Sari la conținut

Fz6 S/N


Urs_meloman
 Share

Postări Recomandate

Nitrodiluant sau acetona mai buna si freci cu un betigas de curatat cu vata in cap (bune si alea de urechi). Daca simti ca e prea tare, amesteci nitrodiluantul cu un pic de apa. La final, dai cu o perie cu niste detergent sa cureti bine zona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut nu stiu unde sa caut partile din modelul nostru de motocicleta (de ex: un surub care lipseste, o clema, chesti marunte) stiam ca exista cva de genu cu OEM PARTS dar nu gasesc.daca stie careva mi-ar fi de mare ajutor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o curiozitate,de multe ori cand vreau sa o scot pe N (pe liber) imi tot sare pedala de cateva ori din a 2a in 1a cand o dau in sus iar imi sare in a 2a si si dupa aia reusesc sa o pun pe N.In concluzie vreau sa zic ca pedala de viteze e foarte sensibila si imi intra foarte repede dintr-o treapta in alta trecand de N.

Vreau sa va intreb e normala chestia asta sau am eu piciorul mai greu si trec de N?

Ce ulei de motor folosesti?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ulei de motor folosesti?

Sincer nu stiu ce ulei este inauntru,deoarece am luat-o acum cateva luni dintr-o concesionarie si inca e inca in garatie.Nu am umblat deloc inauntru,daca vrei fac o poza la garatie dar e in italiana si scrie cum mi-a fost data

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut nu stiu unde sa caut partile din modelul nostru de motocicleta (de ex: un surub care lipseste, o clema, chesti marunte) stiam ca exista cva de genu cu OEM PARTS dar nu gasesc.daca stie careva mi-ar fi de mare ajutor

 

ia legatura cu userul ottoMan

el iti poate face rost de piese OEM pt mobra ta. vad ca la profil ai gs500

asta e topicul de yamaha FZ6

uite si link catre topicul cu piese OEM pt yamaha

 

/index.php?/topic/686827-piese-oem-yamaha-cele-mai-bune-preturi/

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare colegi,

ma paote ajuta cineva cum sa setez ceasul de bord, am montat bateria si nu mai stiu cum sa reglez ceasul.

problema e ca nu mai gasesc nici manualul sa ma uit... ma gandeam sa intreb aici poate ma puteti ajuta

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paste fericit.Salut te referi la ora de pe bord nu?Dacă da ți apăsat cele două butoane pt câteva secunde și atunci va începe sa clipească ora.Set pentru ora și Reset pentru a trece mai departe

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare colegi,

ma paote ajuta cineva cum sa setez ceasul de bord, am montat bateria si nu mai stiu cum sa reglez ceasul.

problema e ca nu mai gasesc nici manualul sa ma uit... ma gandeam sa intreb aici poate ma puteti ajuta

 

multumesc

 

salut,

 

uite aici

 

1) Turn the key to "ON."

2) Push the "SELECT" button and "RESET" button together at least two seconds.

3) When the hour digits start flashing, push the "RESET" button to set the hours

4) Push the "SELECT" button, and the minute digits start flashing

5) Push the "RESET" button to set the minutes

6) Push the "SELECT" button and then release it to start the clock.

Editat de finu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut nu stiu unde sa caut partile din modelul nostru de motocicleta (de ex: un surub care lipseste, o clema, chesti marunte) stiam ca exista cva de genu cu OEM PARTS dar nu gasesc.daca stie careva mi-ar fi de mare ajutor

Pt Yamaha, ai aici un link unde poti vedea schemele explodate si codul pieselor (selectezi anul, modelul moto si voila!): http://www.internationalmotoparts.com/oemparts/#/c/yamaha_motorcycle/parts

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, cine stie cum as putea sa desfac bordul la Yamaha FZ6n din 2005, am probleme cu el, nu se mai vad cifrele clar pe display

Eu am modelul S si la mine in principiu e cam asa: desfac suruburile de la parbriz (la mine sunt 5 la numar) si dupa ce dau jos parbrizul sunt alte 2 suruburi in care e prins bordul. Presupun ca e similar si pt N.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu se vad bine cifrele inseamna ca display-ul e pe duca,cristalele din display nu mai au putere asa cum a zis si colegu mai sus ar trebui sa cauti un alt bord sau daca se poate sa schimbi display-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As fi vrut sa il desfac sa vad daca pot face ceva, de exemplu si la masina am avut aceeasi problema la display, dar l-am desfacut, curatat si de atunci merge perfect. cred ca intrase praf sau mizerie si de aceea imi facea probleme. Dupa cum am citit pe forum si la fz6 posibil sa fi intrat in trecut apa ca am vazut ca sunt mai multi posesori care au avut problema asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa-l dai jos de pe motor stiu dar cum sa-l desfaci nu stiu,oricum ar trevui sa aiba niste suruburi cleme de prindere care tine partea din fata cu cea din spate.

Pentru a ajunge la bord uite aici la pag 119 http://www.fazer-hispania.com/manuales/5vx-28197-11.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discurile/placutele/etrierii. Praf de pe drum. Spala, curtata, schimba daca e cazul placutele pe spate. Etrierii se pot spala cu putina benzina, pistonasele se curata cu un siret sau o fasie de carpa care nu lasa scame. Discurile se curata mai greu. Poti folosi solutie de discuri dar ai grija ca n-o sa-ti mai mearga frana o perioada dupa ce dai cu ea. Ca sa le cureti calumea trebuie sa intri cu o sarma/ceva in gaurile de ventilatie, acolo se strange de obicei scarmaz gros si intarit. E de munca la ele, daca le vrei curate trebuie sa iei gaurica cu gaurica la mana pana dai jos zmoala de acolo. In 2 zile se pune alta la loc.

 

la fel face si la mine, dar eu is mai nesimtit.

Editat de bigFatAss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...