/fara anumite chestii. Va rog dati detalii, nu tineti pentru voi. :)

 

Personal am cateva fixatii pe anumite modele (vreo 3), dar astept sa vad si altii ce pareri au. Poate mi-a scapat ceva. Evident ca o sa le scriu si eu.

Editat de audi_A9
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Dupa 2 ani si aproape 20 000 km foarte frumosi cu FZ6N ul meu din 2005 am hotarat sa fac un mic upgrade asa ca va cer parerea si poate aveti si vreo propunere. M am gandit sa trec la un FZ6 fazer s2 cu ABS in principiu. De asemenea sunt interesat si de un fazer 8 sau fz1 fazer, ambele cu ABS.. Daca aveti oferte corecte va rog sa mi spuneti :)

 

Mihail

Sa dai 2005 pe 2007??? unde e logica??

Sunt identice in proportie de 99% diferenta e facuta de lucruri foarte fine care nu justifica schimbarea. Daca vrei sa schimbi motocicleta cred ca un FZ8 sau FZ1 ar fi un upgarde de luat in seama. Cu toate ca si aici FZ8 are "acelasi" motor cu FZ1, cadrul este si el acelasi. La varianfa de Fazer8 si Fazer1 apare designul care pe mine unu ma face sa aleg Fazer8 (design in defavoarea performantelor) dar la varianta dezbracata eu nu prea vad avantajul mai ales ca FZ1 are un super pret la sh.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate vrea schimbul pentru ABS, nu pentru altceva. El poate sa confirme.

 

Azi mi-am schimbat difuzoarele din casca (Sena SMH10) cu earbuds si am mers vreo 2 ore prin oras: muzica data la minim se aude suficient de tare, traficul nu se aude (decat claxoanele sau sirenele), iar motorul se aude atat de incet incat a trebuit sa pazesc vitezometrul ca sa nu merg prea tare si prea turat (in oras nu prea depasesc 5000 de ture). Draciile astea mici sunt probabil excelente la drum lung, dar prin oras inca nu stiu ce sa zic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s2 are shaua mai buna,frane cu 30% mai bune,bord schimbat(mie nu imi place),scaritele pasagerului sunt cauciucate,iar carenele de la bord se dau mult mai usor jos,cica ar fi mai bun pe ciclistica....dar cine oberva asta?poate rossi,eu unu as alege fazer 8,si am destule argumente de ce l-as alege,daca vreti sa le auziti vi le spun cu drag

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar eu ma abtin sa comentez in privinta celor 3 modele deoarece e primul model de FZ Fazer pentru mine.Stiu doar ca la inceput am vrut Hornet din 02/04 pe urma m-am sucit si ma uitam dupa SV650S din 04 deoarece era diferit de modelul precedent dar nu prea imi placea asa mult ca era bicilindric iar in ultimele doua luni ma lovit Fazer-ul l-am incalecat m-am simtit bine pe el si l-am luat am uitat de Hornet si de SV650S a da era sa uit si de Ducati Mounster(cu toate ca imi place Ducati marca italiana nu mai vreau)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

probabil m am exprimat putin gresit la inceput. o sa incerc sa iau un fazer 8 sau un fz1 fazer, clar. oricare dintre cele 2 ar fi o sa fie cu abs. spuneam de fazer 6 s2 pentru ca cel mai probabil nu o sa gasesc unul din primele 2 modele, sunt destul de rare pe aici, mai ales fazer 8..

 

mihail

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un apropiat avea o vorba:fac taximetrie sa tin cont de consum??? eu am facut sezonul asta doar 4000 km,dar 4000 km numai de plimbari nu si de mers pana in mall sau alergatura prin oras,oricum 600le ramane baza :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merita pe naiba, in vara cand am facut peste 5000km in 2 saptamani a contat consumul, mai ales cand eu alimentam de 2 ori cand cei cu care mergeam alimentau de 3; cand faceam calculele si eu ieseam la 4.5 si ei spre 6 conta al naibii de mult.

asta era si ideea mea. tragi linie la sfirsit de an si aproape ca mai iei o motoreta la consum de +1.5 la suta. asta daca te dai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...